Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2011 áprilistól ment volna...

2011 áprilistól ment volna bölcsibe a babám! Fel hívtak ma, hogy (? )

Figyelt kérdés

Január elselyétől vigyem a most 19 hónapos babám a bölcsibe! Mondtam, hogy a GYED-em március végén jár le és különben is nem szeretném elöbb beadni a kicsimet!

Azt mondta a vezető, ha nem viszem januártól nem biztos, hogy fel tudja venni áprilistól,mert valami új törvény született ezzel kapcsolatban!!

Négy hónapos volt a babám, amikor beirattam!

Erre valami törvény miatt rá vagyok kényszerítve??

GYED mellett hogy lehet ez? Nem pont bölcsi kezdés előtt kell a munkáltatói igazolás? Vagy most mi lessz rajta vajon, ha csak márc végén jár le a Gyed a baba pedig januártól menne a bölcsibe?


2010. nov. 22. 15:34
 1/7 A kérdező kommentje:

Még azt is mondta a vezető, hogy december közepén kell befizetni az étkezést! Nem kell bevinnem áprilisig minden nap, de be kell járnunk néha!

Kismamák tapasztalt valaki ilyet???

2010. nov. 22. 15:42
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos a túljelentkezés nagy úr. Javaslatom, hogy élj a lehetőséggel, egyrészt, mert mire beszokik a betegségek miatt, úgyis lesz március, sőt, másrészt, mert a várólista valóban nem hivatalos, ki tudja, mikor lesz legközelebb lehetőség. Ha nem tetszik neki, beteges, simán kaphatsz orvosi igazolást a beiratás után, hogy még azt javasolja, tartsd otthon, de akkor már nem törölheti a bölcsi a helyet. Én 18 hónaposan irattam be a kisfiam, de 3 hét után már abszolút tetszik neki, csak hát a betegeskedés miatt úgyis sokat otthon van még, én úgy számolom, tavaszra fog ezeken túljutni. Tehát addig jobb, ha csinálod, amit nem kell mellette dolgoznod. A munkáltatóit nem tudom, hogy kérik majd tőled, azt jobb helyben megkérdezni. Sok sikert!
2010. nov. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Persze élek a lehetőséggel csak derűlt égből villámcsapásként ért a hír! Az orvosi igazolás tippet köszönöm! A Gyed lejárta után még min másfél hónap szabim van, amit ki kell vennem! Május közepe fele megyek csak dolgozni!

Köszönöm a válaszod!

2010. nov. 22. 15:53
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem irasd be nyugodtan, de ne vidd akkor minden nap, csak mondjuk hetente kétszer...így mit szólsz?
2010. nov. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyed mellett nem tudod vinni bölcsibe, még beszoktatni se, le kell mondani a gyed-et. Sajnos ez van, én is ebben a cipőben vagyok, januártól menne a kislányom, és márciusig járna a gyed, de le kell mondani, ha bölcsibe akarom vinni. Csak a gyes járhat. De amellett meg nem lehet dolgozni majd 8 órában, most fogják megszavazni.Egyébként nekem azt mondták,hogy a beszoktatás végére kell vinni a munkáltatói igazolást.
2010. nov. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez nagyon faramuci helyzet,nálunk ugyan ez szitu csak mi február végén töltjük a 2 évet és januárban kellene kezdenünk,tehát nálunk csak 2 hónap.De ez a 2 hónap nagyon sok idő egy pici gyerek életében.Gyedet lekell mondani és csak gyest kaphatunk,de mi van ha a munkáltató nem tud visszavenni majd csak februártól,vagy nem foglalkoztat 6 órában ami a tervezetben szerepel.Akkor mit csinálunk havi 24eft-ból?A gyerek 1 hét után beteg lesz,gyógyszer kapásból 7-8-10 eft.Ráadásul január a legbacisabb hónap,ilyenkor a legtöbb az influenzás,tüdőgyulladásos gyerek,náthás 3-ból 2.Ennek tegyük ki a gyerekünket?Amikor felvették,úgy vették fel,hogy jön amikor betölti a 2,életkort,akkor most miért is vigyem hamarabb?Azért,mert az állam a gyerekek után pénzt kap,és minél hamarabb minél több pénzt akarnak,nem számít milyen áron.Hiszen a gyerek jár,de csak papíron,mert valójában beteg,a lényeg a pénz!

Mi épp a héten megyünk be a bölcsibe,még nem adom fel!

2010. nov. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elírtam: a bölcsöde kap pénzt az államtól a gyerekek után!
2010. nov. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!