Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Pontosan mik tartoznak a K...

Pontosan mik tartoznak a K betűs kismamaként kerülendő étel alapanyagok közé? Ezeken felül mi az aminek még ajánlott a kerülése, hogy ne legyen pocakfájós a pici? Mettől meddig ajánlott kiiktatni ezeket a menüből?

Figyelt kérdés

Nekünk még nincs babánk, és párom úgy van vele majd utána néz ezeknek pontosan a 9 hónap alatt. Nővéreméknél viszont van egy 1 hónapos baba. Ő viszont nem igazán figyel ezekre oda, azt mondja nem fáj a kicsi hasa, akkor meg minek. De nemrégen mikor erről beszéltünk kiderült, hogy azt se tudja miből látja, ha hasfájós az a szerencsétlen kisgyerek. Lehet tévedek, de ismerem és úgy érzem azért nem figyel oda, mert azt se tudja pontosan mit nem ehet, megkérdezni meg fél.

Mettől meddig ajánlott kiiktatni ezeket a menüből? Már a terhesség vége felé is ajánlott lett volna, vagy csak a kicsi megszületésétől még szopizik?

Segítsetek nekem, köszi!


2011. ápr. 13. 16:14
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Elvileg kápostafélék csinálhatnak hasfájást, de az enyémeket se zavarta. ez nagyon babafüggő. és hogy a terhesség alatt eszel-e az is tőled függ, nekem az utlosó hónapokban nem esett jól, nekem volt hasfájásom tőle, tehát nem ettem. De szoptatás alatt igen.

tehát szerintem ezt csak próbálkozva lehet, általános szabály nincs.

2011. ápr. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Kismamaként inkább a szénsavas, túl fűszeres, nagyon csípős ételeket, meg még vagy ezer dolgot nem ajánlanak. Ha ezt megfogadnánk, fényevők lennénk. :)

Ettem mindent, kivéve a nyers húst, tojást, alkoholt...

Ha a gyomrod bír mindent, akkor nyugodtan fogyaszthatod. pl. hányinger esetén kifejezetten jót tett pár korty hideg kóla vagy gyömbér. Nekem a nyers hagyma vágott oda, így azt kerültem, de nem volt gond a csípős étel.


Szoptatós kismamáknak a túlzott koffein bevitel sem ajánlott és a k betűs ételeket mondják kerülendőnek, emellett a bab, esetleg borsó.

Nagyon egyén és babafüggő a dolog. Én ehetek bármit most is, a kisfiam szerencsére nem hasfájós, de a barátnőm amíg szoptatott, szinte csak sült húson és krumplin élt, mert minden mástól üvöltött a gyerek. Előre nem lehet megjósolni, hogy mi lesz, meg kell várni és tapasztalni. :)

2011. ápr. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért szerintem észreveszi a hasfájósságot...mert ha folyamatosan sír és semmi nem jó neki (evett, tisztába tették, aludt, stb), akkor nagy eséllyel hasfájás. Megmondom őszíntén, én nem hiszek túlzottan ebben a "mit ehetek és mit nem" dologban. Persze, én is próbáltam pl a babot kerülni, de nem estem kétségbe ha az került elém. Nyilván tatárbifsteket nem ettem, meg nyers tojást, de ésszerű határokon belül mindent. Káposztát is. Szerencsém is volt biztos, mert kislányom nem volt hasfájós (ill. volt neki egy ún. kólikás hasfájása - este 10-től egy órán keresztül üvöltött - a napközbeni élményeket próbálta feldolgozni, internetes kutatásaim szerint, de ezt 6 hetesen, mintha elfújták volna). Egyébként szerintem is próbálgatással lehet eldönteni, mert az sem állapot, ha valaki egy lista alapján csak úgy kizár ételeket. Van akinek szinte mindenre érzékeny a babája, van akinek semmire és van, akinek pár dologra.

Kedvenc gyöngyszemem a témában: ne igyunk buborékos ásványvizet, mert a buborékok átmennek a tejbe

ill.

lázasan nem szabad szoptatni, mert forró lesz a tej...

:)))

2011. ápr. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja, és sokszor panaszkodik tesóm, hogy nyűgös, nehezen alszik el, sokat sír a kicsi. Nekem ezek hasfájós gyanút rejtenek magukban.
2011. ápr. 13. 16:36
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

Nekem nagyon úgy tűnik, te csak valamiért nem vagy elégedett a nővéreddel, vagy te is babát szeretnél.

hagy a nővéredet nevelni a saját gyerekét. te is fogod majd a tiedet. és nem hiszem, hogy boldog lennél, ha valaki ott állna melletted árgus szemekkel, hogy hibát találjon abban amit csinálsz.

2011. ápr. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát legyen igazatok, hogy a sírás nem azt jelenti, amire én gondolok.

Amúgy ne félj kedves utolsó, nem fogok beleszólni abba mit csinál. Csak aggódok a kicsiért, még így férfiként is.

2011. ápr. 13. 16:52
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább linkelnék neked, mert szerencsére az én kislányom nem volt hasfájós, de igaz én odafigyeltem, hogy ne egyek olyat ami bánthatja a pociját.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. ápr. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A hasfájást nem csak sírással jelzik a picik. Jellegzetes a lábmozgásuk, de akkor is sírnak, ha pl. refluxos gondok vannak. Ezer meg egy oka lehet a sírásnak. Szerintem ha hasfájós lenne, azt tudná a tesód. Ez kb. olyan, mint amikor különbséget tudunk tenni a jósló fájás és az igazi között.

Én az első gyerekemmel nagykanállal ehettem a töltött káposztát, kutya baja nem volt tőle. A tesójánál ha csak ránéztem a joghurtra már fájdogált a pocakja és többet bukott.

2011. ápr. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Az is igaz, hogy a sírás sokmindent jelenthet, csak mivel panaszkodott rá és tudom erre nem figyel rögtön erre gondoltam. Bár lehet totál mellé lőttem...úgy legyen!

Köszönöm a linekekt!!!! Nem tudom miért ne hozta fel egyiket se a kérdés kiírásakor, csak rögtön kiírta elsőre.

2011. ápr. 14. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!