Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyeden lévő anyukák, adóbevall...

Gyeden lévő anyukák, adóbevalláshoz kaptatok már OEP-től adatlapot? Érti valaki?

Figyelt kérdés
Mi az, hogy adóelőleg (számított adóelőleg) és mi az, hogy adójóváírás? A kettő különbözetét lehet visszaigényelni, vagy be kell fizetni? Aki ért hozzá, megköszönném neki a választ, mert ehhez abszolút nem értek. Családi kedvezményt lehet e 1 gyerekre igényelni, és mennyi az? Köszönöm a választ.
2011. jan. 26. 17:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem fogd meg a cuccost és ballagj be az Apeh-ba. Ingyen és bérmentve megcsinálja az adóhatóság is az adóbevallásod, csak nyilatkoznod kell. Sokkal jobban járnál, ha ennyire nem értesz hozzá.


Az adóelőleg az az adó, amit havonta levontak a gyeded-ből. Az adójóváírás az az összeg, amivel havonta csökkenteni lehet az adóelőleget, amennyiben igényli valaki. A családi kedvezményt pedig legkevesebb 3 gyereknél lehet kérni. Nem összekeverendő a családi adózással, amit most januártól vezettek be! Kicsit szerencsétlen az elnevezés.

2011. jan. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Van könyvelőm, aki megcsinálja most is, mint mindig. De a munkáltatóm is megcsinálná, ha akarnám. A kérdést nem azért tettem föl, mert magam akarok nekiállni megcsinálni, csupán kíváncsiságból írtam ki a kérdést, ma kaptam meg az adatlapot, és csak jövő héten tudok a könyvel beszélni. Biztos az én hibám, mert ki kellett volna írnom, hogy NEM TANÁCSOT várok, hanem választ a kérdésemre. Azért köszi, hogy vetted a fáradtságot mindezt megírni nekem.
2011. jan. 26. 18:39
 3/9 A kérdező kommentje:
Kijavítanálak: a családi adókedvezményt igénybe lehet venni 1 vagy két eltartott gyerek után is 2011-től. Te biztosan még a régi rendszert tudod, amibe tartoztál. Leírom, nehogy mást esetleg félrevezessen a hibás infód.
2011. jan. 26. 18:50
 4/9 anonim ***** válasza:
Nagyon kedves vagy, hogy kijavítasz, de remélem tisztában vagy azzal, hogy a tavalyi évről készítünk most adóbevallást, így a tavaly érvényes szabályozás szerint kell eljárni. Abban pedig az van, amit fentebb írtam.
2011. jan. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Az adójóváírással kapcsolatban jót írt az első válaszoló.Az adójóváírást most 2011-ben alkalmazotti adókedvezménynek hívják és az is kb.10-12eft körül van.A családi kedvezményt igen 1 gyerekre is lehet igényelni de csak az egyik szülőnek.Célszerü annak aki többet keres(mi is ezt tettük :))és az összeg a fizetéstől függ de olyan 10eft körül van.
2011. jan. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló teljesen jól és pontosan írt le mindent!
2011. jan. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Javitsuk a kérdezőt, nehogy valakit félrevezessen a hibás info: most a 2010. évi adóbevallás van a kezünkben és nem lehet 1 gyerekre kedvezményt kapni, csak min. 3-ra.

Hozzászólót is javitsuk: 2011-től a családi adókedvezmény jár 1 gyerke után is, d enem csak az egyik szülő veheti igénybe, hanem az egy gyerke után járó kedvezmény is megosztható tetszőleges mértékben. Összege nem fizetés függő, hanem az adó mértéke, maximum 10.000 Ft egy gyerek esetén.

2011. jan. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Az előző hozzászólónak.

Nem kötekedni szeretnék,csak elmondani a véleményem.

Nekem ezt az infót a cégem könyvelője mondta,hogy csak az egyik szülő veheti igénybe és azt is h inkább az a szülő fél vegye igénybe akinek nagyobb a fizetése.De lehet én is rossz infót kaptam róla...azért ezt is jó tudni.Ahány ember annyi félét mond...

2011. jan. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A köyvelőd félrebeszélt bizony. As összeget tetszőleges arányban veheti igénybe a két jogosult. Akár úgy is, hogy te 123 Ft-ot, a többit meg a párod...
2011. jan. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!