Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elsö gyermekemet várom. Már...

Elsö gyermekemet várom. Már kiválasztottam a nevet. Nagyon közeli barátnöm a név hallatára nemhogy megerösitene,vagy inkább hallgatna,hanem egyszerüen hajtja a magáét, h. csunya név. Hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Miért kell megsérteni ilyesmiben.

Hisz az izlésünk nem egyforma.

Lehet valakinek pl bejön a Kinga,màsnak meg nem.

És a sajàt gyermekem nevét joggal én dönthetem el,vagy nem?

Ti is megmondtàtok volna hogy csunya név?

Nem kell dicsérni,ha nem tetszik,de szerintem nem is helyes csunyànak vélni.


2009. jan. 13. 12:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

szia,


Mi a választott név? A Kinga?..Mert az egyáltalán nem csúnya.

Senkit nem szeretnék megsérteni, ezért nem írom, hogy szerintem melyikek a csúnya nevek, de van egy pár belőlük.

Persze mindenkinek magánügye, hogy milyen névvel ruházza fel a gyermekét egy életre. Én mindenesetre megnézem a nevek jelentését is.

2009. jan. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Azt gondolom, hogy egy igaz barátnő attól igaz barátnő, hogy ismer. Tudja, hogy mivel bánthat meg, milyen megjegyzése nem bántó.

Az a minimum lett volna, hogy azt mondja: nekem nem tetszik, de attól még neked lehet a kedvenced. Szerencsére nem egyformák az ízlések: mi lenne, ha mindenkit Bélának és Margitnak hívnának???

Én biztos megmondanám neki, hogy nagyon megbántott, de fátylat rá. Tiszteletben tartanám, hogy ez az ő véleménye, feltéve, ha nem az lenne mindig napirenden, hogy szerinte csúnya név. Ha csak erről tudna a továbbiakban beszélni, akkor meg nem igaz barátnő.

2009. jan. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Valahogy én ugy vagyok vele,hogy bàrki bàrmilyen nevet ad a gyerekének az neki jo,akkor nekem is.

Egy idegenre mondhatja hogy de csunya név,de szerintem a legjobb baàtnö,még ha nem is tetszik neki,ne nyilvànitsa azt ki.

Egyébként ö a Manus név mellett szavazott.

Valahogy az az érzésem ö csufitani akarta a babàmat.

2009. jan. 13. 12:45
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez megnyugtat: nem te vagy egyedül ebben a helyzetben.

Az én barátnőm is ezt csinálta. Első néhány alkalommal nem foglalkoztam vele, mert már megszoktam, hogy ilyen a stílusa, így fogadtam el. A családalapítási terveimet eleve nem támogatta, mert sok-sok éven át ketten éltünk, buliztunk, szórakoztunk, pasik jöttek, mentek, de a barátság megmaradt. Úgy képzelte, hogy egyikünknek sem lesz semmi komoly kapcsolata, de ha lesz is, az is egyszerre. A férjem előtt már volt egy hosszabb kapcsolatom, akkor is folyamatosan azt hallgattam, hogy nem kell az nekem, hagyjam ott, stb. Majd megismertem a férjemet, sőt, össze is költöztünk, ekkor a barátnőm benyomta a vészcsengőt és már minden baj volt. Miért kell nekem ilyen fiatalon pasi (25 voltam), miért akarok én valakire főzni, mosni. Amikor bejelentettük, hogy babát szeretnénk, akkor két percig sikított, szerencsére csak telefonon beszéltünk, így két perc után leraktam, de lehet, hogy sikított volna még tovább is. A terhességem hírére könnyezni kezdett, nem tudom azóta sem eldönteni, hogy örömében, vagy bánatában.

És igen, a gyermek neve sem tetszett neki, amikor választottunk. Cikizte néhányszor előttem, majd rázendített akkor is, amikor társaságban voltunk és valaki a baba nevéről kérdezett. Másnak egy rossz szava sem volt, ő meg már hozta rá a szóvicceit és kifejtette, hogy az mennyire pocsék név. Nah, ekkor pattant a cérna. Félrehívtam és kb tíz perces monológban felemelt hangon kifejtettem neki, hogy miért is nem szeretném meghallani még egyszer, hogy a születendő gyermekem nevét negatívan a szájára veszi. Többet nem is fordult elő (igaz, végül ellenkező nemű babánk született, de az általa fikázott nevet szeretnénk felhasználni a jövőben a következő gyereknél).

