Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen elfoglaltságot találtat...

Milyen elfoglaltságot találtatok ki magatoknak otthon lévő anyukák, egy pici meg egy pocaklakó mellett? Ami nem a babával kapcsolatos. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Kis faluba költöztünk úgy másfél éve.Eleinte örültem is a nagy nyugalomnak, épp akkor voltam terhes a lányommal, abbahagytam a munkát és szépítgettem a kis házunkat pakolásztam stb. Azt tudni kell,hogy a barátoktól irtó messze költöztünk így.Család,nagyszülők nincsenek. Most ismét babás vagyok, igazából szerettünk volna kistesót a lányunknak de félig meddig már ráhangolódtam, hogy megyek vissza dolgozni.Félreértés ne essék,imádom a lányomat, igazi angyali gyerek, jól eljátszik magában is, de azért velem is. Persze mosok-főzök-takarítok mint más anyukák, de úgy érzem begolyózok lassan az itthon egyedül töltött időtől. Baba-mama klub nincs, Ringató van,de mindenki szétszéled rögtön utána.Próbáltam "haverkodni" hátha, de igazából elég kevés anyuka és baba van itt, sokan házkörülit tartanak,sok a munka vele gondolom, plusz nagyrészt mindenki helyi, tehát itt élnek a rokonai, barátai.

Szeretem a lányaimat ( a pocilakó is az lesz:)) és jól érzem magam velük, de egész nap egy felnőtt hang nélkül elég nehéz. Nem lóghatok folyton a telefonon a barátokkal beszélve mert egyrészt az nem ugyanaz, másrészt anyagilag se mindegy.

Próbáltam írni egy két fórumra,így a neten, de igazából ott kb. 2-3 naponta ír egy egy ember hogy mi történt vele és ennyi, ez nem is kommunikáció hanem ilyen helyzetjelentés.

Más hogy élte ezt meg? Koncentráljak csak a gyerekeimre, felejtsem el a saját igényeimet aztán majd pár év múlva úgyis megyek dolgozni? Vagy mi a megoldás?

Bocsánat hogy hosszú lett.


2011. jan. 7. 08:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én sok hobbyt találtam magamnak ugyanezen okokból. Vannak egyrészt pörgősebb fórumok is, de nem kell a net előtt ülni. Gyűjtögetek kaktuszokat, orchideákat (bár azokból több már nem fér :D ) szoktam üvegmatricázni a nagyobb gyerekkel közösen, de ha nem elég nagy akár egyedül is lehet. Ünnepekre is lehet így dekorálni, de meseminta is lehet a gyerekszoba ablakára vagy zöldségminta a konyha csempéjére. Mi kertes házban élünk, van kutya macska is, néha gipszsablont is öntök, arra képet dekupázsolok (szalvétatechnika) vagy épp a Tv előtt ülve keresztszemezek. Sokat szoktam olvasni is, havonta könyvtárba járunk a gyerekekkel. Ők választhatnak mesekönyvet, én egy regényt.
2011. jan. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se "temesd el magadat", nem kell elnyomni az igényeidet! Én úgy gondolom, természetes, hogy az ember lányának bármennyire is szeret anyuka lenni, azért néha jól esik kiszabadulni a "pelenkadunsztból". És talán KELL is.

Én hasonló helyzetben vagyok, de sosem voltam unatkozós típus és mindig megtalálom a módját, hogy miként foglaljam le magamat.

sokat olvasok, és a neten is találtam olyan fórumot ami pörgősebb és nem csak helyzetjelentésről szól az egész, vagy dicsekvésről hogy milyen szupermami egyikük-másikuk, hanem lassacskán baráti társasággá nőtte ki magát a topic, sokszor lelkizünk egymásnak, és már személyes találkákat is összehoztunk akivel lehetett. És segítjük egymást amivel tudjuk, hol egy jótanáccsal, hol azzal hogy meghallgatjuk a szíve bánatát, hol egy adag általunk kinőtt ruhával, vagy egy-egy jó ötlettel. És ez oda-vissza működik. Igaz, hogy csak 8 ember van benne, de jó, hogy megtaláltuk egymást.

