Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan változtassam meg a...

Hogyan változtassam meg a számlaszámot, ahová utalni kérem a családi pótlékot? Néztem a Magyar Államkincstár honlapját, de nem tudok eligazodni.

Figyelt kérdés
Másik bankszámlaszámra szeretném utaltatni jövő hónaptól a családi pótlékot és minden egyéb befolyó összeget, mert a jelenlegi folyószámlát meg szeretném szüntetni. Honnan kell ehhez valamilyen papírt kérnem, letöltenem? Tudna valaki segíteni?
2011. márc. 4. 14:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen csak írsz egy kérvényt, hogy X hónaptól a következő számlaszámra szeretnéd utaltatni a pénzeidet. Beleírod az adataidat (TAJ szám, adószám, lakcím, születési adatok, baba adatai esetleg), plusz én beleírtam az ügyiratszámokat.

Kell csatolni hozzá egy bankszámla kivonatot (névre szóló), amire utaltatod a pénzt. Tehát előbb nyiss egy másik bankszámlát, annak a számlakivonatát lefénymásoltatod, csatolod a kérvényhez és beküldöd a helyi/illetékes kirendeltségbe.

2011. márc. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én e-mailben megkérdeztem tőlük, ezt a választ kaptam:


Tisztelt Ügyfelünk!


A Magyar Államkincstár Központi Ügyfélszolgálati Osztályára érkezett elektronikus levelét megkaptuk. Köszönjük, hogy kérdésével hozzánk fordult.

Kérdésére az alábbi tájékoztatást adjuk.



A családtámogatási ellátás az igénylő lakossági folyószámlájára folyósítható. Erre vonatkozó kérelmét, illetve számla számának változását írásban, levél formájában kell bejelenteni az ellátást folyósító szerv felé. A bejelentésnek tartalmaznia kell az igénylő személyi adatait (TAJ száma, születési adat, anyja neve), régi bank nevét és bankszámlaszámot és az annak helyébe lépő új bank nevét és bankszámlaszámot.

A bankszámlaszám átvezetéséről a Kincstár tértivevényes küldeményként kiküldött végzésben fogja Önt értesíteni. Javasoljuk, hogy lehetőség szerint, a végzés átvételéig a régi számlaszerződését ne szüntesse meg.

Bejelentését e-mailben elfogadni nem áll módunkban.

A Regionális Igazgatóságok elérhetőségéről tájékozódhat:

[link]


Felmerülő kérdéseit a Magyar Államkincstár telefonos ügyfélszolgálatán, az (1)-452-2910, (20)-881-9535, (30)-344-0045, (70)-460-9005 számokon is felteheti munkatársainknak, valamint tájékozódhat a www.allamkincstar.gov.hu című honlapunkon.


Tisztelettel:

Központi Ügyfélszolgálati Osztály

2011. márc. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!