Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Apukák! Mi a szakmáto...

Anyukák! Apukák! Mi a szakmátok? Hány év munkaviszony után döntöttetek a gyerekvállalás mellett? Ha megbántátok, hogy az lett a szakmátok ami, akkor mostani fejjel minek tanulnátok?

Figyelt kérdés
2011. márc. 5. 15:38
 1/7 A kérdező kommentje:
Még nincs gyermekem, és még nem is végeztem el az összes iskolát. Színésznő vagy műsorvezető, esetleg újságíró szeretnék lenni; viszont attól félek, hogyha színésznő leszek (és a párom is színész), akkor nem lesz elég időnk a gyerekekre. Pedig ez a nagy álmom. Ti mit gondoltok?
2011. márc. 5. 15:40
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én fordító vagyok és tolmács, nyelvtanári végzettségem van. 5 év munkaviszony után szültem, de szerencsém van, fordítani tudok gyerekek mellett is.


A férjem bankár.

2011. márc. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én ápoló vagyok,férjem kereskedő.9 év munkaviszony után szültem.Nem csinálnám másképpen,mert így van mire visszagondolni,kettesben nyaralás,szórakozás,barátnőzés.

Nem tanulnék mást azt hiszem,nem ez a lényeg.

Neked azt tanácsolom,hogy kezd el megvalósítani az álmaidat,tanulj,dolgozz...

Imádom a gyerekeim,de sokat változtam miattuk.Most már ők az elsők,az én álmaim,vágyaim várhatnak....Még jó,hogy vannak élményeim a születésük előttről.:)

2011. márc. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Apa közgazdász, most épp vezető egy multinál...

én szülésznő, de már gyeden

Olyan hivatást válassz, ami mellett anya, nő, és feleség is lehetsz, vagy akkor ezeket a vágyaidat időzitsd későbbre, és akkor már biztos menni fog, hisz sok mindenkinek sikerült

2011. márc. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én újságíró (végzettségem szerint tanítónő), férjem vállalkozó (végzettsége szerint rendszermérnök). 8 év munkaviszony után vállaltam gyermeket, 4 évet tanítottam, a többi írtam. Annyit mondhatok, hogy a média-szakma nem családbarát foglalkozás, ott első a hivatás, utána jön a család. Ha nagyon szeretnél anya lenni, tegyél le az általad említett álmokról, ha pedig ezt választod, csak szülő, de nem anya leszel. Nagyon nehéz ezeket a szakmákat összehozni a gyermekneveléssel.
2011. márc. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én érettségizett kereskedő vagyok a férjem segédmunkás,szakmája szobafestő.szülés elött 1 hónappal járt le a szerződésem.nem bántam meg egy pillanatig sem hogy igy történt,de szakmát máshogy választanék ha visszamehetnék az időben.nemsokára szeretnénk kistesót a fiunknak.igaz nem vet fel minket a pénz,de megélünk.
2011. márc. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én köztisztviselő vagyok, a párom biztonsági őr, és 8 évet dolgoztam, mielőtt babát vállaltunk, 8,5 éve vagyunk együtt, ő az első babánk.

Nem bántam meg, mert először is egy bebetonozott állást kerestem, amibe visszavárnak gyed után is. Aztán amikor ez megvolt főiskolát végeztem, hogy magasabbra jussak a ranglétrán, közben összeköltöztünk a párommal, éltünk együtt, és most jelenleg is építkezünk az édesanyámék telkén.

Sokat jártuk az országot, buliztunk, haveroztunk, romantikáztunk, vagy csak úgy voltunk egymásnak a baba előtt, nem bántam meg semmit. Én tudatosan építettem az életemet, neked is ezt tanácsolom, mert egy babának első a biztonságos környezet, amiben benne van a nyugodt anya-apa kapcsolat is, és nem a "jaj, mi lett volna, ha..." kapcsolat lenne neki egészséges. És neked sem! Először éld kicsit az álmaidat :-) A baba egész életre szóló felelősség!

2011. márc. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!