Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 13 hónapos a fiam, ha most...

13 hónapos a fiam, ha most teherbe esek, akkor ugye még azelőtt születne a kis tesó, hogy ő betölti a 2. évét, ebben az esetben milyen összegű juttatásokra számíthatok?

Figyelt kérdés

Gondolom az egyszeri anyasági jár,de mi van a TGYÁSsal,GYEDdel,GYESsel?Ha megszületik a baba,akkor a fiam 2 éves korától járó GYESt nem fogom kapni,csak a pici után majd a GYEDet?

És ha most 64ezer a GYEDem,akkor a pici után is ennyit fogok kapni?


2011. jan. 2. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
28%

szia!


butaságot nem akarok írni, de azzal hogy új babád születik, az elsőnél folytatólagosan megy minden.2 év után gyes. Kicsinél tgyás, gyed majd ugyanúgy gyes. Az összegek nem változnak.

2011. jan. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet első válaszoló, hogy nem akartál butaságot írni, de azért sikerült:S

Kérdező, az első választ felejtsd el, megközelítően sem helyes.


A második baba születése után újra járni fog a tgyás és a gyed, az első babára meg már csak a családi pótlék.

Ha az igénylést megelőző évben 6 hónapot meghaladóan gyeden voltál, akkor a szerződés szerinti béred lesz a második baba utáni ellátásoknak az alapja, így megközelítőleg ugyanannyit fogsz kapni a második babára is, mint az elsőre.

2011. jan. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy az első baba után aktívan, vagy passzívan kaptad e a juttatásokat.

Magyarul, a munkahelyed meg van e még most is, állományban tartanak e?

2011. jan. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen,meg van még a munkahelyem.

Köszönöm a válaszokat!

2011. jan. 2. 15:17
 5/5 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok. Én pont így voltam, mint most Te.


A 2. baba után kapod az egyszeri anyaságit, tgyást, gyedet, cspt.

Az első gyerek után már nem kapsz semmit, csak a cspt. Amint megszületik a pici, a nagy után járó gyedet le kell mondanod!

Az, hogy mennyit kapsz majd, nem tudom:(

Nekem ugrott a bérem az idő alatt, így a másik gyerek után pár ezer fttal többet kaptam már.

2011. jan. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!