Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért tiltják sokan a kisgyere...

Miért tiltják sokan a kisgyerekeket a mesenézéstől?

Figyelt kérdés
2011. jan. 8. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mert még csak 9 hónapos a kisfiam de én sem fogom engedni hogy erőszakos és felismerhetetlen lényektől hemzsegő meséket nézzen.

A normális,barátságos mesékkel nincs gond:-)

2011. jan. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Mert nem hagyja dolgozni a fantáziájukat. Egy előre megrajzolt alakot kapnak, nem ők képzelik el, hogy valójában hogy néz ki a mesehős. Pl. Hamupipőke, Ariel, Csipkerózsika-szinte minden gyereknek a Disney féle az "igazi", holott lehetne olyan, amilyennek ők gondolják
2011. jan. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

én ebben addig hittem, amíg nem voltak gyerekeim. Mi a minimaxot nézzük, az ottani mesék többsége kicsit sem erőszakos, sok az ismeretterjesztő műsor. És mindig eljátszuk, amit ott láttak. Játszunk postásost, építőmesterest, vonatost, autóst

És nagyon sok mindent tud már, amit onnan tanul például tudja a környezetszennyezés problémáit, kihalt állatokat, hogyan működik egy vulkán, mi az emlős, hüllő, hidegvérű-melegvérű állatok.

Jó nem mondom tudhatná ezeket a tévé nélkül is, de eszembe nem jutna állatképek nézegetésénél egy háromévesnek ezekről beszélni.

Ja és olyan fantáziája van, hogy néha csak nézek és gyors gondolkodása.

Úgyhogy szerintem hasznos a tévé és a mesék is. Mégha készen is kapja a képeket.

2011. jan. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%
Meséje válogatja! Megbeszéltük apukával, hogy csinálunk dvd-ket, amin a klasszikus igazi mesék lesznek, semmi pikácsu, meg manga öldöklős borzalmak, meg fingós, izzadós böfögős, tehenek mert ilyen mese is van sajna. Viszont a bumeráng csatornát nézheti, azon csak "jó" mesék vannak.
2011. jan. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mese függő... Mi a Mickey egér játszóterét szereztük meg dvd-n, azokat nézheti a kicsi is és a nagy is. szeretem, mert vicces, igényes tanító jellegű mese, ami nem a verekedésről szól...

A többi mesét csak kontrollal nézheti, de mást amúgy sem szeret. Néha egy -egy Disney mese a favoritja, most pl a Hangya fiú...Naphosszat pakolgatja a párnákat, mert azok játékból (mint a mesében) az édes sziklák, ő pedig a hangya fiú...

azért nem szeretem az agresszív meséket, mert semmit sem tanítanak, hátrányosan befolyásolják a gyerkőc szellemi fejlődését. Félhet tőlük, hisz nem tudja mi a képzelet és a valóság. Nem akarok agresszív gyereket...

2011. jan. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!