Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyermeküket egyedül nevelő...

A gyermeküket egyedül nevelő nők mennyi pénzt kapnak? Ha vki még fősulis, kap GYES-t vagy vmit? Hol lehet kérni?

Figyelt kérdés
24 éves főiskolás lány vagyok, 6 hónapos terhes. Párommal már nem vagyunk együtt, így egyedül kell nevelnem majd a picit. Főiskolásként kapok pénzt? Vagy azért, mert egyedül nevelem csak jár vmennyi? Mennyit kapok majd vajon? Tudna nekem ebben segíteni vki?
2009. jan. 19. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Jogosult vagy egyszeri anyasági támogatásra. A GYES alanyi jogon jár, összege annyi mint bárki másnak. A családi pótlék összege egyedül állóknak valamivel több illetve gyerektartás is jár. Tudtommal a főiskolán is létezik szociális segély, de erről ott kellene pontos információkat szerezni.
2009. jan. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is nagyjából ebben a cipőben járok. Annyi, hogy én majd szeptemberben megyek fősulira, és én most GYED-et kapok, mert dolgoztam. A GYES jár minden gyerek után. A GYES összege ha jól tudom, kb. 23 ezer forint (októbertől én is azt kapom majd). Egyedülálló egy gyerekes szülőnek 13700 forint családi pótlék jár, illetve az egyetemtől jár a szociális támogatás mindenkinek, aki családfenntartó, ez a normatíva 20%-a havonta. Ennyi. Na meg persze jobb esetben a gyerektartás (én még mindig nem kapok egy fillért se, de remélem szeptemberre eljutok odáig, hogy az állam megelőlegezze).
2009. jan. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!!!

Utolsó! Sok sikert a fősulin + a picihez!!!

2009. jan. 19. 22:23
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nezd meg a csaladinet.hu-t, es keress ra a gyes szora! Mivel foiskolas vagy, szerintem nemcsak gyest fogsz kapni, hanem tgyas-t is.

Kicsit bonyolult, de jarj utana, es ne hagyj egyetlen Ft-ot se veszni.

Amikor megszulsz is jar penz, 61000 Ft (egyszeri) valamint alanyi jogon is jar gyes, 24000 Ft, minden honapban es csaladi potlek 13700 Ft. Ez csak 1000 Ft-al tobb az egyedulalloknak.

A Tarsadalom Biztositohoz (TB)-hez menjel be, es erdeklodjel meg mindent pontosan.

Valamint lehet igenyelni futesi segelyt, atmeneti segelyt, es rendkivuli gyerekvedelmi tamogatast, ezeket az onkormanyzatnal. Attol fugg majd, hogy ezeket igenyelheted e, hogy mennyi lesz a havi beveteled.

De csak ugyesen!!!

2009. jan. 20. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Nem, nem akarok veszni hagyni egy forintot sem! Fősuli mellett nem igazán tudok dolgozni és a pénzre szükségem lesz. Sok dolog kell 1 pici babának. A volt párom + lelépett rá már nem számíthatok :( Pedig együtt terveztük az életünket, szeretett volna babát is és mégis mikor +tudta, h terhes vagyok lelépett. Na jó, nem panaszkodom! Bocsi!! Még1szer nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek!!!!!
2009. jan. 20. 11:34
 6/6 anonim ***** válasza:

Majd ha esetleg bolcsibe kell vinned a kicsit, akkor valoszinu nem kell neki fizetned az etkezesert sem ha keves lesz a beveteled havonta.

Es a csaladsegito szolgalathoz is elmehetsz, es kerdezd meg, mivel tudnak tamogatni benneteket.

Ha esetleg nem tudod szoptatni a kicsit, lehetoseged lesz ingyen anyatejet kapni neki, beszelj a vedonoddel rola, kerdezd meg.

2009. jan. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!