Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Előny, vagy hátrány a nagy...

Előny, vagy hátrány a nagy család?

Figyelt kérdés
Nem a családi pótlékért szülőkre vagyok kíváncsi, de egyre több a környezetemben a 4, 5 gyerekes család. Normál anyagi körülmények, jól nevelt, összetartó gyerekek, segítőkész, kedves anyukák. Mégis sokan támadják Őket, csak azért, mert sok gyerekük van. Szerintetek miért?
2011. febr. 9. 15:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, miért támadják az olyan családokat, akik nem a CSP miatt szülik rakásra a gyerekeket, hanem azért, mert imádják őket, nagy családot akarnak. Ha tisztességben fel tudják őket nevelni, és nem kell semmiben sem hiányt szenvedniük, akkor miért kellene őket megszólni?


Hogy előny-e, avagy hátrány, azt nem tudom megítélni.


Én mindig is két gyereket szerettem volna, férjem szintén, egy már megvan, most dolgozunk a másodikon. Számunkra ez ideális, mások számára pedig lehet, hogy a 3-4-5 gyerek.

2011. febr. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 kisnita ***** válasza:
100%

Egyet értek az elsővel. Ha tisztességesen fel tudják nevelni a gyerekeket és nem az államból élnek akkor nem értem mért kell őket támadni. Én nem szeretnék nagy családot, nekem éppen elég az egy szem fiam is. Ha kitűnő anyagi helyzetben lennénk akkor sem törekednék direkt nagy családra, nem tudom megmagyarázni, hogy miért, de szerintem nem is kell. Mindig is így gondoltam, hogy elég 1 gyerek maximum 2. Vannak olyan dolgok az életben amiket nem lehet megmagyarázni csak vannak és kész, el kell fogadni.

Viszont attól függetlenül, hogy nekem ilyen a felfogásom nem ítélem el a nagy családosokat vagy azt aki sok gyerekről álmodik.

2011. febr. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!