Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen a kapcsolat kis korkülö...

Milyen a kapcsolat kis korkülönbséggel fiú-lány testvér között?

Figyelt kérdés

Nálunk 13 hónap lesz a különbség, a nagy fiú, a kicsi lány lesz. Számíthatok rá, hogy szoros lesz köztük a kötelék és sokat és szívesen játszanak majd együtt?

Nem csak anyukák tapasztalatát várom, hanem azokét is, akiknek így van testvérük.


2011. jan. 14. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Kisfiam és kislányom között 1 év,1 hónap,1 nap a korkülönbség.

Mikor a pici a pocakomba volt,minden nap meséltem róla a "nagynak"és amikor eljött az idő,elmondtam,hogy anya most elmegy,és haza hozza a hugi babát.

Most a fiam 20,a lányom 7 hónapos.

Rettenetesen szeretik egymást,sokat játszanak együtt.

Minden reggel a fiam,mutatja az ágyát,hogy tegyem be mellé a kicsit.Én beteszem,és ámulok bámulok,mennyire szereti a nagy a kicsit.Ölelgeti,puszilja.

Ha a pici tépázza ő hagyja.Néha viszont a nagy nagyon megtudja rúgni,ütni a kicsit.

Fiam sokat segít nekem,kiviszi a pelust a kukába,vagy segít cipőt adni a kicsire.

Kislányom már régóta felállt,és kapaszkodva már lépeget,de a "nagy" nagyon óvatos,még sosem lökte fel,és el.

Remélem később is ilyen jól el lesznek.

Ja,ha a kislány mászik a fiam után,a fiam megszakad a röhögéstől,mert azt hiszi őt kergeti.Amit még elmesélek az a kukk!!A nagy imád kukk(kukucskálósat)játszana a picivel.

Bízom benne,később sem lesz velük gond,és szerető tesók lesznek.

Ezt így előre nehéz meg jósolni,de úgy gondolom már most meglehet alapozni a dolgokat.

2011. jan. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 14 hónap van közöttük. A nagyobb a lány, a kisebb a fiú. Semmilyen törést nem okozott a nagyobbnak a kicsi megszületése. Én nem ragoztam túl neki a terhességet. Minden nap bejött a kórházba látogatni, sosem sírt utána, boldogan el volt az Apukájával. Hazaérkezésünk után inkább csalódott volt, hogy meg kell ismét osztania az Apukáját velem. Kínosan figyeltünk arra, hogy ne változzon a napirendje, és mind a két gyerekkel azonos időt töltsünk. Mindig mindent elmagyaráztam neki (pl. Anya még megszoptatja a tesót, aztán már sietünk is a játszótérre). Nincs közöttük féltékenység, egy szobában laknak, sosem ébredtek egymás sírására fel. A nagyobbik 24 hónaposan kezdett el bölcsődébe járni délelőtt, addigra már annyira összenőttek, hogy aggódtam, mi lesz a kisebbikkel ha egyedül marad. Végül is jól alakultak a dolgok, a nagy kiélheti magát a bölcsiben, más gyerekekkel is játszhat, úgy játszhat a játékokkal, ahogy az a rendeltetésük (ugye sokszor a kicsi akadályozza benne). A kicsi pedig megtanult egyedül is eljátszani. Nagyon jó döntés volt őket így világra hozni, nem bántam meg.
2011. jan. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A Nővérem és a Bátyám között 10 hónap a korkülönbség. Igaz, hogy most már nem négy-öt, hanem 34-35 évesek. :D Ahogy mesélte Anyukám, mindig nagyon szerették egymást. Igaz, hogy a nővérem mindig "anyáskodott" a bátyám felett, de ezt jó szándékkal tette. Ha valamiből többet kapott ő, mint az öcsi, akkor azt rögtön szóvá tette, vagy a sajátját "feláldozva" adott az öccsének... :)

Most, ennyi idősen is jó a kapcsolatuk, bár nem egy városban élnek. Általában hetente telefonálnak egymásnak /vagyis inkább a Nővérem hívja a bátyámat.../.

2011. jan. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a kisfiam és a kislányom közt 18 hónap van,a fiam a nagyobb.Eleinte nagyon nehéz volt,de aztán ahogy nőttek,úgy egyre könnyebb lett.A fiam ovis,a lányommal még itthon vagyok.Amióta oviba jár a fiam,azóta változott meg leginkább a kishúgához való viszonya,régebben jól eljátszottak együtt,de most van hogy elveszi a húgától a játékot,vagy fellöki,biztos egy kis féltékenység is van benne.De ennek ellenére imádják egymást,mert azt olyan jó látni,mikor megölelik és megpuszilják egymást. :) Nem bántam meg én sem,hogy igy alakult és ilyen kevés a korkülönbség köztük.
2011. febr. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!