Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ikres anyukák! Hogy csináljáto...

Ikres anyukák! Hogy csináljátok? Hogy bírtátok mikor nagyon picik voltak?

Figyelt kérdés

Nekem egy 6 hónapos fiam van egyenőre:)

Azon gondolkoztam mi lenne ikrekkel....az éjszakázás, az etetés, sétálás mikor még picik, hogy csináljátok?

Hogy szoptattok?Pl szuri után hogy veszitek az öletekbe, mikor sírnak?Lehet buta kérdések, de belegondoltam, hogy a pici fiam minden figyelmemet leköti, hogy lehet két picivel csinálni?Vagy mindenképpen kell segítség főleg az elején ugye?

Mondjuk az jó, hogy egy szüléssel megvan 2 baba:)


2011. ápr. 6. 13:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nekem most 9,5 hósak a lányaim. Néha nehéz volt, de nagyan "anyakimélőek". Nem volt segitségem, csak a főzést hagytam a nagyira, kb. 2 hétig. Nem tudtam szoptatni, igy maradt a tápszer. Sokszor volt olyan, hogy mig az egyiket etettem, a másik sirt, de ki kellett várnia a sorát. Most már jobb, mert 6 hós koruk óta kanállal etetem öket, igy nem kell a sorukra várni. Este kapnak csak tápszert, akkor az éhesebbel kezdek. A másik addig tv-t néz, vagy játszik. Egyszerre alszanak, ami nagyon jó. 1-2 hét volt nehezebb, mikor próbáltam öket egyszere altatni. Az éjszakákra nem panaszkodom, mert 2 hós koruk óta átalusszák. A séta csak annyival bonyolultab, hogy 20 perc, mire felöltöztetem öket. Amúgy 1-2 órát simán eljátszanak együtt. Mostmár másznak ezerrel, látszik, hogy melyik a dominánsabb. Nem tudom milyen 1 gyerekkel, nekem ez a könnyű, hogy 2 van.
2011. ápr. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

3,5 hós fiaim vannak.

Egymás után etetem őket üvegből, mert mire hazakerültek a kórházból, elment a tejem. Ha mindenképp egyszerre kell etetnem, akkor szopipárnára teszem őket, úgy etetek. Hordozóba téve is lehet, de akkor könnyebben elbillen a fejecskéjük. Aki előbb végez, az büfizik előbb.


Séta: szervezés kérdése. Én előkészítek mindent, cipő fel, kulcs a kézbe, táska a nyakamba. Felöltöztetem őket, majd mózeskosárba be, lerohanok a harmadik emeletről, kiállok a kocsival a babakocsi tárolóból, rohanás vissza. 1-1 kézbe veszem a mózeskosarakat, egy kézben addig tartom őket, míg bezárom az ajtót (ilyenkor csak 1 zárat tudok zárni...többre nem marad idő és erő). Ott vásárolok, ahova befér a kocsi, vagy utcai zöldségesnél, pékárus ablaknál.


Ha együtt sírnak a fáradtságból, a görgős ágynemű tartónkat kibélelem puha meleg fészekké, és elringatom őket.


Ha a testmelegem, dajkálásom kell nekik, felrakom a szopipárnát a franciaágyra, mellé teszek 1-1 babát jobbról-balról (de nem az ágy szélére természetesen!!!), középre ülök, a lábaim kinyújtva a szopipárnán pihennek. Így mindkettejüket fel tudom emelni és magamra helyezni.


Autós hordozókat is lehet lengőbölcsőként kézben alkalmazni, persze nem túl sokáig, mert leszakadnak a karjaim...


Segítségem nincs, a férjem estig dolgozik, viszont nem főzök, ő hoz meleg ételt egy kifőzdéből, hazafelé be is vásárol, ha megkérem rá.


És igen, mocskosul nehéz, sosem alszom többet napi 5 óránál, azt is csak darabokban. De majd szétvet a büszkeség, ha rájuk nézek, és jó lenne még egy kistesó úgy egy év múlva... :)

2011. ápr. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

huh nagyon becsülendő amit csináltok, főleg segítség nélkül!!

Mikor kislány voltam nagyon szerettem volna ikreket, így a mostani fejemmel nem tudom hogy bírnám, de bizti felnőnék a feladathoz.

Mondjuk genetikailag nem túl valószínű, hogy lesznek ikreim, senkinek sincs a családban.De két pici lány nagyon édes lenne:)

További kitartást és jó babázást nektek:)

Ja és kedves második az éjszakáitok milyenek?Mennyit kell kelned?Pelenkázást hogy csináljátok?


Várom a további válaszokat is:)

2011. ápr. 6. 17:15
 4/15 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Az esti fürdetés után esznek utoljára, 8-9 körül. Utána amikor éjjel megébrednek, ez éjjel 2-4 között van. Éjszaka nem pelenkázok, csak kaki esetén, így az éji kajálás kb. háromnegyed órás, de ha nem alszanak vissza, akkor tovább. Utána már sajnos nagyon felületesen alszanak, felváltva óbégatnak ezért-azért, én akkor már nem nagyon alszom, max. kicsit becsukom a szememet. A második etetés reggel 7-8 körül van, s ehhez az első két etetéshez igazítom az összes többit aznap. Istennek hála már csak 6x esznek, mikor 8x ettek, az nagyon kimerítő volt.

Pelenkázni kaja előtt szoktam, természetesen csak eldobhatós jöhet szóba. Naponta kb. 14 fogy belőle. Mindent megérnek azok a dolgok, amivel időt, erőt, energiát tudok spórolni.


