Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baj, ha egy gyerek a szüleit...

Baj, ha egy gyerek a szüleit a keresztnevükön szólítja?

Figyelt kérdés
2009. jan. 15. 21:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem baj,csak nekem furcsa,de modern-nek is felfogható. Azért furcsa,mert olyan,mintha haverjának tekintené a szüleit és a kötődés sem lenne olyan erős,de ez tudom,előítélet
2009. jan. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, csak furcsa. Akinek megfelel, miért ne.
2009. jan. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nekem ez nagyon fura, de volt egy kolléganőm, aki 15 évesen "megesett", és őt nem anyának, hanem a keresztnevén szólítja a lánya. Én nem engedném a gyerekemnek, az biztos.

Üdv

2009. jan. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
elég fura nekem egy kicsit távolságtartónak tünik.de ez egyéni vélemény
2009. jan. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

szia!

Megmondom öszintén, h nem baj,...... de nem is előny !

Nekem van egy 14 éves keresztlányom és a keresztnevemen szólít, imádjuk egymást de sajnálom h annak idején a szülei nem úgy tanították neki h keresztanyu hanem Kati! Szerintem nem véletlenül találták ki ezt a megszólitást és szerintem van benne egy sokkal közelebbi dolog , mint amikor a keresztnéven szólít a gyermek. De ti tudjátok én biztos ha még1x kezdhetném akkor nagyon ragaszkodnék hozzá h keresztanyunak szólitson. Tudom ma már sokan az édesanyukat is kersztnevükön szólítják, na ezen még jobban kiszoktam bukni, nincs meg a tisztelet adás, de hát mindenki más másféle szemléletet val.

Dönts belátásod szerint, én csak elmondtam a saját verziómat ez is egy a sok közül!

üdv.

2009. jan. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
bocsi félre olvastam az előző hozzá szóló vagyok, most elolvastam még1x hát a gyermek szerintem anyának és apának szólítson, az olyan rideg megszólitás a gyermek szájábólha keresztneveteken hív. az előző hozzászolásomat meg tárgytalan.
2009. jan. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs vele gond. Bár engem a fiam anyának szólít, de az apját a keresztnevén szólítja mindig, mivel nem él velünk és évente kb. kétszer látja. De ezzel nem azt akarom mondani, hogy ez sokkal távolságtartóbb, csak nálunk így alakult.

Én amikor olyan 10 éves körül voltam, akkor volt egy időszak, amikor anyámat csak a keresztnevén szólítottam nyilvános helyen, de otthon anyának hívtam. Mostanában hol így, hol úgy :)

2009. jan. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értek vele egyet.

Anya és apa egy van, ők legyenek anya és apa.

2009. jan. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Jóleső érzés kimondani, hogy anya és apa:) Én nem tudom elképzelni, hogy a szüleimet a nevükön szólítsam.
2009. jan. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos kiakadnék!Már most alig várom hogy a babám anyának,anyucinak hívjon.De pl a barátnőm andreázza és ferencezi a szüleit,és náluk ez olyan jól hangzik :-)

majd ha nagyobb lesz és én meg fiatalítani akarom magam akkor biztos megengedem neki :-D

2009. jan. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!