Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyetem alatt szülni? Mit...

Egyetem alatt szülni? Mit kapok ilyenkor az államtól? Csak GYESt?

Figyelt kérdés
2011. febr. 1. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Szüléskor jár az egyszeri anyasági támogatás, ha legalább 4x voltál a védőnőnél. Jár családi pótlék. És igen, csak GYES, mivel a thgy és a GYED csak annak jár, aki a szülés napján biztosított, ill. van még néhány kitétel, de Rád egyik sem vonatkozik.
2011. febr. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2011. febr. 1. 16:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyszeri anyasági támogatás szülés után, csp egyedülállókénti besorolásban(ha még mindig hallgató vagy a gyerek születésekor, vagy a párod hallgató), gyes.

39ezer/hó

2011. febr. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És ha férjnél vagyok? Mi ez az egyedülállós besorolás?
2011. febr. 1. 17:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is férjnél vagyok, de úgy kapom a családit, mintha az apuka csak jött meg ment volna az életemben, nem lenne élettársam/férjem, mert főiskolás vagyok még. Addig leszek jogosult az egyedülállóknak járó cspre, amíg tart a hallgatói jogviszonyom. Illetve ha az apuka hallgató akkor amíg ő.

Ahogy befejezem, vagy megszűnik a jogviszonyom, úgy jelentenem kell a MÁK felé, és onnantól a normális besorolásban kapom.


A nyomtatvány IV.27. pontjába jogcímként az alább felsoroltak közül azt az elnevezést kell beírni, amely alapján egyedülállóként igényli a családi pótlékot (pl:.elvált, vagy házastársa felsőfokú tanulmányait folytatja és nincs jövedelme).

a) Egyedülállóság jogcímei: egyedülálló az a személy, aki hajadon, nőtlen, özvegy, elvált, házastársától külön él és nincs élettársa.

b) Egyedülállónak kell tekinteni azt a kérelmezőt is, aki saját maga vagy házastársa vagy élettársa

ba) még középfokú vagy felsőfokú tanulmányait folytatja és nincs jövedelme vagy

bb) fogyatékossága, rokkantsága, idős kora és jövedelmi viszonyai ezt indokolják, tekintettel arra, hogy:

- vakok személyi járadékában, vagy fogyatékossági támogatásban részesül, - ezen ellátásokban részesülőknek nem szükséges az ellátást megállapító döntés csatolása, illetve a folyósított összeg igazolása

- rokkantsági nyugdíjas, baleseti rokkantsági nyugdíjas, illetve rehabilitációs járadékban részesül, és nyugdíjának járadékának összege nem haladja meg a rokkantsági csoportonként megállapított legkisebb rokkantsági nyugdíj, illetve a legkisebb rehabilitációs járadék összegét és egyéb jövedelme nincs,

- nyugellátásban - ide nem értve az előző pont szerinti nyugellátásokat -, átmeneti járadékban részesül és nyugdíjának, járadékénak összege nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegét és egyéb jövedelme nincs,

- időskorúak járadékában, rendszeres szociális segélyben, rendszeres szociális járadékban, rokkantsági járadékban, hadigondozási járadékban részesül és egyéb jövedelme nincs,

- a reá irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt betöltötte és jövedelme nincs.

2011. febr. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget!
2011. febr. 1. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!