Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés/császár/ után, szoptatá...

Szülés/császár/ után, szoptatás alatt, hogyan kezdenél neki a fölösleg lefaragásának?

Figyelt kérdés
Második babámat várom, mindkét terhességgel sikerült 20 kg-ot magamra szedni és most nem akarom megvárni a szoptatás végét /első babával 2 év volt/, hogy visszafogottabb diétába kezdjek. Sajnos én abszolút nem fogytam szoptatás alatt, nem zabáltam, de azért megettem a magam kis édesség adagját, Hátha valakinek van egy bevállt módszere ami nem megy a tej rovására.
2010. dec. 27. 08:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Én szoptatás után nemhogy nem fogytam, de még híztam is. A szopi után ment csak le.
2010. dec. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Na ez az :( Micsoda igazságtalanság, hogy eggyesek csont vékonyra fogynak a szoptatás alatt...
2010. dec. 27. 09:21
 3/9 anonim ***** válasza:

Hülyeséget írtam. Szoptatás ALATT híztam, és utána ment le.

Szerintem ez a hormonoktól függ, aki ilyen típus szopi alatt úgysem fog lefogyni.

2010. dec. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értettem így is :oD
2010. dec. 27. 10:06
 5/9 anonim ***** válasza:

szerintem nincs ilyen fogyi módszer, rámegy a tejre.

nem tudom mennyi idő telt el az első gyerek szoptatás abbahagyása és a második fogantatása között. magyarán arra akarok célozni, hogy lehet magától lemegy egy része ha "véletlenül" se terhes, se szoptatós nem vagy. remélem nem sikerült megbántósra :-) és érted.

2010. dec. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én ugyanannyival jöttem ki szülés után a kórházból, amivel teherbe estem. A szoptatással sem volt gond, minden probléma nélkül szoptatok egy éve, ötven kilósan.


Nem tudom mennyit "szedtél fel" eddig, hányadik hétben vagy, de szerintem a "legtutibb" az, ha fel sem szedsz kilókat. Amikor babát vártam, nagyon odafigyeltem az étkezésre, cukrot egyáltalán nem ettem, kenyeret alig. Nagyon odafigyeltem, hogy felesleges kalóriákat ne vigyek be a szervezetembe. Közben meg végig sportoltam, a futást a 30. hét környékén hagytam abba, utána már csak a Rubint Réka féle terhestornát csináltam. A szülés után 2 hónappal már megint futni jártam, egyáltalán nem ment tőle el a tejem.

2010. dec. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
hát én is elég tonna-donna vagyok. Egyik ismerős szopi alatt fogyott a 90 napossal, és nem volt gond a tejjel. Én elkezdek valami fogyit, annak ellenére hogy 8 hós és kizárólag szopik. Nagyon zavar ahogy kinézek, sőt szeretnék minél előbb tesót.
2010. dec. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Röviden: első babámmal kb 22 kg jött rám, toxémiás voltam így egy hónappal szülés után 10 kg maradt rajtam. 19 hónapig szoptattam és utána egy hónap alatt 6 kg-ot sikreült leadni szintén 90 napossal. Azért csak egy hónap, mert meglepően hamar sikerült a hugi, így most 9 nappal szülés előtt plusz 18 kg van rajtam /meg ugye az a 4 ami még maradt/

Érdekes, de az első 5 hónapban egy kg sem jött fel utána meg havi 3-4 kg-ot híztam. Szóval részben genetikus, részben meg kicsit elengedtem magam, de mikor ha nem ilyenkor nemde? :O) Ez a 90 napos izgatna, hogy nem árt a picinek, hogy egy nap csak 1 félét ehetek? Vagy csak étkezésenként válasszam szét? Tervezem, hogy a szénhidrátot csak reggel vinném be és déltől max husi-zöldség-gyümi

2010. dec. 27. 19:18
 9/9 anonim ***** válasza:
Én nem tartom jónak a 90 napost, okosabb az amit te írsz: szénhidrát csak reggel és délben egy kevés, este meg zöldség és husi. Mellette vitamin szedése persze. És nem éhezni, napi 4x kevés. Nem fog rohamléptekben leolvadni a felesleg de lassan biztos lemegy valamennyi úgy, hogy a tejnek se ártson.
2010. dec. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!