Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy kicsi gallériás garzonba...

Egy kicsi gallériás garzonba gyereket lehet vállalni? Nem kötnek bele a védőnnők? Vagy kötözzünk egy nagyobb albérletbe?

Figyelt kérdés
2011. jan. 30. 03:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy ujszulott babanak nem sok hely kell, de legyen tiszta, veszely nelkuli. Ahogy no a baba, majd ugy koltozzetek nagyobb lakasba.
2011. jan. 30. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A védőnő biztos nem köt bele. Nem az a feladata, hogy kifogásokat keressen a lakással kapcsolatban, hanem az, hogy hasznos tanácsokkal lásson el. Ha rend van, tisztaság van, akkor legyen bármilyen kicsi az a lakás nem szólhat bele senki.
2011. jan. 30. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egy albérleti szobába szültem. A hely méretének semmi köze ahhoz, hogy hogyan tudsz gondoskodni a kicsiről.
2011. jan. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A védőnő még abba sem köt bele, ha nincs áram és folyóvíz a házban, elég, ha fűtés van és mindent beszereztek a gyereknek. Sokan ezt nem hiszik el, de én a tanyavilágban élek, és nem egy áram és víz nélküli helyen van baba. Max arra fogja felhívni a figyelmedet, ha a gyerek nagyobb lesz, hogy a galériánál oldd meg, nehogy leessen a gyerkőc.

Nagyobb albérletet kivenni most még fölösleges, inkább tegyétek félre azt a pénzt, amit rászánnátok.

2011. jan. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem "köt bele" a védőnő ha garzonba viszed.


Egy védőnő

2011. jan. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi anyukámékhoz vagyunk bejelentve, így hivatalosan 6-an lakunk a lakásban, sosem kérdezte meg hogy lehet ez. Mert nem ez a dolga.

A barátnőmék vezetékes víz nélküli, gazdasági épületbe vártak babát, ahova be sem jelentkezhettek hivatalosan. annyi volt az egyetlen kifogás, hogy kályhával fűtöttek és túl közel volt a kályha a baba ágyához, és mondta a védőnő, ide nem engedi a gyereket, mert kipattan egy szikra és lángra lobbantja a kiságyat. Na az a védőnő is kapott hideget, meleget, de lám egy hét alatt elkészült náluk a központi fűtés, radiátorokkal. Szóval mégis a védőnőnek volt igaza, mindent meg lehet csinálni csak akarni kell.

2011. jan. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nincs ezzel semmi probléma. Ha nektek kényelmes így, akkor tökéletes. A védőnő azt nézi, hogy a gyereket el tudjátok-e látni rendesen. Élnek emberek olyan otthonokban is, ahol tényleg még fürdőszoba sincs, mégis ha képesek így is tiszták lenni, a gyereket is megfelelően gondozni, akkor ez ellen senkinek nem lehet kifogása.

Inkább az a kérdéses, hogy nektek mennyire kényelmes, hogy egy szoba van csak. Mármint olyan szempontból, hogy a pihenés, kikapcsolódás megoldható-e, pl. tévénézés, zenehallgatás, bár a kisbabák még akármilyen zajban el tudnak aludni, ha álmosak, de abban nem vagyok biztos, hogy a tévé melletti alvás mennyire pihentető a számára.


Különben amikor én születtem, mi is egyszobás albérletben laktunk. Anyukám mesélte, hogy nem volt vele gond, leszámítva azt, hogy iszonyú kevés hely volt miután én megszülettem, mert azért a babaholmik sok helyet foglalnak el. Láttam pár fényképet, az összes fal tele volt aggatva horgolt tartókkal, amikben az én cuccaim voltak :)

2011. jan. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk van egy kismama, aki egyszobás albérletben lakik 3 gyerekkel + a férjével. Fürdőszoba, víz, wc nincs, csak pottyantós. A védőnő nem köthet bele.
2011. jan. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!