Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Segitenétek? Nem akarom...

Segitenétek? Nem akarom kihagyni ezt a nagyszerű lehetőséget!

Figyelt kérdés

A héten voltam egy turiban és egy rokon babának vettem 3 szinte új, hibátlan Disney-s body-t 120!! forintért!

Nem akartam elhinni :D 1400ft/kg a babaruha, de nem gondoltam volna hogy 3db 120ft.


Igaz, majd csak évvégén kezdünk bele a babaprojektbe de úgy gondoltam, hogy bevásárolok előre a bodykból. Az a baj, hogy ez a turi nem az én városomban van, de viszont sűrűn kell odajárnom kb. szeptemberig és nem akarok később csak azért visszajárogatni, hogy ruhákat vegyek.


Uniszex ruhákat vennék, csak nem tudom, hogy miből mennyit. Ebben szeretném a segitségeteket kérni. Ti mennyit vettetek a bodykból és milyet?

Előre is köszi :)


2011. márc. 3. 16:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%

Az én érveim, hogy miért ne vásárolj:

- még csak márciust írunk, ha év végén kezdetek bele a babaprojektbe, abból legkorábban (mázli esetén) szeptemberben lesz bébi. Azok a kis ruhák álltukban tönkre fognak menni.

- Ha (ne úgy legyen!) nehezebben jön össze a baba, akkor ott fogod nézegetni a pici babaruhákat, már bocsánat, nyálcsorgatva?

- Konkrétan senki se fogja tudni leírni, hogy X méretből Y db-ot vegyél, hiszen nem tudhatjuk, hogy mekkora lesz a babád, milyen évszak lesz, amikor születik. Általában azt szokták mondani, hogy 56-osból csak pár darabot vegyél, hamar kinövik. Mindkét gyerekem 46 cm-el született, több hónapos korukig hordtak 56os rucikat...

2011. márc. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Én viszont segítek:


rövidújjú bodyból vehetsz 5-6 db-ot minden méretből 56-ostól 86-osig.


hosszúújjúból 4 db/ méret ugyanezek


ujjatlant én nem vennék


rugdalozó csak max 74-esig kell lábfejes hosszúújjú és újjatlan változat is mindegyikből 4-4 db/méret.56-74-ig.


Jó vásárlást!!!!!

2011. márc. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
vegyél még vékony pamut kis sapkát,kis pulcsit,hálózsákot!amíg nagyon pici volt szinte mindig rugiban volt(kezes lábas)ja és tök felesleges a farmer ,szoknya stb..mert úgyse adod rá,mert nem praktikus amíg ilyen pici.én egy csomó ilyet vettem és sosem volt rajta egyik sem.azt nem értem hogy mitől megy tönkre egy ruha ami ki van mosva,vasalva és el van téve?
2011. márc. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

1: Nem az volt a kérdésem, hogy miért ne vásároljak...


Utolsó 2 nektek pedig köszönöm :)

2011. márc. 3. 16:34
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

2. vagyok


vegyél müanyag dobozokat abba tedd el és száraz helyen tartsd úgy nem lesz bajuk.

2011. márc. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Akkor vásárolj, mosd őket ki, de ne öblítővel (attól ugyanis ennyi idő után besárgulhat). A műanyag doboz jó ötlet, vagy még lehet pl. praktikerben jó áron kapni nejlon zipzáras tárolót.


Tapasztalatból írtam, amit írtam, nincs annál bosszantóbb, mikor küzdesz azzal, hogy újjá varázsold azokat a kis ruhákat, mert álltukban besárgulnak, barnulnak...

Kérdezd meg anyudat, párod anyukáját, mekkora súllyal, centivel születtetek ti, abból nagyjából képbe kerülsz, hogy mekkora lehet majd a bébitek. Pl. ha mindenki 3,5-4 kiló körül született, ne nagyon számíts pici babára :)


Nekem tavaszi és őszi babáim vannak, 46 cm, 2,75 és 3,05 kg.

volt 44-es ruginkból 2, 56-62 kb 10 lehetett/ két méret (mint írtam, picik voltak, nagyon sokáig használtuk őket)

56-os body hosszú ujjú: 12, rövid ujjú: 4, ujjatlan: 0 (nyári rokon kisfiúnak szinte nem is volt hosszú ujjúja, csak 1-2 db, rövidből, ujjatlanból volt vagy 10-10)

62-es body: hosszú: 8, rövid: 10, ujjatlan: 10 a tavaszinál, őszinél 1-2 db

68-as, 74-es, 86-os body: hosszú: 8, rövid: 6, ujjatlan: 4


86 fölött nem igazán van értelme a bodynak, addigra nagy valószínűség szerint szobatiszta lesz, az csak bonyolítja.


Én az egybe pizsit (lábfejes, végig patentos) szeretem, abból mindegyik méretből volt 6. Egyik gyerekem se szerette a hálózsákos megoldást, más gyereknek meg csak az jön be.

Lábfejes nadrág, rugi csak 62-ig vettem 1-2db-ot, az ortopéd szakorvos is azt mondta, hogy azt felejtsük el.

2011. márc. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%
ez felesleges...ennyi erovel megvehetned a gyereknek a tanszereket mert most akcio van a tescoba vagy beirathatnad az egyetemre hiszen most olcsobb mint akkor lesz, vagy befizethetnel neki maganyugdijra mert hat biztos ami biztos csak meg fog o is oregedni...maximalisan egyet ertek az elso valaszoloval...ez meg tul korai
2011. márc. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem csodálom,hogy 58%ban adsz "hasznos" válaszokat...

Nem azt kérdeztem' hogy felesleges-e vagy sem. Azt majd én eldöntöm.

2011. márc. 3. 18:59
 9/12 anonim ***** válasza:
45%
az hogy kinek mi a hasznos nagyon relativ...ez egy olyan oldal ahol negativ dolgokat is irnak es ezeket jobb megtanulni elviselni mert igy csak felhuzod magad... csecsemoruhakat barhol barmikor fogsz talalni olcson mert egy par hetes gyerek nagyon hamar kinovi a ruhakat ezert maradnak olyan jo allapotba...
2011. márc. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ahol én lakom ott eddig nem nagyon találkoztam olyan hellyel,ahol ennyire olcsón be tudom szerezni a babaruhákat,ezért szeretném most vagy kicsit később abban a városkában.
2011. márc. 4. 06:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!