Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedül a babával egy "idegen"...

Egyedül a babával egy "idegen"városban. Más volt/van így? Hogy lehet ismerkedni?

Figyelt kérdés
Tanácsra,tapasztalatra lennék kíváncsi.Terhesen költöztem a párommal az ő szülővárosába.Azóta 10 hónapos a kisfiunk,és én egyre inkább érzem a barátnőim hiányát.A párom új mhre ment,még kevesebbet vagyunk együtt.A baba egyre nagyobb,ő is igényelné már a társaságot,és én is persze.De nem tudom,hogy lehet ilyen helyzetben ismerősökre szert tenni.(az ő baráti társasága kilőve,mert nem családosak még,így egész más az életritmusunk,érdeklődési körünk)Nem vagyok egy elvesztett lány,és nem is először váltok várost,de eddig nagy segítség volt a munkahely a kapcsolatok kialakításában.Így,hogy egész nap itthon vagyok a babával(max.boltba vagy sétálni megyünk),így igazából nem látok semmi esélyt rá,hogy ismerkedjek.Mert ugye bekopogni senki nem fog(max néha egy-két hittérítő :) ,és én se verhetek hátba az utcán valakit,hogy:-Leszünk cimbik?" :) Igazság szerint sok időm nem lenne,de mégis jó lenne néha pár szót váltani valakivel ÉLŐBEN,jó időben fagyizni,nézelődni,sétálni a babáinkkal...hát nem ragozom,mert aki járt így tudja miről beszélek,aki meg nem,az nem hinném,hogy megérti...Szóval mit lehet tenni?Anyáék szerint a tanácsadás egy jó hely ilyesmire.Hát lehet,hogy bennem van a hiba,de nekem ott eszembe se jut ismerkedni.A kérdéseimre és a babámra koncentrálok(csomó mindent kell olyankor megkérdeznem :) Lehetne csevegős oldalakra reg.,és onnan is "jöhetne" valaki,de azt meg nem akarom,hogy a babám a hátamat ismerje.Szóval ha ő ébren van,én nem fogok a gépnél "beszélgetni",amikor alszik,olyankor meg teszem a dolgom itthon.Vagy most kérdést írok itt :) Tipp? Előre is köszi!
2011. febr. 27. 17:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ugyanígy voltam. A védőnő mondta, hogy az utcánkban van egy kismama aki ugyan akkor szült mint én, egyszer kétszer elsétáltunk előttük és szóba elegyedtünk. Itt nálunk van baba-mama klub is és számos más babás foglalkozás, ott is nagyon jól lehet ismerkedni, aztán ha jön a jobb idő, akkor meg a játszótéren.

2011. febr. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha kisgyerekesekkel szeretnél ismerkedni, akkor arra a játszóterek pl. jók nagyon, vagy a védőnőt is érdemes megkérdezni, nyugodtan el lehet neki mondani, hogy nem ismersz itt senkit, és jó lenne, ha lenne valaki, akivel tudnál kicsit beszélgetni, sétálni, stb. Illetve én a Hoxán ismerkedtem meg itteni anyukákkal, sok topic van ott városok szerint, általában jófejek, aztán velük is lehet személyesen találkozni.

Bár mondjuk nekem alig vannak babás, kisgyerekes ismerőseim, szerintem a párod barátaival is nyugodtan összeismerkedhetsz, attól még, hogy nekik nincs még családjuk, ugyan úgy lehettek jóban. Legalább is nekem nem változott meg az érdeklődési köröm a fiam születése óta, ugyan úgy szívesen beszélgetek mindenről mindenkivel. Más kérdés, hogy mivel nekik nincs gyerekük, valószínűleg napközben dolgoznak, te meg akkor unatkozol otthon.

2011. febr. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyon jól elhet ismerkedni séta közben, játszótéren, dokinál, védőnőnél.

De mikor más városba költöztünk, nekem a www.donna.hu oldal jött be, 3 barátnőt is onnan szereztem-ők meg hozzák az újabb barátnőket...

vagy lett barátnőm a teszveszen történt vásárlás-személyes átvétel során is.

2011. febr. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!