Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Évek óta határozott munkaszerz...

Évek óta határozott munkaszerződésem van, évente hosszabbítják. Jól tudom, hogy ha teherbe esek, a munkáltató nem köteles hosszabbítani? Ha mondjuk félidősen szűnik meg a munkaviszonyom, milyen juttatást kaphatok majd?

Figyelt kérdés
2008. jan. 13. 19:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szió!Alanyi jogon akkor is jár valami kevéske pénz,ha éppen nincs munkaviszonyod.Úgy tudom mindig az előző év 180 napja alapján számolnak.Akkor meg volt melód.De én bizti nem mondanám el amíg nem látszik.Hátha ki tudod játszani az időt,hogy éppen legyen szerződésed.Sok sikert!
2008. jan. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom hogy ha nem vagy próbaidős, akkor nem rughatnak ki. De épp ezért mielőbb legyen terheskönyved, hogy védve legyél.

A táppénzre jogosult leszel, mert van 180 munkanapod, ez a nettó béred 70%-a.

A kérdésedre a tb amúgy pontos választ tud adni, de szerintem nem kell mitől tartanod...:-)

2008. jan. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Volt egy munkatársnőm, akinek szintén határozott munkaszerződése volt. Amikor lejárt, és hosszabbítani kellett volna szívfájdalom nélkül elbocsájtották. Akkor éppen GYED-en volt.
2008. jan. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!