Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány ajándékot vesztek a...

Hány ajándékot vesztek a gyermekeiteknek? Én mindegyiknek egyet, de félek hogy rossz lesz a fiamnak amikor majd a suliban megkérdezik hogy mit kapott és ő csak ezt az egyet fogja mondani.

Figyelt kérdés
Amikor kicsi voltam én is mindig egyet kaptam és rossz volt mikor mindenki mesélte hogy milyen sok jándékot kapott.A fiam 11 éves és bakugan készletet kért (6000)A lányom 1 éves tanuló kutyust kap(6500)Én úgy gondolom elég ennyi neik,felesleges lenne összevásárolni annyi játékot.Rosszul gondolom?
2010. nov. 9. 16:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Jól gondolod.
2010. nov. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mástól is kap nem? NAgyszülők, keresztszülők, rokonok. Akkor máris nem egy az egy :-)
2010. nov. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jól gondolod, mi is egy nagyobb értékű ajándékot veszünk neki úgy 10000-20000,- közötti értékben, szerintem sincs sok értelme sok játékot összevásárolni.

9 hónapos kislány anyukája

2010. nov. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

mi is fejenként 1 nagyobb értékűt veszünk nekik (kb 10 ezer ft értékben, vagy ha a nagyik is beleadnak akkor max 20 ezer9

De évközben ha látok egy-egy nagyszerű könyvet vagy olyan apróságot aminek tudom hogy örülni fog, akkor azt megveszem és elteszem a következő ünnepére.

könvyet mindig kapnak! És nálunk a saját készítésű ajándékoknak nagy respektje van.

2010. nov. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Sz@r érzés az fix...én is így voltam, sosem kaptam sokat a többiek dicsekedtek ezzel is az utazásokkal is...én viszont megbecsültem a játékaimat...bnőmnek most adtam oda a 2 kislányának a 22 éves játékokat..mind kitűnő állapotban:)


Szóval nem...nem gáz!

2010. nov. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha mástól is kapnak, akkor szerintem elég az egy. Nálunk a gyerekek sajnos csak tőlünk kapnak már ajándékot, így én mindig többet veszek nekik, de így meg az a rossz, hogy egyszerre kapnak többet és nem oszlik meg annyira. Amikor még éltek a nagyszülők én sem vásároltam sok mindent.
2010. nov. 10. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Karácsonyra az én lányom is 1 ajándékot kap.Ma van a névnapja, jan 1 a szülinapja:)
2010. nov. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

De jó,hogy nem vagyok egyedül a problémámmal.Mindig bűntudatom van,mert sokkal több mindent megvehetnénk a gyerekeimnek,mint amit megveszünk.Egyébként én is emlékszem gyerekkoromból arra az érzésre,hogy én kevesebbet kaptam,mint a társaim....

Mi azért veszünk kevesebb ajándékot,mert a "kevesebb több" szerintem.Ha egy gyerek mindig,mindent megkaphat mert nincsenek határok,akkor olyan érzése lesz,hogy még mindig nem lehet elégedett,még mindig kaphatott volna valami mást is.Mi a férjemmel a kevesebb ajándékkal próbáljuk megérteni a gyerekekkel,hogy a lehetőségeinkhez képest megkapják a maximumot.És működik is,mert látszik rajtuk az öröm,és az elégedettség.

Csak nekem ne lenne bűntudatom ezzel kapcsolatban....

2010. nov. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne is legyen:) Cool anya vagy:))) Már nemtudom hány órás voltam:D
2010. nov. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
34%

Én most vacilláltam, 18hónapos lesz, vagy egy barkácsfal szerszámokkal, vagy kis vonat(8as pálya, állomás, fák, állatkák, vonat). Aztán úgy vagyok vele, idén kis vonat, jövőre mondjuk hozzá híd meg ilyenek, és csak 3évesen kap nagyot(barkácsfal). Amúgy jövőre egy éves lesz a lányunk karácsonykor, és neki is kora miatt kicsi ajándékot veszünk 1et, és nem lesz féltékenység.

Év közben mindig kap(nak) valami apró játékot, na jó nem Fp játékot, mert a falnak megyek tőlük, nem horror árú szerintem hasznos játékot(fa puzzle, fa összerakó, építőkocka, lapozók, formabedobó, kisautó, baba... és mindig csak egyet)

Teljesen feleslegesnek tartom, hogy mindent összevásároljunk, a játékok kitúrjanak a lakásból, néha a gyerek nem is nyúl hozzá, csak ha pajtás elveszi/megnézi, és a szülő meg megvette, por és helyfoglalónak, aztán pár év múlva elajándékozhatjuk/kidobhatjuk/eladhatjuk...

Ami meg a nagy ajándékot illeti, ha nem szívből adjuk akkor mit ér a 30ezres játék, mert akkor csendben van a gyerek???? ha szeretjük foglalkozunk vele az év 365napján, akkor a csuhé baba is hatalmas ajándék. És félre ne értsetek idén 3(18hónapos kisfiú, anya-apa)főre 150ezer jut ajándékra(fejenként 50ezer)...

2010. nov. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!