Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Évekig feketén dolgoztam,...

Évekig feketén dolgoztam, most terhes vagyok és egyedül maradtam. A családvédelemmel foglalkozó ember azt mondta, hogy regisztráljam magam munkanélkülire, mert csak így kaphatok szociális segélyt szülés után?

Figyelt kérdés
Jár(t) valaki hasonló cipőben?
2009. febr. 2. 11:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne... De ha feketén dolgoztál, azaz nem volt bejelentett munkaviszonyod ezer éve, akkor hogy kaphatsz munkanélkülit...? Nekem sem világos ez az egész, reméljük, valaki tudni fogja.:)
2009. febr. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt mondták, hogy mondjam azt, hogy eddig alkalmi munkákból éltem. Kb 9-10 éve? Reméljük valaki tud ebben segíteni.
2009. febr. 2. 11:40
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem volt korábban és jelenleg sincs munkaviszonyod, akkor szülés után alanyi jogon járó GYES-re jogosult leszel. Az önkormányzat által folyósított rendszeres szociális segélynek az feltétele, hogy az, hogy az előtte lévő két évben egy évig a Munkaügyi Központtal együtt működjön. Ha az előző négy évben nem volt legalább 200 nap tényleges munkaviszonyod, akkor a munkanélkülitől nem fogsz semmilyen ellátást kapni, csak előre meghatározott időnként jelentkezési kötelezettséged lesz náluk. Ezzel a módszerrel a baba megszületésig nem tudsz jogosultságot szerezni szociális segélyre, szülés után a jelenlegi szabályok szerint két ellátást nem kaphatsz egyszerre. Az első egy év anyagilag nehéz lesz, valóban érdemes a családsegítő segítséget kérni, mert ők tudnak abban segíteni, hogy mire lehetsz még jogosult. Ha a baba egy éves kora után a felügyeletét meg tudod oldani, akkor a GYES folyósítása mellett 8 órás munkát is vállalhatsz.
2009. febr. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az alanyi jogon járó GYES összege mekkora/hó? Én is köszönöm a gyors, pontos választ.:)
2009. febr. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
úgytudom 23.000.ft
2009. febr. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm!
2009. febr. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Akkor ha jól kivettem nem sok értelme lenne bemennem a munkanélküli központba. Mert egyszerre nem kaphatok szociális segélyt illetve munkanélküli segélyt. Mert a nő nekem úgy magyarázta, hogy szoc.segélyt kapjak akkor el kéne mennem munkanélkülire. ?
2009. febr. 2. 12:24
 8/9 anonim ***** válasza:
azért mindenképp menj el kérdezd meg.ők tudják jobban.
2009. febr. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ha bemész a munkaügyi központba, ott csak regosztrálnak, mint munkanélküli, de pénzt biztos, hoyg nem kapsz, mert nem volt bejelentett munkaviszonyod!

ami jár szülés után:

gyes (23 ezer/hó)

egyszeri anyasági támogatás: 65 ezer (ezt csak egyszer kapod, szülés után)

családi pótlék (12 ezer/hó)


én a helyedben bemennék az önkormányzatra, hátha jár v.mi szociális segély egyedülálló anyának, vagy ilyesmi...


hány hetes terhes vagy?

2009. febr. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!