Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen a jó babysitter? És az...

Milyen a jó babysitter? És az au-pair? Mi alapján válasszak?

Figyelt kérdés
2011. márc. 9. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Hú ez nehéz:


au pair voltam azt tudom..


mivel az au pair nálatok lakik mindenképp olyan személy kel akivel könyü együtt élni

nincsennek idegesítő szokásai józanéletü a szabadnapokon is

nem túl depis hangulatú

és tudjon főzni mert az feltétel lehet hogy néha főz akár nektek is ha úgy adódik de a kicsiknek mindenképp.


személyesen nagyon sok minden eldől majd de a higiénia nagyon fontos csendes természet legyen..



baby sitter:

ugyanez csak nem kell vele együtt élni de az életmódja kihat a nappalaira főleg az éjszakáira.

2011. márc. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Még annyit fűznék hozzá az első válaszoló válaszához, hogy nekem nagyon fontos szempont az au-pair kiválasztásánál, hogy szépen, tisztán és helyesen beszéljen, pl. ne nákoljon, tudjon szépen és tagoltan beszélni a gyerekhez.

Mondjuk nekünk ez még odébb van, majd 2 év múlva költözünk ki Angliába, akkor szeretnék majd au-pairt alkalmazni, de számomra ez egy fontos szempont (természetesen az előbbiek mellett).

2011. márc. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi elhivtuk őket, és megnéztük az ő és a gyerek reakcióját. Az elsőnél egyből lejött, hogy olyan művien örült a gyereknek, és inkább velünk beszélt, hogy ő milyen jó...

A következő meg természetesen kezelte a gyereket, aki rögtön úgy ment hozzá, mintha mindig is itt lakott volna az ismeretlen, ő meg ugyanúgy bánt vele, mint én magam tettem volna, semmi művi, semmi mesterkélt. Ha a gyerek közbevágott, akkor ő rögtön elhallgatott és a gyerekre figyelt. A gyerek elhivta játszani: megkérdezte tőlünk, hogy nem gond-e és elvonultak kettesben.

Igy sokmindent nem beszéltünk meg vele, felnőttek, de a többi jelentkezőt lemondtuk.


Azóta kiderült, szuper, 3 gyerekes anyuka, aki teljesen a mi nevelési elveinket alkalmazta a sajátjaival is és mindig pontosan betartja, amit kérek. Nem gügyög, nem affektál. Amig itt van, addig MINDIG a gyerekekkel foglalkozik, ha én is itt vagyok épp véletlen, akkor se veszi fel a telefonját se, hiába mondom, hogy itt vagyok, csak nyugodtan vegye fel, beszélje le, amig ki nem megy tőlünk, addig nem telefonál, még a fiát is csak kintről hivja fel, hogy jöjjön érte és kint vár rá. Sose fogad el több pénzt, mint ami jár neki, magának hoz enni-inni (pedig mindig elmondjuk, hogy nyugodtan érezze otthon magát, már évek óta jár hozzánk!), ha éjjelre megyünk el, akkor SOSE alszik, pedig van bébiőr és mindig friss ágyneműt húzok a vendégszobában, megágyazva, de sose alszik, hajnal 4-ig ül és olvas...

2011. márc. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hozzátenném még, hogy ne dohányozzon. Ez nálunk kitétel.
2011. márc. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!