Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Felhalmozott szabadság?

Felhalmozott szabadság?

Figyelt kérdés
Ikrekkel vagyok itthon jelenleg. 7 éves korukig lehetek velük itthon. Én azután vehetem ki a szabikat, illetve fizetnek ki?
2011. febr. 25. 10:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Elvileg igen.
2011. febr. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az hány nap lenne kb. A pótnapokat is én igénylem, arról kell szólnom valakinek?
2011. febr. 25. 11:01
 3/8 anonim ***** válasza:

Mivel a szabadság csak a tgyás idejére és a gyed első évére jár, meg kell nézni, hogy akkor hány éves voltál, a munka törvénykönyvében benne van, hogy hány nap jár.

A pótnapokat mindig az adott tárgyévben, év elején kell igényelni.

2011. febr. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Folyt: a munkáltatódnál, de azt a párod munkáltatójának is alá kell írnia, hogy neki nem számolják el a pótnapokat.
2011. febr. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Meg kell várnom, hogy a gyes lejárjon, vagy gyed lejárta után is lehet kérni, hogy fizessék ki?
2011. febr. 25. 16:51
 6/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy azt nem fizethetik ki hanem ki kell adni, mielőtt visszamész dolgozni.

Én meg azt nem tudtam, hogy csak tgyás és a gyed első évére jár a szabi. Én most megyek vissza, de nekem a 2 évre járó szabit adják ki. Most akkor hogy van ez?

2011. febr. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

A kismamás-babás szabik ezekből tevődhetnek össze:

- ha a szülés évéből még volt bent éves szabi (természetesen mindenkinek az adott életkori szabis napok szerint)

- tgyás, illetve a szülési szabadság teljes idejére az éves szabi időarányos része (nagyjából fél éves szabi)

- gyed első évére (gyakorlatilag egy év szabija)

- plusz amikor visszamegy az anya dolgozni, az adott éves szabi (ha nem jan. 1-én megy vissza, akkor időarányos része)

- ezekhez hozzáadódhat a gyerek(ek) után járó éves pótnapok, ha az adott év elején (ill. év közben a gyerek születésekor) az anya kérte.

Az aktuális éves szabadságot nem kell azonnal kivenni, de ha év közben megy vissza ember lánya dolgozni, akkor mondhatják, hogy az X. éves napból Y-t vegyen ki mielőtt ténylegesen munkába áll.

2011. febr. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszi, de így se jó akkor. Szülés évéből maradt 8 nap, azt mondta főnök 2009-re 22 nap, 2010-re 22 nap, az ideivel meg nem foglalkozik, ráérek kivenni majd ősztől. A gyerek után járót apa kivette. Akkor nem jól tudják ezek szerint? Mire számítsak szerintetek?
2011. febr. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!