Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisbaba mellett működhet a...

Kisbaba mellett működhet a tanulás egyetemen?

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék azok véleményére, akik suli mellett lettek anyukák. Hogy oldottátok meg pici babával a tanulást? Elég sok mindenre kell ilyenkor figyelni.

Egyetemen tanulok, levelezőn(még van bő 2 évem),mellette háztartást vezetek, illetve a saját vállalkozásomat viszem(majdhogynem egyedül). A férjemmel nagyon szeretnénk babát. Tudom, hogy számíthatnék a család illetve a férjem segítségére, de félek, hogy kicsit túlvállalnám magam. Valaki van, vagy volt hasonló helyzetben már? (kisbaba, munka, suli, háztartás)

Egy 23 éves kismama.


2010. nov. 13. 19:29
 1/7 A kérdező kommentje:
Természetesen olyanok válaszát is nagyon várom, akik nincsenek ilyen szituban, de szívesen megírnák véleményüket..:)
2010. nov. 13. 19:34
 2/7 anonim ***** válasza:

Utolsó évben jártam a jogi egyetemen, mikor született a fiam. Az államvizsgákat már együtt csináltuk:)

Nagyszülők 150 km-re, segítség nem volt, csak apa (de nélküle nem lett volna meg, az tuti). Simán meg lehet csinálni, főleg ha van segítséged.

2010. nov. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia, én most kezdtem a fősulit levelezőn 30évesen, és 8hetes volt a kisfiam, mikor az első konzultációra mentem.Vegyes érzelmeim voltak, egyrészt nagyon hiányzott, másrészt meg jó volt kicsit kiszabadulni a "cirmoscicahajhoválettavaj" és a kakis pelenkák közül. Másik negatív dolog, hogy szoptatok, és szünetekben a wc-ben fejtem a mellem, hogy nem apadjon el, és ehhez külön "bőrönd" kellett:mosogatószer, sterilizáló folydék, tárolódoboz, jégakksi...Cserébe, a kisfiam minden alkalommal szopisztrájkba kezdett, és egy hét volt, mire a cumisüvegről visszaszokott a cicire. (pedig a városban van a suli, olyan sokat nem voltam távol. És még egy negatív:bár nekem a háztartás mellett nincs saját vállalkozásom, de bizony most, hogy házidolgozatokat kellett beadni, jópár éjjel nem aludtam, és a vizsgidőszak most kezdődik!És hát, fáradt, ingerült vagyok...De ez ne vegye el a kedved, ha mindig is pörgősebb életed volt, vagy több lábon álltál és lesz segítséged, akkor nem lesz gond!
2010. nov. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem a diploma előtti félév végén született a kisfiam, nyár elején. Jó volt, mert nyáron beleszoktam a babázásba, szeptemberre már jól összeszoktunk. Az egyetemen a tanárok nagyon megértőek voltak, e-mailben is tudtam konzultálni. Emellett sokat segített a férjem, napközben meg folyton jöttek a barátok játszani a picivel, hogy én tudjak haladni. Nem bántam meg, nagyon jó volt így. Nem voltam besavanyodva, nem csak a gyerek körül forgott az életem.
2010. nov. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
21 éves vagyok,most kezdtem az egyetemet,de már egy éve próbálkozunk a babával...szerintem össze lehet a kettőt egyeztetni,mivel több lehetőségem is van:elmehetek passzív félévre,vagy levelezőre,vagy maradok nappalin,de egyéni tanrenddel!!!sajnos nekem csak a vőlegényem lesz a segítségem,de szerintem megtudja majd így is oldani,ha már meg lesz a babánk,de eddig még sajnos nem sikerült :(
2010. nov. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2. év közepén született a fiam. Van háztartás, férj, tanulás, gyerek, és a férjem vállalkozásában is segítenem kell, ráadásul azért, mert párom sokat dolgozik, nem túl nőies munkákat is el kell végezzek a ház körül. A 2 nagyi segít, felváltva vigyáznak a kicsire. Most vagyok utolsó éves, államvizsgadolgozatra készülök. Sosem jutott eszembe, hogy túlvállalom magam, bíroma strapát, bár néha kiborul a bili. Legjobb barátaim a mosógép és a mosogatógép.
2010. nov. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mikor a babát terveztük,én egyben azt is elterveztem hogy belefágok egy főiskolába is,mert gondoltam én,hogy "nehogymár otthon üljek a gyerekkel,és így menjenek el az évek tétlenül".

Na ez van akkor mikor az ember tapasztalatok híján mond véleményt. :-))


Azóta tudom,hogy egy babával nagyonis nem csak otthon ülnek az anyukák. :-))


Májusban született a lányom,és szeptemberben kezdődött az iskola. Így pont jól jött ki,mert mire nekem az iskolában már hétvégente (levelezős vagyok) meg kellett jelenni,addigra már rá tudtam hagyni apára vagy anyukámra a lányomat.

Szóval szerencsésen alakult.

Néha iszonyat nehéz,főleg vizsgaidőszakban,amikor nem csak a tennivaló/tanulnivaló sok,hanem sokkal feszültebb is vagyok.

Egyenlőre megoldom,mostmár másodéves vagyok,de nehéz. Sok segítségre van szükség hozzá,mert ígyiskorán reggeltől késő estig vagyok ébren,alig alszom,de néha jobb lenne még több idő.

De már örülök,hogy belevágtam.

Ellenben én most azért vagyok nagy dilemmában,mert testvért szeretnénk,és nem tudom,hogy képes lennék-e két gyerek mellett is teljesíteni minden fronton.

2010. nov. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!