Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Felelőtlen vagyok, hogy járok...

Felelőtlen vagyok, hogy járok sétálni szülés után pár nappal?

Figyelt kérdés

Simán szültem gátvédelemmel. 5 napos volt a babám, mikor lementem először sétálni a 23 hósommal, addig a picire apa vigyázott. Aztán mentünk másnap is, harmadnap is...

Ne komoly sétára gondoljatok, csak a közeli parkban bogyószedés, avartúrás, falevelezés kb 3/4 órát.

Ma már ment dolgozni a férjem, így a 11 napos baba is jött velünk, de ma csak fél órát (jó idő van itt, nincs hideg, nem esik, nem fúj).


Minden áldott nap megszólt valaki, hogy miért nem otthon fekszek, miért mászkálok az utcán.

Én ezt nem értem, tényleg olyan gáz ez? Nem erőlködök, és itthon sokat pihenek, de szerintem egy kis friss levegő még nem ártott meg senkinek.


Mit gondoltok? Köszi a véleményeket.


2010. nov. 8. 12:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A friss levegő valóban nem árt és egy frissen szült anyukának még nem kell a szobában penészednie.


Szerintem rendben van és igy a nagy is megkapja tőled a szokott figyelmet játékot.


Ne hallgass másra és egyáltalán nem kell végigfeküdni a hat hetet. Főleg ha nem vagy gyenge..

2010. nov. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Bár én még nem szültem, de úgy gondolom, hogy azt tedd, ami neked jól esik. Ne foglalkozz mással.

Nem hogy azt mondanák, EZ IGEN... MICSODA ANYUKA

Szerintem nyugodtan sétáljatok!

2010. nov. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is rögtön sétáltam szülés után. Én császárral szültem, akkor még szorgalmazzák is, 2. nap lementem a kórház gyógyszertárába, ami nem kis séta a kórház előtti parkban. És örültem, hogy kimozdulhattam, jól esett a friss levegő. Persze, pihenjen az anyuka sokat, mikor a baba alszik, anyuka is dőljön le kicsit szusszanni, de a séta a gyereknek és az anyukájának is kell. Ezen nem tudom miért csodálkoznak az emberek. Nem gubózhatsz be, nem vagy mozgásképtelen. Még a betegeskedő, náthás gyereket is ki kell vinni a levegőre, mert az egyszerűen kell.

Menjél nyugodtan sétálni, pláne a nagyobb testvér is igényli. :)

Én 6 napos korától mentem sétálni a babámmal, akkor kezdődött az ősz. Nekem eszembe sem jutott, hogy ne szabadna kinn lennem, és nem is tette senki szóvá. 1x aludtam napközben a babámmal, meg néha ledőltem olvasni, mikor aludt. Fokozatosan mentem vele nagyobb sétára, a maximum még most is a 1.5-2 óra.

2010. nov. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom miért kell ezt úgy túl lihegni, az élet megy tovább, és ha olyan szerencsés vagy, hogy bírod is, akkor az a teljes főnyeremény. Én a második gyerekem szülése után 4 nappal már vittem a teljes háztartást, elláttam a férjem, a két gyerekemet, és semmi bajom nem volt az ég világon.
2010. nov. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

én is mentem, mert jól esett és a 17 hónapos is szétszedte volna a házat egész nap otthon

érzed, hogy meddig esik jól, ne hallgass másokra, a tested úgyis jelez, ha már elég volt

2010. nov. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én szülés után két hétig nem mentem sehová, hozzáteszem irtó pocsékul is voltam. Szóval két hét pihenés után merészkedtem először ki. Eredmény: szédültem a friss levegőn, a szabad ég alatt!

Na akkor eldöntöttem, hogy a második babánál ezt a hibát nem követem el újra. Fel kell kelni és menni kell, ha amúgy jól vagy! Teljesen egyetértek Veled!

2010. nov. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
35%

nem most fogod érezni a rossz hatásait, hanem később. fájni fog mindened, a hátad, derekad, el fogsz fáradni, ha most nem fekszel, pihensz. ráadásul a hasad se fog szépen lemenni.

én , ha tehettem volna, feküdtem volna. 2 évvel a szülés után iszonyatosan fáj a hátam, derekam.

2010. nov. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha nem megerőltető neked akkor nyugodtan menj csak. Én is mennék. Mivel nincs fagy meg semmi, a 11 napos babát is nyugodtan vidd ki egy rövid időre, én nem biztos, hogy megtehetem január közepén!


29h km

2010. nov. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

Én egy vasárnapi napon szülte, csütörtököm mentünk haza (énmiattam nem szerdán, mert szerdán még vért kaptam), de pénteke beültem a kocsiba és nagyfiammal elmentünk az europarkba (DM-be,Intersaprba, gyógyszertárba..) addig a kicsire az apja vigyázott.

Jólesett kimozdulni, meg úgyis én tudtam, mit akarok venni.

Ráadásul akinek már van 1-2 gyereke, annak nem áll meg az élet.

2010. nov. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked ez nem okoz gondot, akkor miért ne? Igaz, hogy én szülés után egy hétig ágyban voltam, mert eléggé hazavágott a dolog, de ha úgy éreztem volna, hogy tudok jönni-menni, akkor én is megtettem volna.
2010. nov. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!