Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik átélték kicsi gyerekkel...

Akik átélték kicsi gyerekkel a tegnapi földrengést, mit csináltatok éppen? Gyermeketek megijedt? És ti?

Figyelt kérdés

Mi épp' a Lányom szobájában ültünk a szőnyegpadlón, amikor megmozdult a gardrób, azt hittük bedőlt a házfal és az nyomja a szekrényt... Én annyira megijedtem, hogy mondtam ha még 1 lesz, szállodába megyünk! Akkor még nem tudtam, hogy 100 km-es körzetet érintett...

Este összepakoltam váltás ruhát, pelust, stb., ha netán hirtelen menni kéne...

Amúgy Lányom (17 hós) azon lepődött meg, hogy az Apja felkapta a földről és kirohantunk az előszobába!


2011. jan. 30. 14:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem lehetett annyira érezni, én meg voltam róla győződve, hogy hülye vagyok, vagy valami bajom van. Épp a gyereket etettem, amikor olyan érzésem volt, mintha hintázna a székem. Még szét is néztem, de nem volt látványos, csak én éreztem, a párom kint volt a konyhában, neki nem tűnt fel.

Én is csak utólag raktam össze, még a párom is röhögött, mert amikor mondtam neki, akkor azt mondta képzelődöm.

Aztán ő mondta, hogy pont akkor volt a rengés, és a környéken többen is érezték, úgyhogy én is valószínű azt éreztem.

2011. jan. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Bocs, de nem értem ezt a hisztit. Elhiszem, hogy megijedtetek, de miért gondoltad azt, hogy földrengés alatt egy szálloda biztonságosabb? Az nem omlik össze vagy mi?
2011. jan. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Először fel sem fogtam hogy az földrengés volt. Itt Dorogon időnként fel szokott robbanni az égető és az is hasonló robajjal jár. Csak az volt a furcsa, hogy most megmozdult alattunk az ágy ami robbanásnál nem szokott. Nem csináltunk semmit, fiam vacsorázott mi meg tévét néztünk.
2011. jan. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"Kedves" második. Nem hiszti volt, hanem ijedtség. Féltettem az egy szem gyermekem meg az Uram, ennyi. Mondtam, hogy ha csak ketten lennénk lesz@rnám, de a Lányom a mindenem és nagyon "meg kellett küzdeni" érte! Csupán ennyi volt a hisztim oka, igazán köszönöm kedves válaszod!


Amúgy Tatabányán lakunk, szóval mi eléggé jól éreztük sajnos!

Doroginak: én is azt hittem először, hogy vmi felrobbant, de hát itt nem nagyon van olyasmi...

2011. jan. 30. 15:30
 5/11 anonim ***** válasza:
25%

Második olvasd el rendesebben mit írt a kérdező.

Akkor még nem tudott a földrengésről, azt hitte a ház fala dőlt be (földrengés nélkül), ezért akart szállodába mennni.

2011. jan. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó de abban igaza van a másodiknak, hogy néha irreleváns gondolatok ébrednek az emberben, amik utólag végiggondolva nevetségesek is.

Mondjuk tényleg, ha a ház összedől, akkor nyilván a többi épület is. Mondjuk persze lehet, hogy egy lerohadt vályogházban lakik a kérdező, ami csakúgy önmagában összedőlhet, de gondolom nem így van. Így valóban hülyeség volt azt gondolni, ha a saját háza összedőlhet, akkor a többi még áll.

Mi nem voltunk érintettek szerencsére, beszéltem egy valakivel annó, aki elmondta, hogy vannak települések, amik egy törésvonalon fekszenek és bizony megtörténhet a legrosszabb is akár. Ilyen helyen élnék, biztos én is gyanígy reagáltam volna.

2011. jan. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen, pont az epicentrum közelében lakunk (Tatabánya) és azt hiszem azt írtam, hogy akkor gondoltam a szállodára, amikor még nem tudtam, hogy 100km-es körzetet érintett a földrengés... Szóval jobb lett volna elolvasni a kommentemet, mielőtt ilyen hülyeségeket írsz... :-(

És nem, nem vályog házban lakunk és akkor még azt sem tudtam hogy 4,7-es volt a rengés, ami gyengének számít.

Amúgy meg kíváncsi voltam ki hogyan élte meg és lehet hogy mások szerint hiszti volt, de annyi szörnyűség történt az országban mostanában, hogy talán egy kicsit elvesztettem a józan eszemet. Ez van, nem szégyellem!

2011. jan. 31. 09:19
 8/11 anonim ***** válasza:

Félre érted,teljesen igazat adok neked, ebben a helyzetben,gyerekkel szerintem ugyanígy reagáltam volna, de a második hozzászólónak is igaza van, hogy kicsit sem logikus.

Sőt én egyébként továbbmennék, nem szállodába költözésen gondolkodnék, hanem elköltöznék egy olyan helyre, ahol kicsi a valószínűsége még az ilyen gyenge földrengésnek is.

Ezt lehet tudni, hiszen a rengések nem tudom mik mentén alakulnak ki és van térkép, amik mutatják ezeket a helyeket, amik biztos romba dőlnek ha nagyobb rengés lesz. És nálunk nem építenek rengésbiztos házakat, mint mondjuk Japánban vagy Amerikában. Úgyhogy én jobban pánikba estem volna. És kezdenék óvintézkedésket tenni.

Persze ez is hülyeség, mert nem lehet mindig mindenre felkészülni és ugyanúgy pánikreakció lenne.

2011. jan. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Na jó, de akkor nem lenne munkánk, ha elköltöznénk... Meg asszem inkább a földrengés (ami azért ritkább), mint mondjuk az árvíz! Nekik sem könnyű, évről-évre csak rosszabb.
2011. jan. 31. 14:37
 10/11 anonim ***** válasza:
Én pont Oroszlányon álltam az ügyeletes gyógyszertár előtt a 2,5 éves beteg fiammal. Hirtelen nem tudtam mi történt, csak szorítottam a fiam kezét és kapaszkodtam. Olyan volt mintha menne az épület velünk együtt. Én megijedtem, a fiam csak nézett rám értetlenül, hogy mi van. Remélem sokáig nem lesz újabb rengés
2011. jan. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!