Amúgy nemcsak annak lehetnek ikrei, akiknél már volt a családban, nálunk is a férjem nagyon távoli rokonai csak ikrek, más nem. Szerepet játszik benne az életkor (én 32 évesen szültem), a terhességek száma (mondjuk ez nekem az első volt), és bármily meglepő, a faji hovatartozás is. Europidoknál kb. minden 100. terhesség ikerterhesség, afriakiaknál minden 25. állítólag (durva, mi?), ázsiaiaknál viszont nálunk is sokkal ritkább.


Kétpetéjűek állítólag bárkinél jöhetnek, ilyenkor "túltermel" a petefészek, egy peténél több lökődik ki. Ha mindkettő megérik, megtermékenyül és beágyazódik, máris ott a két, vagy több kis élet. Ez is sokszor kor kérdése, mert idősebbeknél gyakoribb, hogy a petefészek elkezdi "kiszórni" a petesejteket.

2011. ápr. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

4 gyerekünk van, a kicsik ikrek,már 5 évesek.6 hónapos korukig csak szoptak,igény szerint,szerencsére szinte mindig egyszerre igényelték:)),éjszaka általában egyszerre keltek,de ha nem,akkor sem ébredtek egymás sírására.

Én felkapkodós anyuka vagyok,úgyh elég jól megizmosodtam,már tizen kilósak voltak,amikor még simán felkaptam mindkettőt egyszerre.:))

Az eleje zúzós,de az ikrek nagyon hamar lefoglalják egymást,már olyan fiatal korban is,amikor a szingli babák még nem játszanak egymással,csak egymás mellett.Nekem a 2 gyerek után már harmadikra nem volt olyan borzasztó a két lány,de elsőre biztosan sokkal nehezebb.

Nagyon kevés segítséggel csináltam,de egyetlen percét se adnám,hatalmas élmény ikreket nevelni.:)

2011. ápr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

En ugyan nem ikres anyuka vagyok, de 14 honap van a ket gyermekem kozott, szoval ket babam van, volt egyszerre.

Ahogy beszelgettem ikresekkel rajottem, hogy a ket kihivas nagyon hasonlo. Mindketto pelenkas volt, mindkettot etetni kellett (csak a nagyobbikat mar nem kizarolag tejjel, igy viszont minden nap oda kellett figyelnem a fozesre is, ha csak magamra es a ferjemre kellene foznom, akkor megoldottam volna maskepp). Egyszerre furdetes, egyszerre altatas (ami persze sokaig nem jott ossze, sajnos kb mindig felvaltva aludtak), egyszerre setaltatas (dupla babakocsiban, mert nyilvan az alig tobb mint egy eves gyermek meg nem volt alkalmas hosszabb tavu setara, motoraozasra, vagy testverfellepozesre). Indulasnal egyszerre oltoztetes, erkezesnel gyorsan mindket gyerek ellatasa. Hat voltak huzos pillanatok. Foleg hogy szinte mindig egyszerre volt mindkettonek gondja, bar ez a mai napig igaz.

Plusz nalunk meg az is benne volt a pakliban, hogy a nagyobbik meg nem volt eleg okos arra, hogy odafigyeljen a picire. Ezalatt azt ertem, hogy ikreknel egy darabig nem okoz gondot, hogy lerakod oket a szonyegre, jarokaba jatszani egymas melle, foleg amig meg csak forognak, mert nem kell felni, hogy osszetorik egymast, vagy epp az egyik fejbenyomja a masikat egy jatekautoval, vagy a fejen probalja ki a bugocsigat. Hat, nalunk sajnos erre nagyon oda kellett figyelni, a nagyobbik meg nem ertette meg, hogy az occse torekeny, igy egy masodpercre nem lehetett egymas mellett hagyni a ket gyereket jo ideig, mert a nagyobbik siman atszaguldott volna a kicsin.

De arra rajottem, hogy ez is csak addig nehez, ameddig nem vagy benne a dologban es kivulrol nezed. Ha mar ott vagy es csinalni kell, akkor merbirkoznal te is a feladattal, foleg, hogy nagyon gyorsan mulik az ido es elobb-utobb nyugodtabb lesz a helyzet.

2011. ápr. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

fuu azért a 14 hónap kor különbség sem semmi....az is húzós lehet

meg hogy 3.,4. baba ikrek és van 2 nagyobb:)


vicces lenne, ha össze jönne, hogy ikreim legyenek, egyből 3 gyerekes anyuka lennék még 30 éves kor előtt, mert most 26 vagyok, és nem akarunk éveket várni a 2.babával:)


köszi hogy írtatok,azért még várok válaszokat:P

2011. ápr. 6. 21:37
 8/15 A kérdező kommentje:
ja és a szülés milyen volt?Nehéz volt megszülni a 2.babát?Vagy azért az első már "megcsinálta a kijáratot"?
2011. ápr. 6. 21:57
 9/15 anonim ***** válasza:

A 4 gyerekes vagyok.40. héten burokrepesztéssel kellett indítani a hölgyeket,1 óra alatt normál úton megszülettek-mindketten 3 kg és 50cm fölött-.5 perc volt köztük.Az a fura,h a tolófájások nem állnak le az első baba után,és tényleg könnyebben jön a második,a "járt úton".:)).

Vicces volt,h egy medikus,-odavezényeltek egy rakással,mert ritka a normál ikerszülés-lekéste a szülést,mert a burokrepesztés után elballagott kávézni, gondolta egy szülés sokáig tart.Na nem tette zsebre amit aztán kapott...:DD

2011. ápr. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

21:25-os vagyok.

Annyit meg hozzateszek, hogy a masodik terhessegem ikerterhessegnek indult, de az egyik baba elhalt nagyon koran.

Sajnaltuk, de azert az mar lehet, hogy tul kemeny menet lett volna, ha 14 honapos korkulonbsegre szuletnek ikreink.

2011. ápr. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!