Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire tartjátok a kapcsolat...

Mennyire tartjátok a kapcsolatot a munkahelyetekkel gyed/gyes alatt? Szoktatok bejárni?

Figyelt kérdés
Én az 1 év alatt 2-szer voltam csak, félek ez rossz pont. Előtte meg szinte végig tp-n voltam a terhességem alatt. Félek nem vesznek vissza, már csak ezért sem.
2011. jan. 13. 22:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én egyszer sem voltam bent, volt más dolgom. :-) És nem is igazán hiányzott. De simán visszavettek, mondjuk ez egy nagy cég.
2011. jan. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Párszor voltam bent, de csak azért, mert odajártam a közelben orvoshoz (második terhességgel, így vittem az első gyerekemet is). Amúgy nem mentem volna.

Inkább emailben és telefonon tartjuk a kapcsolatot. De nem azért, hogy visszavegyenek, hanem mert barátok vagyunk.

2011. jan. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én asszisztens voltam, a helyemre azóta 2 főt vettek fel. Csak nem tudom milyen szerződéssel. Félek, a főnököm nem lenne őszinte, ha rákérdeznék, hogy számít-e rám.
2011. jan. 13. 22:12
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!


A közvetlen munkatársaimmal telefono ill. e-mailben tartom a kapcsolatot, de a feletteseimmel nem. Minek? Ha vissza tudnak venni,akkor az azt jelenti, hogy van üres létszám, ami betölthető,ha nem, akkor nincs.

Ja, és nem hinném, hogy a gyes alatti magatartásom alapján ítélnek meg, hanem az ott lehúzott éveim, munkám alapján.


Üdv!

2011. jan. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
szia. Én nem gondolom,hogy egy babás anyukának a munkahelyével kellene foglalkozni ebben az időszakban,ha normálisak ezt nem is várnák el.Én így gondolom,és én nem is járok be és nem is telefonálok,igaz kevés ideig dolgoztam ott és nem is alakítottam ki kapcsolatokat bent.
2011. jan. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát én nem voltam senkivel sem olyan viszonyban, hogy beszéljünk, csak ha aláírni való van, akkor keresnek, de most is csak postázták, nem is hívtak fel, hogy mit és hogy kell kitölteni.
2011. jan. 13. 22:14
 7/11 anonim ***** válasza:

Én pedagógus vagyok, vissza is várnak. A kis tanítványaim is folyton kérdezik, hogy mikor jövök.

Kéthavonta egyszer be szoktam menni, beviszem a kislányomat is. Úgy érzem, szívesen látnak. Jó a viszonyom a kollégákkal, némelyikkel közvetlenül is tartom a kapcsolatot.

2011. jan. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egy nagyobb cég és egy iskola ég és föld, mások a viszonyok. ;)


Mi egy év alatt 3x mentünk be, szívesen fogadtak, örültek, hogy voltunk bent. Mondták a kollegák jó volna ha visszajönnék már, de lehet bevállaljuk a 2. babát, de ezt velük nem közöltem.

Ők nem keresnek, és én sem keresem őket. A munkahelyem a lakhelyemtől 50 km-re van, így nem könnyen jutunk el, csak, ha papírt kell elintézni akkor megyünk. Meg nálunk már azok közöl akik velem együtt dolgoztak alig vannak, sok az új ember.


Az is igaz, nem az alapján ítélnek, meg, hogy mennyiszer voltál a munkahelyeden a babáddal.

2011. jan. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Lehet én vagyok a kivétel? Szinte az összes kollégám keres, főnöükömmel is tartom a kapcsolatot, a titkárnővel is. Ha arra járok beugrok hozzájuk, hívnak ha csinálnak valmi bulit, akár családi akár privát. Ha tudok megyek. Tárt karokkal várnak és nagyon hiányoznak. 34 hetes terhesen jöttem el táppénzre 2008 júliusában, majd augusztusban született meg a lányom, 2010 májusában a 2. lányom. Évvégére tervezünk egy 3.-at, ezt a főnökömnek még anno beadtam, hogy 3 gyereket akarunk. Nem tudom emlékszik e rá... Vezető posztra akarok pályázni és így visszamenni, eddig végig tanultam ill. folytattam a tanulmányaim amit még a terhesség előtt kezdtem. Állítólag számítanak is rám. Ha a 3. 1 éves lesz szólok, hogy szeretnék visszamenni. Remélem így is lesz :)

Az egyik csaj viszont most szült a napokban és egy kolléga sem hívta fel elmondása szerint csak én.

Mikor én szültem (mindkét alkalommal) özönlöttek az sms-ek, ez így utólag annyira megható és nagyon jól esett.

Szerintem nem a kapcsolattartáson múlik hogy visszavesznek vagy sem, inkább hogy mennyire ismerték el előtte a munkád.


29/N

2011. jan. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is többször voltam bent a munkahelyemen, másik két kolléganővel akikkel szinte ugyanakkor szültünk.Van néhány kolléganő akit kedvelek és ilyenkor dumálunk egy kicsit ha van idejük,persze mindig viszem a kislányomat is.Távollétem alatt főnők váltás volt,amit nagyon sajnálok,mert régóta ismertem és szerettem a főnőknőmet.Most egy férfi van,persze hozzá is bementem bemutatkozni,hogy létezem vagyok és a terveimet,mikor szeretnék visszamenni elmondtam neki.Régóta ott dolgozom,nekem megsem fordult a fejemben,hogy nem vesznek vissza.(1994óta)
2011. jan. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!