Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igaz, hogy ha szülés előtt...

Igaz, hogy ha szülés előtt megyek el 28 nappal TGYÁS-ra, akkor csak a szülés után fogok pénzt kapni?

Figyelt kérdés

2011. január 3-ra vagyok kiírva. Jelenleg táppénzen vagyok, de a házi orvosm szólt, hogy dec. 7-től menjek Tgyásra. Viszont itt úgy olvastam, hogy csak szülés után fogok pénzt kapni összevonva. Lehet, hogy így januárban pénz nélkül maradok?

[link]


2010. nov. 28. 06:06
 1/10 anonim ***** válasza:

A cikk, amit mellékeltél 2008-as. 2010. májusától új szabályozás van: [link]


Egyébként én 2009-ben szültem, semmi gondom nem volt az ellátással (kaptam folyamatosan, amíg járt).

2010. nov. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, úgy van ahogy írtad, kedves kérdező! A jogviszony megkezdődik dec.7-én, de pénzt csak a szülés után fogsz kapni, mivel be kell mutatni a születési anyakönyvi kivonatot! Én tavaly dec.10-én szültem, de dec.1-től tgyáson voltam, jan 15 körül kaptam az első tgyást. Szóval próbálj tartalékolni, meg minél szülést követően minél hamarabb megigényelni az egyszeri anyasági támogatást (64ezer valahányszáz forint). Sok türelmet az előtted álló néhány hétre, sok szerencsét a szüléshez!:)
2010. nov. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az új szabályozásnak semmi köze ahhoz, hogy az első tgyást mikor utalják.


Sajnos kedves kérdező, a második válaszolónak van igaza, valóban csak utólag utalják. Ha megszületett a baba, be kell nyújtanod a szükséges papírokat, és csak azt követően utalnak.

2010. nov. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Elég szomorú, hogy ez így van, mert hát az orvosnak se keveset "kell" fizetni a szülésért, meg hát januárban elég sok a rezsi, kocsinak a biztosítása...
2010. nov. 28. 10:07
 5/10 anonim ***** válasza:

Maradj táppénzen,és a szülés napjától igényeld a Tgyást.Felesleges elkezdeni előtte ,mert be kell mutatni az anyakönyvi kivonatot,az meg csak szülés után lesz->pénz is csak utána lesz.

Ha szülés előtt kezdenéd megigényelni,akkor onnantól töltöd a 168 napot,akkor szülés után kevesebb ideig kapod.Remélem érthetően írtam le.

2010. nov. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Ráadásul ha még túl is hordod,akor csak rosszabb a helyzet.A háziorvosnak meg tök mindegy,hogy addig tart táppénzen amíg szülsz.Ne hagyd magad!Mond meg neki,hogy nem veszed előbb igénybe.Megteheted,nem kötelezhet rá.
2010. nov. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Második vagyok ismét! Úgy emlékszem, hogy a megigényléstól számolva 40 napon belül kell megszülessen a baba(de erre nem vennék mérget..) A másik meg az, hogy így is, úgy is 168, vagy pontosan hány napig jár a tgyás akár szülés előtt, akár szüléstől igényled, sőt, szerintem ha valaki tegyük fel egy hónappal szülés előtt igényli meg, az a gyerek 2 éves koráig megkapja a tgyást, meg eggyel több havi gyedet annál, mint aki szüléstől kérte a tgyást. Szóval ez nem igazán jó ellenérv, hogy ne igényeld, mert akkor szülés után kevesebbet fogsz kapni. de javítsatok, ha nincs igazam.
2010. nov. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én is gondolkoztam azon, hogy maradok még tovább táppénzen, mert attól félek,hogy éppen szülésre maradok pénz nélkül. A férjem keresetének 60%-a elmegy a csekkekre, lakás ill. kocsi hitelre, így nagyon kevés maradna az egy keresetből. A Tgyás csak 168 napig jár, utána Gyed van a gyerek két éves koráig. Tehát a Tgyást így is úgy is megkapom, és így biztos lesz pénzem januárra is, ha maradok táppénzen.

Köszönöm a sok hasznos választ!

2010. nov. 28. 14:10
 9/10 anonim ***** válasza:

13:56-osnak.

Szerintem nem mindegy,hogy szülés után 168 napig kapsz Tgyást(aminek az összege nincs maximalizálva,tehát elvileg magasabb is lehet mint a Gyed)v.a kiírt szülés előtt kezded 24 nappal és akkor szülés utánra kevesebb marad,a Gyed meg maximalizálva van,tehát az sokkal kevesebb is lehet mint a Tgyás,persze ez függ attól,hogy mennyi volt a keresete.

Ráadásul a táppénz úgy fog jönni neki mint eddig,de csak a szülésig fogják számolni.

2010. nov. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves 21.40-es!


Úgy tűnik, hogy nem érted, amit írtam, vagy én nem értem amit Te írtál!


13.56-os voltam.

2010. nov. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!