Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mire számíthatok, amennyiben...

Mire számíthatok, amennyiben a munkaszerződésem szülés előtt 2 hónappal lejár? Hogyan szűljem meg biztosítás nélkül a gyermekem? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. febr. 3. 15:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát jogosult vagy a munkanélkülire?akkor arra kell menned!és ha volt 360 nap munkaviszonyod akkor pedig szülés előtt 28 nappal eltudsz menni szülési szabira!ha viszont nem vagy jogosult a munkanélkülire akkor fizetned kell magad után a TB hogy szüléskor ne legyen gond!ez havi kb 4500 ft
2011. febr. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
állítólag az a 4500 ft az semmit nem ér, mert amennyiben nem vagyok táppénzen meg nincsen munkám, de befieztem a 4500- at akkor nem kaphatok tgyást
2011. febr. 3. 15:57
 3/8 anonim ***** válasza:

A havi 4500 annyit ér, hogy nem kell kifizetned magad után az orvosi ellátásokat, pl. szülés. És valóban, akkor nem fogsz kapni TGYÁS-t. De gondolom teherbeeséskor is tudtad, mikor jár le a szerződésed...

Ha jár neked álláskeresési, akkor viszont tégy úgy, ahogy az első javasolta és kapni fogod az ellátásokat.

2011. febr. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

kedves utolsó válaszoló!

Kissé cinikus kérdésedre a válaszom, tudtam meddig szól a szerződésem, ez alap, ha már van diplomám és egy pár nyelvvizsgám és tudok olvasni!

Ugyanakkor, mivel helyettesítő státusz az meg azt jelenti, hogy amikor a kolléga vissza akat jönni, akkor nekem el kell menni, te kitudod számolni, hogy akinek a helyére felvesznek mikor óhajt visszajönni dolgozni? Amennyiben igen, légyszi áruld el a titkod, én ezzel a tudással nem rendelkezem, és ma közölták a tényeket.

2011. febr. 3. 16:18
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha helyettesitésre vettek fel, akkor tudtad, hogy bármikor visszajöhet a kollega és te ott maradsz hoppon. Szerencséd, hogy nem előbb jött vissza, mert akkor még az álláskeresésivel se tudnád kihúzni a szülés előtti 28. napig és tényleg nem kapnál semmit. Igy van esélyed a TGYÁS-ra és a GYED-re.

Nem cinikus voltam, de nem értelek, ha tudtad, bármikor elküldhetnek...

2011. febr. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Munkanélküliről el tudsz menni, járni fog a tgyás és a gyed is hacsak nem változott mostanában valami jogszabály. Én április óta vagyok gyeden és előtte 1 évig munkanélküli voltam. Menj be az OEP-ba és ott elmondják hogyan kell intézni a papírokat, a határidőkre figyelj mert fontos a folytonosság, valamint az hogy mikor mit kell igényelni. Sok sikert!

2011. febr. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy voltam, júniusig volt munkaszerződésem, és augusztusban szültem.

Nem kell semmi tb-t külön fizetni!!

1. Ha lejár a munkaszerződésed menj el munkanélkülire

2. Ha be vagy jelentkezve munkanélkülire jár a kórházi ellátás, és a tgyás, amit a mák-nál tudsz majd igényelni,ha megszületett a baba.

3. Ha lejár a tgyás újból be kell jelentkezned munkanélkülire(elég akár csak 1 napra), hogy legyen biztosítási jogviszonyod, és akkor tudod igényelni a gyedet.

4.Ha lejár a gyed el tudod dönteni, hogy igénybe veszed a fennmaradt munkanélküli járadékod(ez több, mint a gyes), vagy igényled a gyest.

Ez most tuti így van, mivel én most csináltam végig ezt a macerát.

Ha kérdésed van nyugodtan írj.

2011. febr. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, ugyanazt mondjuk mindannyian, HA JÁR az álláskeresési neki, akkor nincs gond.

Ha nem jár, akkor van a gond...

2011. febr. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!