Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek hány évesen...

Szerintetek hány évesen ideális az első gyereket szülni?

Figyelt kérdés
Légyszi indokot is írjatok. Testi, lelki és minden viszonylatban.
2011. ápr. 8. 22:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem 22 és 35 között.Egyszerűen ilyenkor még fiatalok vagyunk,de nem túl fiatalok.
2011. ápr. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Olyan 25 év körül. Jobb esetben az ember arra elvégzett egy egyetemet, külön költözött a szüleitől, van állása, állandó párkapcsolata, kifejlődött a felelősségérzete, képes világra hozni ÉS felnevelni egy gyereket.
2011. ápr. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
Testileg nyilván fiatalabban, jobban bírja az ember a terhességet. De minden más szempontból később, 30 felé vagy azon túl. Anyagiak és lelki dolgok miatt, meg kell rá érni. És fiatalon az ember inkább utazgasson, vagy egyszerűen éljen, mert utána egy gyerek napi 24 órás elfoglaltságot jelent.
2011. ápr. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
én 34 évesen szültem, nekem ez volt a legideálisabb időpont.
2011. ápr. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
20 és 30 között szerintem
2011. ápr. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%

én 20éves vagyok és úgygondolom,21-22 a tökéletes életkor a gyerekszülésre,mert még sokkal jobban bírja a szervezetem,sokkal több a türelmem és játékosabb is vagyok mint pl 10 év múlva leszek,és már van elég felelősségérzetem és gyermeknevelőképességem is...namármost...ez mind szép és jó,de csak álom marad...fősulira járok,az még min 3 év..utána el is kell helyezkedni..keresni pénzt,függetlenedni szülőktől,anyagi stabilitást is létrehozni már a gyerek számára is,egy állandó lakhelyet,rengeteg időt,egészséges stresszmentes életmódot,táplálkozást kialakítani és olyan párkapcsolatot alapozni,ahol a párom nem hagy el a 2. gyerek után...ez mind nagyon nem egyszerű és jelenleg elérhetetlennek látszik,vagy max 40éves koromra mindez sikerül...namost..ha akarok 3 gyereket,akkor 40évesen elkezdeni nemlehet=????

de egyébként szellemi érettségtől függően kb 22-26

2011. ápr. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Amikor érzelmileg megérett rá és megvan a kellő háttér ami fontos lenne az adott nőnek: tehát ha valaki párkapcsolatban akar babát vállalni akkor legyen egy jól működő kapcsolata, legyen anyagilag biztos háttere stb. Ami neki fontos.

Ám, hogy kinek mikor jön el az ideális idő, az szerintem teljesen egyéni.


Én 26 évesen szültem az elsőt, fizikailag könnyű volt, érzelmileg rendben volt minden, ám ha a "megfelelő" anyagiakra vártunk volna, akkor tán sose lenne gyerekem se (nemhogy kettő: 2.5 a lányom és 1 éves a fiam)...


A barátnőm 31 éves, irtó jól állnak anyagilag, most lesz az eljegyzésük stb, tehát minden adott neki elvileg, de esze ágában sincs szülni. Őbenne még nem érett meg az igény erre, vagy nem is tudom másképp megfogalmazni. Az 5 éves tervében elvileg benne van, de csak a pasija miatt mondja, aki nagyon akarná mára babát... ilyen is van ,hogy később lesz számára ideális lelkileg, és ezzel sincs semmi gond, nem elítélőleg írom. Csak hogy alátámasszam amit fentebb írtam, hogy mindennek máskor ideális, akkor amikor lelkileg megérett rá.

2011. ápr. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az utolsóval....szerintem is lelkileg kell megérni rá,testileg már hamar elérik a lányok azt a fejlettséget,ahol már nem veszélyes a szervezetre egy baba,érzelmileg ki mikor,minden ember más!Én 22 leszek nemsokára,én már készen állok,van aki meg csak 35 évesen,ez nem gond!A gond szerintem sok helyen a pénzzel van,mert megteremteni a kellő anyagi hátteret ebben a világban rengeteg idő.Így van aki kivárja,van akinek felesleges lenne várni arra,hogy lejárjon az autó és/vagy lakáshitel,mert akkor lenne már vagy 45 éves sajnos.És a párkapcsolat sem mindegy,nem szabad olyan embernek szülni gyermeket aki nem akarja vagy ha nem érzed,hogy na őőőő az akinek szülnél.És a férfiak érzelmi és szellemi érettségét is figyelembe kell venni!Ők nem tudják,hogy milyen nevelni egy gyermeket (vagyis nem egészen tudják)és bizony nehéz.De jó,hogy mindenki maga döntheti el,hogy mikor szeretne és szeretne e egyáltalán,kinek,mikor,milyen környezetbe,milyen anyagi háttérrel vállal babát...ez is nagy felelősség,nem csak nevelni!Rajtad áll,hogy a baba jó helyre jön e és meg lesz e minden szükséges dolog a neveléséhez!
2011. ápr. 9. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%
20-30 között, de ez így nagyon tág :) Ezen kívül még egy csomó tényező is játszik. A partner személye például, vagy hogy van-e munkahely, elég önállóak-e már a leendő szülők stb. Van, aki már pl. 18 éves kora óta dolgozik, mert mondjuk szakmája van, és olyan is van, aki csak jóval később tud elkezdeni dolgozni. Én mondjuk azt is fontosnak tartom a leendő szülőknél, hogy addigra már önállósodjanak valamennyire, szóval szülők nélkül is képesek legyenek élni az életüket, nos, ez se mindenkinél ugyan akkor történik.
2011. ápr. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
64%

sztem ez ember függő,de én úgy gondolom az elsőt,gy 20-25 év között, a másodikat 25-30között stbstb

21 éves vagyok és most várom első babámat,mindig is szerettem volna fiatal anyuka lenni,a test is jobban regenerálódik,úgy érzem még bennem van az a bizonyos gyerek,nekem ez így jó persze mindenkinek más,és max 32 évesen szeretném szülni az utolsót pl a 4.et :D de majd kiderül,hogy alakul

2011. ápr. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!