Én imádok olvasni és bár már sajna kevéske időt tudok rászánni, azért még rendszeresen szoktam. Kézműveskedek is, szeretek alkotni, lett légyen szó ablakmatricafestésről a nagyobbik gyerekkel, vagy üvegfestésről vagy diófapác tudrajzról... Elkezdtem fényképezni és kiderült, hogy még talán jó szemem is van hozzá, ami még nekem is meglepetés volt mert soha nem fotóztam korábban :-)

Megpróbáltam kismami klubbot szervezni a községben, a védőnőtől meg a gyerekdokitól is kértem segítséget, de valahogy nem sikerült igazán jól a dolog az én szempontomból: főleg olyanok járnak el, akikkel nem találtam meg a közös hangot és érdeklődési kört (nem akarok rasszista módon megnyilvánulni ezért nem írok konkrét jelzőt, de a nagyszámban ottlakó "kissebség" képviseltette magát főleg (de ha előadást szerveztem akkor persze nem jöttek el). A "fehér" anyukák meg miattuk nem jártak el.

amúgy én is szoktam könyvtárba menni, meg havi 1-2x a férjemre hagyom a kicsiket és elautózom a közeli városba, volt hogy felolvasóestre mentem, vagy múzeumba stb. néha-néha volt osztálytársakkal is találkozom, és igyekszem úgy alakítani a hétvégéket, hogy sikerüljön valami vendégséget szervezni. Pl a férjem több kollégáját is meghívtuk már és talán 2 házaspárral is kezd valamiféle barátság kialakulni.

mondjuk nekem már 27 és 10 hósok a gyerekeim, így már könnyebb, mint egy másfél éves+újszülött mellett volt. Akkoriban nemhogy társaságra nem vágytam jópár hétig, hanem egyáltalán semmire egy kiadós alváson kívül.

2011. jan. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos ötleteket! Nem vagyok vmi ügyes kezű sajnos de lehet hogy belevágok vmibe:)

Nekem is volt egy nagyjából jó fórum, ahol úgy alakultak a dolgok ahogy a második válaszoló írta, de a többségnek már akkor két gyermeke volt és visszamentek dolgozni azóta 3 naponta jó ha benéznek. Ami persze érthető:)

Könyvtár itt nagyon kicsi van, jórészt Ken Folett meg Daniel Steel szinten, ami néha jó de engem egy idő után már untat :(

Barátaim több száz kmre laknak úgyhogy az ő meglátogatásuk kb. 4 havonta egyszer sikerül :(

2011. jan. 7. 09:40
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg vannak egész jó chatfórumok, ahol pezseg az élet, érdemes keresni ilyet. Én blogolok is, annak révén rengeteg ismeretségre tettem szert, azóta már közelebbi is lett a kapcsolat.

A régi barátokkal nem csak telefonálni lehet, a skype ingyenes, érdemes használni, ráadásul még láthatod is, akivel beszélsz.

Szerencsés vagyok mert nekem a közelben laknak a barátaim, ráadásul többen közülük maguk is pici gyerekkel vannak otthon, de azért sokat vagyunk egyedül (kétéves lányom és 5 hónapos kisfiam van) mert a férjem rengeteget utazik a munkája miatt.

Olvasni szeretek, filmet nézni, mindenféle kézműves dolgot csinálni, ezeket már a lányommal együtt leginkább.

Van játszótér ott a falutokban? Igaz, csak tavasztól, de az jó ismerkedési hely, a gyerekek révén az anyukák is összejönnek, nálunk legalábbis így volt.

Ha van a közelben nagyobb város, ahová át tudsz menni a gyerekekkel is akár, ott is kereshetsz baba-mama klubokat, játszóházat, ilyesmit. Talán jó időtöltés lenne mondjuk heti rendszerességgel menni.

Télen sokkal nehezebb a dolgod, de kitartás, mindjárt tavasz lesz és akkor sokkal könnyebben kimozdultok.

Ha van a közeletekben a nagyobb lányodhoz hasonló korú kisgyerek, tavasszal sétáljatok arrafelé, motorozzatok, vagy hasonló, aztán ha összetalálkoztok, a gyerekek profin ismerkednek, neked meg máris könnyebb dolgod lesz az anyukájával.:-)

Remélem, jól alakulnak majd a dolgaid, sok szerencsét és gratulálok a második picurhoz.

2011. jan. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!! Játszótér nincs :( Buszközlekedés igen rossz óránként egy busz megy és azok közül is csak minden második olyan,hogy fel lehet rá tenni a babakocsit.

Hol blogolsz ha megkérdezhetem?

2011. jan. 7. 10:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! A blogom: rekanaploja.blogspot.com
2011. jan. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!