Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 16 éves lány vagyok! Hihetetle...

16 éves lány vagyok! Hihetetlenül szerelmes vagyok a jelenlegi barátomba, és valahogy mindig felhozom hogy kis idő mulva mennyire szeretnék tőle kisbabát! Nagyon korai ez a gondolat még ugye?

Figyelt kérdés

16 vagyok, szerelmes avgyok a páromba! 4 hónapja vagyunk együtt.. de h öszinte legyek én már szivem szerint arra vágyom hogy összeköltözzek vele vagy (valakivel) és legyen egy gyerekem! már szeretnék egy gondoskodó anya lenni, persze ez nem azt jelenti hogy most azonnal! majd ha letettem a szakmám, lesz egy biztos állásom és egy nagyszerű partner hozzá! szedek is fogamzásgátlót! de mikor párommal vagyok, mindig felhozom, és őt ez már szerintem egy kicsit idegesíti! amugy szerintem 16 éves lány legalább is a legtöbbségük nem gondol még ilyesmire! miért van az hogy én már igen? talán felnőttesebb a gondolkozásom? mit gondoltok erről?

Amugy köszönöm előre mindenkinek aki válaszol / ír!


2009. jan. 26. 18:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam vele ennyi idősen. De okos nő nem hoz fel ilyeneket a barátjának és a szülőknek. Hidd el, sokan vágyunk gyerekre. De tényleg nagyon korai még ilyen fiatalon.
2009. jan. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne mondogasd a párodnak, mert berezel és elmenekül. Még a felnőtt férfiak is, elég akárcsak azt megemlíteni, hogy abba a városba költözöl,ahol lakik, máris menekülni kezd a kapcsolatból...Én nem egyszer így jártam...Pedig huszonéves vagyok.
2009. jan. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Vagy valakivel?? Ezt nem igazán értem!! Akkor mégsem vagy annyira szerelmes? Igen, 16 évesen még nagyon fiatal vagy a kisbabához! Az meg, amikor eljön az idő, és lesz munkád..stb., még odébb van! Felesleges erről ilyen korán beszélni! A párod, pedig ez elilyesztheti!!

Fiatalok vagytok, ráértek még bőven! Éljetek még.

Persze az nem baj, ha tudjátok mit akartok egymástól és a kapcsolattól, de nem kell ezt ilyen sűrűn emlegetni!


Üdv: Haven 23/L

2009. jan. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

nekem ez még 20-on túl is hajmeresztő lenne ha a párom folyton a babázást hozná szóba, még nem vagyok kész erre.

te főleg nem, a barátodról meg már nem is beszélve :)

az hogy te ezt szeretnéd, jöhet onnan hogy nem volt testvéred, vagy csak anyatípusú vagy már ilyen korán.


kitudja mi lesz, lehet h 18 évesen már pont hogy élni szeretnél még előtte és nem gyereket nevelni


viszont az biztos hogy a barátodat egy idő után ez bizony zavarhatja

2009. jan. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

1) Négy hónap után akkor is korai, ha történetesen nem 16 az ember.


2) 16 évesen abszolút korai a dolog.


Nem tudom, mikorra "teszed le a szakmát", ahogy írod, de nem hinném, hogy 18 előtt. Jól sejtem? Tehát még van 1-2 éved addig. Az is valószínűtlen, hogy rögtön olyan jól el tudj helyezkedni, hogy degeszre keresed magad, aztán mehetsz szülni. Nem tudom biztosan, de ha jól emlékszem a GYES csak egy adott időnyi munkaviszony után jár.


Az se biztos, hogy egy cégnek pont egy 18 éves anyuka kell, szóval ha korán jön a baba, esetleg el sem tudsz helyezkedni később.


Ennyit a munka oldaláról. A kapcsolat oldaláról is aggályos a dolog. Nem tudom, hány pasid volt már, de a tapasztalat azt mutatja, hogy a fiatalkori kapcsolatok nem tartósak. Persze minden 16 éves azonnal rávágja, hogy "nem vagyok fiatal" meg mittudomén, de szerintem egy év múlva örülni fogsz, hogy nem lettél anyuka.


Az, hogy gyerekre vágysz, egy részről ösztönös, más részről jöhet a családi hátteredből is, nem függ össze az érettséggel, bár biztos nem erre a válaszra számítottál.


Az én javaslatom az, hogy egy pasit legalább 1-2 évig ismerj ki, mielőtt gyereket vállalsz, nehogy aztán későn derüljön ki, hogy nem jól választottál. Egyelőre van időd bőven. És legalább az iskolát fejezd be, ha már mindenképp nagyon sürgős. Várandósan/kismamaként iskolába járni nem fogsz tudni, akárhogy is fogadkozol, hogy menni fog.

2009. jan. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Nézd, kislány. Ha azt írod, össze szeretnél költözni a pároddal vagy valakivel, ill. gyereket szeretnél tőle, vagy valakitől, az épphogy nagyon gyerekes gondolkodásra vall. Szedd szépen tovább a fogamzásgátlót, és ha az a célod, hogy a párodat elmard magad mellől, nyomd csak tovább a "gyereket szeretnék" szöveget.
2009. jan. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

Hello!

Én is így vagyok vele, alig várom hogy gyerekeim legyenek meg egy normális házasságom. Szeretném megadni azt a szeretetet amit én most az anyámtól nem kapok meg, és főleg azért furcsa ez mert én fiú vagyok és csak 15. :S Hát igen lehet hogy kicsit rémisztő lehet a barátodnak. :/

2009. jan. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
hát nem is most akarok, majd egy 5-6 év mulva, csak néha feljön az az érzés hogy de jó lenne ha... amugy fodrásznak tnaulok 2 évem van még! meg persze ugy szeretmém h ekőbb esküvő meg mittudomén, tehát semmiképp sem most (teszek is ellene hiszen ezért szedek tablettát) 5-6 év szerintem olyan 23-24 éves korom fele..:) Hány pasim volt eddig? hát volt akivel most vagyok a 4-dik, de szexben ő volt a második! Köszi a válaszokat!
2009. jan. 26. 19:10
 9/11 A kérdező kommentje:
Ohh lehet rosszul fogalmaztam, nem sokszor mondom neki, csak néha felhozom, amugy erre az szokott lenni aválasz: "ha olyan anyagi hátterem lenne és dolgoznék már tuti csináltam volna" tehát őis mindig mondja h de édes ez a kisbaba meg mittudomén:) nem mondom olyna sokszor hogy ez a kapcsolatunk rovására menjen! amugy 19 éves és már 2 évesen meghalt az apukája talán nezért gondolkozik másképp..
2009. jan. 26. 19:12
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

16 évesen én is minden áron babát akartam az akkori páromtól. Kár lett volna, mert 18 éves koromban szétmentünk, és utána jött egy igen bulizós korszakom, amit kár lett volna kihagyni. Így is fiatalon, 20 évesen szültem, és hidd el, nem olyan könnyű, mint ahogy tűnik.

A pasinak meg inkább ne mondogasd, mert a fiúk tényleg nem igazán szeretnek ilyen távlati dolgokról napi szinten beszélgetni.

Várd meg amíg eljön az ideje, legyen szakmád, dolgozz, legyél önálló nő, és csak akkor vállalj babát.

2009. jan. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!