Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik jobb ha...

Szerintetek melyik jobb ha valaki a gyerekének olyan nevet ad ami ritka, különleges vagy olyat ami gyakori?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 06:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Manapság mindenért képesek szekálni a szülőket...


saját nézőpontom alapján nem adnék tucatnevet pedig tetszenek... mostanában nagy kedvencem az Anna és Jázmin fiúban a zétény annyira nem de nem adnám pedig kisfiam lesz.


ritka névvel vagyok jómagam is megáldva és azt gondolom hogy mivel már hivatalos levelekben is leírtak vagy 4 -5 verziót belőle nem túl praktikus.


Legjobb a békés átmenet. Egy olyan név ami nem túl új az országban de nem is a lista élén áll.

2011. ápr. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én magam részéről nem adnék különleges nevet neki, pláne nem olyat amit nekem kell kérelmezni hogy engedélyezzék. Az oviban az egyik kislány neve Arta, a testvére Zelina. Nagyon szép nevek és különlegesek.
2011. ápr. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is átmenet. Nem tetszenek az annyira különc nevek amiket még hírből sem hallott soha senki. De a túl gyakoriak sem tetszenek. Vannak normális nevek is, amik nem is túl gyakoriak, de azért hívnak így más embereket is.
2011. ápr. 1. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a legjobb, ha azt adja az ember a gyerekének, ami tetszik neki, ahogy szeretnék, hogy hívják.

A névvel kapcsolatos "divat" körbejár, ma nevetünk a Lajoson, régen meg tucatnév volt.

Szerintem az lenne a legfontosabb, hogy illjen a név a vezetéknévhez, és ne legyen túl kacifántos:)

2011. ápr. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Olyat ami tetszik neki, egyértelmű.
2011. ápr. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az én majdnem felnőtt gyerekemnek nem idegen, nem is túl extra, de eléggé ritka neve van. Utálja, kicsit haragszik is érte :( Pedig nagyon szép, különleges, illik hozzá :)
2011. ápr. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Négyünknek volt azonos keresztneve a gimis osztályban. Nagyon utáltam. Megfogadtam, hogy a gyerekeimnek olyan nevet adok, ami ritka, hogy ne járjanak így. Sikerült tényleg nagyon ritka neveket választanom, amik mégsem idegen hangzásúak, vagy hivalkodóak, és könnyen megjegyezhetőek.

Egyszer valaki megkérdezte, ki milyen nevet adott a gyerekeinek. Leírtam neki. Rengeteg kommentet kaptam (pedig nem is én voltam a kérdező), hogy ilyen névvel nem lehet élni a mindennapokban, kitoltam velük, kinevetik Őket. Pedig dehogy van így! Elsőre talán annyit mondanak nekik, hogy de érdekes neved van, aztán megszokják.

Szerintem az a fontos, hogy ne csináljunk túl nagy ügyet az adott névből, használjuk természetesen. Akkor a gyereknek is, a környezetnek is természetes lesz.

2011. ápr. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó,megírnád a nevüket?Kiváncsivá tettél :)


Én egyébként nem adnék tucatnevet,akkor már inkább különlegeset,de azért nem cikit,és olyat ami tetszik.

2011. ápr. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
igen én is kiváncsi lennék a nevekre :D
2011. ápr. 1. 15:52
 10/13 kisnita ***** válasza:
43%

Én inkább adok tucatnevet ami tetszik mint olyan kimondhatatlan meg leírhatatlan neveket amik ma divatosak.

A múltkor néztem egy oldalt ahol lány nevek vannak felsorolva csak pislogtam, hogy milyen idióta neveket tudnak kitalálni...

Csak egy pár amin jókat nevettem:

-Innocencia /Jó hogy nem inkotencia... :D

-Illangó

-Inka

-Nadinka

-Nausziká

-Ninetta

-Bonaventúra

-Bejke

-Balzsam

Eszméletlen... :S

Az én fiam Dávid Csaba (Csaba az apja után) tucat név, de legalább szép és mindenki ki tudja mondani meg le tudja írni.

Ha lesz valaha lányom akkor a Linda és a Júlia nevek között gondolkodom, a párom Csillát szeretne, de az nekem nem tetszik.

A fentebb felsorolt lány nevek közül egyiket sem adnám...

2011. ápr. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!