Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyetemista kismamák/ anyukák!...

Egyetemista kismamák/ anyukák! Milyen támogatásokra számítotok? Mennyiből fogtok élni? Megoldások?

Figyelt kérdés
2009. febr. 1. 23:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem volt még munkahelyed csak gyesre meg csp-ra leszel jogosult,mert az alanyi jogon jár.

Én 17 éves munkaviszonnyal jártam így.Határozott szerződéssel dolgoztam az utolsó 4 évben,persze amint megtudták a terhességem nem hosszabították meg.Passzív táppénzről mentem gyesre,és közben bejelentkeztem a munkanélküli hivatalba.Akkor járt rendesen T-gyás,és Gyed is.Aztán gyesbe szültem,és most már nem járt semmi csak gyes,mivel a 2008-as szabályok értelmében aktív dolgozónak kell lenni ahhoz,hogy ezek az ellátások megillessenek.Tehát,most ugyanannyit kapok a 17 éves munkaviszonyommal,mint aki életében 1 órát sem dolgozott.

Jó mi?Így legyek itthon 3 évig.Úgy tudom,tanulói jogviszonyra is csak ez jár sajnos.

Ez a magyar állam,undorító.Így becsülik meg aki dolgozik vagy tanul mert majd dolgozni akar.

Itt az jár jól aki notórius munkakerülő,az állam nyakára szül egy rakás gyereket,nekik minden jár.


Boldog babavárást,üdv.

2009. febr. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
En multkor nezegettem ezt az oldalt, csaladinet.hu es volt kulon tamogatas a felsooktatasban resztvevoknek, nem akarok most halandzsat irni neked, inkabb nezd meg!
2009. febr. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
szia. én is egyetemista vagyok. nos jár a gyes. jár az anyasági támogatás, az egyszeri, és jár a családi. ha viszel jogviszony igazolást (hiába házasok vagytok) egyedülállónak minősülsz, így egy ezressel kb. nő a családi összege. ezenkívül az egyetem egyszeri támogatást ad a gyerek után. ez nálunk 50000 HuF. ha kapsz diákhitelt, akkor kérelmezi kell, és az állam elengedi az azévi kamatot. úgy tudom ennyi.....
2009. febr. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Tényleg bosszantó, ez van.

Köszönöm a válaszokat!

2009. febr. 2. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!