Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikortól tartósan beteg a gyerek?

Mikortól tartósan beteg a gyerek?

Figyelt kérdés

Gyermekem bronhitiszes(bocsánat ha rosszul írtam le) . Pulmonológiára járunk,mivel rendszeresen befullad.Felírták a gyógyszereit Ventolin és Flixtotide spay + tabletta 90%-ra.

Ami nagyon jó.


3 hónap múlva kontroll a gyógyszerei miatt.


Kérdésem lenne,hogy ilyen esetben igényleni lehet az emelt összegű csp-t??

Mert a doktornő semmit nem mondott ezzel kapcsolatban nekem meg nem volt merszem rákérdezni.

Hogy működik? Nekem kell rá megkérnem? Vagy pénzre várt volna?

Köszönöm annak aki válaszol.


2010. nov. 30. 12:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
én ugy tudom hogy kell egy igazolás az orvostól hogy tartosan beteg a gyermek,és azzal a papirral együtt kell igényelni az emelt csp-t.Ahogy irtad szerintem ti megkapjátok! Vagy kérdezz rá telefonon az oep-nél.
2010. nov. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A 3db kék papírt már elhoztam,csak nem mertem a dokitól megkérdezni! Nem voltunk négyszemközt mert valaki mindig bemászkált.Legközelebb 3hónap múlva van időpontunk.
2010. nov. 30. 13:05
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
És az a kék papír igazolás a betegségéről?
2010. nov. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Azt kellene a dokinak kitöltenie,de állítólag ezt neki magtól is ajánlania kellett vna.De nem tette.És nem tudom miért,mikor 90%-ra meg kiírta gyógyszereket és gondozásba is vették gyereket(pulmonológia)
2010. nov. 30. 13:09
 5/14 A kérdező kommentje:
3db kék lapot a MÁK-tól kellett elhozni!
2010. nov. 30. 13:11
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nem ajánlotta fel akkor nyugodtan kérdezz rá nála hogy hogy is van ez...akár telefonon is hogy te is tudd intézni a papirokat ne kelljen rá még honapokat várni,
2010. nov. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igen tartós betegnek számít a gyermeked(addig amíg rendszeresen jártok+gyógyszeres kezelést kap).

Nálunk sem "ajánlotta" fel az orvos,hogy kitölti a papírt illetve semmi nem mondott ezzel kapcsolatba.És Én sem nagyon tudtam ezeket.Így 1 évig jártunk mire Én rákérdeztem és akkor kitöltött egy papírt amit az Államkincstárnak kellett elküldenem.Szóval szerintem hívd őt fel és kérdezz rá.

Amúgy ha alá írja a papírt és az Államkincstártól vissza jön az igazolás azzal küldenek egy kártyát is amível kíséröként 90%-sal utazol a buszokon,vonat illetve a helyijáratok ingyenesek.Ha esetleg ovis,sulis az étkezés is 50%(oda az igazolás fénymásolatát kell bevínni).

2010. nov. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Mindenféleképp felhívom:) Még egyszer köszönöm szépen:)
2010. nov. 30. 15:52
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szívesen:)!!!!
2010. nov. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

G) Pulmonológiai kórképek


1. A gyermekkori aszthma bronchiale krónikus formái, ha a beteg preventív, folyamatos gyulladáscsökkentő terápiára és/vagy rendszeres szakgondozásra szorul.

2. Krónikus, tartósan jelentős mértékű, csökkent légzésfunkcióval járó obstruktív és/vagy restriktív pulmonológiai elváltozások, továbbá hörgőtükrözéssel, és/vagy képalkotó eljárásokkal igazolt, a légzőrendszer funkcióját befolyásoló légúti fejlődési rendellenességek, anatómiai eltérések, immotilis cilia szindroma.

3. Hét éven aluliaknál súlyos, ismételt obstruktív légzészavarral járó kórképek, melyek gyakori kórházi kezelést igényelnek és a recidivák veszélye miatt a gyermek közösségbe nem adható.


Nem tudom bele tartoztok e valamelyik kategóriába, egyébként a 90% nem jelenti ezt, mert tartós betegnek automatikusan jár a közgyógy.

Nekem inzulinos cukorbeteg lett a kisfiam és ott a kórházban, mikor kijöttünk adták a papírokat a közgyógyhoz és az emelt családihoz.

2010. nov. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!