Szerintem te se nyeld le sokáig, ha többször nem fordul elő, akkor hagyd, de ha még egyszer kritizálja a babádat (a nevét, vagy bármi mást), akkor inkább mondd el neki, hogy miért is lenne hasznos hallgatnia és hogy ezzel téged megbánt. Hidd el, ha felgyülemlik benned a dolog, akkor később sokkal durvább beszélgetés keveredhet belőle, ráadásul a te lelked is háborogni fog.

2009. jan. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van olyan barátnőm(bár nem a legjobb), aki olyan nevet adott a gyerekének, ami nekem nem tetszik. DE sosem mondanám meg neki, mert nem akarom megbántani. Mindenkinek saját dolga a névválasztás, ha nektek az tetszik, akkor az lesz. Elég bunkó a barátnőd!

Egyébként leírnád, hogy mi az a név, mert nekem ez nem derült ki.

2009. jan. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

hajaj, mi is kaptunk hideget, meleget!!!

én mégis orultem, mert a ferjemnek is tetszett, meg nekem is, és nem is olyan gyakori nev!

az anyósomnak nem tetszett, meg pár kedves ismerősömnek.

(nekunk fiunk lesz, és Konrád lesz)


én a baratnod helyeben megmondtam volna hogy tetszik e vagy nem (hiszen azert a baratnom, hogy oszinte legyek hozza), DE nem szoltam volna be ra, és orultem volna, hogy olyan nevet talaltal, ami tetszik (nagyon nehez dontes).

mindamellett, ahogy a szepseg, ugy a csunyasag is relativ, kinek ez, kinek az, max tetszhet vagy nem tetszhet, de kimondani, hogy csunya, az durva

2009. jan. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia erre csak azt mondom nem barátnő az ilyen,finoman is lehet azt közölni,ha valami nem tetszik...de szerintem ő irigy!Mikor nálunk kiderült,hogy babám lesz,rögtön a Bendegúz név mellett döntöttünk.Voltak akik leszólták,de a közeli barátnőim,annyit mondtak:ti tudjátok.Az egyik barátnémnak nem tetszett a név,mert hogy nagy korában milyen furcsa lesz stb.de ő tiszteletben tartotta a mi ízlésünket,és azóta se cikiz vele.Sőt,szerintem már megszokta :-)

Vagy szerintem az se normális,hogy az egyik ismi,azt mondta a babám látva hogy k...a szép!Na gondolhatod!!!!Megvan a véleményem róla.

Tehát ne foglalkozz vele,finoman közöld ,hogy ti akkor is így hívjátok majd a picurt,és ha neki nem tetszik akkor ez van(de ne feledd: ha megdobnak kővel....finom légy annak ellenére,hogy ő nem volt az)És most amúgy is érzékenyebb vagy ,boldog babavárást

2009. jan. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

¨Ha véleményt is nyilvànitot igy,még hagyjàn de hogy mindennap ez legyen a téma.

Az én gyermekem neve:

Jàzmin.

Az ö gyerekei neve:

Tala,És Batul(nem magyar nevek)

2009. jan. 13. 14:44
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

14.10-es vagyok.

A Jázmin nagyon szép név szerintem!

2009. jan. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hát látom ez a név választási kritizálás senkit nem kerül el.Kizártnak tartom hogy van ember a földön aki ugy tud nevet adni a babájának hogy az minden egyes körülötte élő embernek megfeleljen. Na és az "add neki ezt a nevet mert szerintem tök jó" attól meg végem van...mindenki sajátjának érzi a gyerekedet:D Ha ti a párotokkal megtudtátok csinálni a babát ugyan hagyják már meg nektek a jogot hogy el is tudjátok nevezni.Én a Második fiamat várom. 22.hét. Eleinte nem titkoltuk milyen nevet szánunk neki,de miután így is meg úgy is elkezdték véleményezni,azóta csak annyit mondunk hogy lesz neve a babának nyugodjanak meg. Abban meg igaza van az előttem szólónak hogy mi most érzékenyebbek vagyunk és "bemar" sok olyan dolog ami egyébként nem.Én néha embereket tudnék megölni annyira felbosszantanak, máskor meg ezzel nem is foglakoztam volna. Ezt a kedves barátnőd meg tudd hova tenni. Nem az őszinteségével van baj, hanem a stílusával...és hogy nem adja fel. Ne szomorkodj,számotokra a ti babátok lesz a legszebb és a legtutibb nevű. Ezen még az ilyen barátnők se tudnak változtatni. Boldog babázást:D
2009. jan. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!