Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » HOGY IS VAN EZ MOST? Gyes+tp...

HOGY IS VAN EZ MOST? Gyes+tp lehet egyszerre?

Figyelt kérdés
most fog lejárni a gyedem és szeretnénk tesót.megigényeltem a gyest is ha nem jönne össze,de ha mégis akkor ugye tp.re megyek,de akkor kapom a gyest is vagy csak az egyiket lehet?köszi!
2011. ápr. 16. 20:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem. Vagy egyik, vagy másik. De átadhatod apának, vagy valamelyik nagyszülőnek.


A táppénz csak akkor jár gyes mellett, ha dolgoztál a gyes alatt, és csak annyi ideig, amennyit dolgoztál (pl. dolgoztál 40 napot a gyes alatt, akkor 40 napig vagy jogosult egyszerre táppénzre és gyesre.)

2011. ápr. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

szia

én nem így tudom. pontosabban tapasztaltam, hogy nem így van. tavaly táppénz és gyes ellátást kaptam.

2011. ápr. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!kedves 2. te gyed után mentél tp.-re és kaptad mellette a gyes tvagy gyesen voltál és közben mentél el még +tp.re?vagy a lényege ugyanaz?
2011. ápr. 16. 21:21
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedevs második, nem akarlak bántani, de marhára rosszul tudod. Ha nem dolgoztál, és mégis kaptad mindkettőt, akkor szurkolj, hogy ne fizettessék vissza veled kamatostól.


Csak megerősítésképpen íme a törvény szövege:

47. §

(2) Nem jár táppénz


c) a gyermekgondozási segély folyósításának az idejére, ide nem értve a segély mellett végzett munka alapján járó táppénzt.


Gondolom, hogy segíteni szeretnél, de a hamis információ nem segítség:(

2011. ápr. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én is egyszerre kaptam gyest és táppénzt is!

Gyed lejárta után elmentem gyesre, akkor már terhes voltam a tesóval, de még nagyon az elején ezért nem is lett sehol kommunikálva. 12. hét után hívtam fel a munkáltatómat, ahol mondták, hogy megoldhatjuk úgy is, hogy visszamenőleg kiírnak szabira, amikor lejár elmegyek táppénzre. És hogy mellette nyugodtan kaphatom a gyest is, mert saját jogon vagyok táppénzen. A melóhelyem egy nagy bank, több száz dolgozóval, nem hiszem, hogy a munkaügyes vagy mi a beosztása nem lenne tisztában az ilyen dolgokkal. Szabi alatt és táppénz alatt is kaptam a gyest, nem volt vele semmi gond.

2011. ápr. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Értem, akkor a törvény téved. Minden tiszta.
2011. ápr. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Mindig vannak tévedések.

DE OLVASSÁTOK MÁR EL A TÖRVÉNYT, AMIT BEMÁSOLT A VÁLASZOLÓ! Ennél egyértelműbben nem lehet leírni, hogy gyes alatt kizárólag akkor jár táppénz, ha dolgozol a gyes alatt. Egyéb esetben JOGOSULATLANUL veszed fel!


Ha pl. van 60 nap szabadságod, akkor a szabi alatt és az utána következő 60 nap táppénz alatt jár a gyes, de ennél tovább nem.

És elhiheted kedves válaszoló, hogy a nagy bankban is tévedhetnek, csak a héten legalább 3 olyan ügyem volt, ahol visszamenőleg behajtottuk a kiutalt gyest, mert a nagy és okos bérszámfejtők elnézték.

És zárójelben jegyzem meg, hogy a munkaügyesnek vajmi kevés köze van az egészségbiztosítás pénzbeni ellátásaihoz, ugyanis nem ez a dolga.


Kérdező, olvasd el a törvényt, ennél egyértelműbb válasz nem kell. Ne ülj fel a más kapta, akkor én is kaphatomnak, mert esetleg pont nálad bukik ki a dolog, és vissza kell fizetned. Persze próbálkozni mindig lehet:)

2011. ápr. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nem akarok olajat önteni a vízre, de annak a válaszolónak van igaza, aki azt mondta, hogy nem lehet GYES mellett táppénzt kapni. Egyértelmű, és nem is értem, hogy történhet meg a mai világban, hogy valaki ne a hatályos törvényeknek megfelelően járjon el.

De még egy kis segítség:


"A jogszabályok alapján nem jár táppénz a GYES folyósításának az idejére, tekintettel arra, hogy az anya keresetkiesését a GYES pótolja, így megélhetése biztosított a jogalkotó megítélése szerint.


A fentitől eltérően kivételt képez az az eset, amennyiben az anya a GYES folyósításának ideje alatt olyan munkát végez, amely a GYES jogosultságot nem érinti, és ezen munka alapján jár GYES. Így ebben az esetben lehetséges GYES és táppénz jogosultság egymás mellett.


A GYES mellett munkát végző biztosítottra a táppénzre speciális szabályok alkalmazandók, a táppénzfolyósítás időtartamának megállapításánál biztosítási időként csak a GYES, a gyermeknevelési támogatás vagy az ápolási díj folyósításának időtartama alatt biztosítási jogviszonyban töltött napokat lehet figyelembe venni.


A GYES melletti munka után járó táppénz összegének megállapításánál a biztosítási jogviszonynak a fentebb meghatározott időtartam alatt elért, biztosítási jogviszonyból származó pénzbeli egészségbiztosítási járulék alapját képező jövedelmet kell figyelembe venni.


A fenti biztosítási időre, a figyelembe vehető jövedelemre vonatkozó speciális szabályai érvényesülnek a gyermeknevelési támogatás és az ápolási díj esetében is."


Egyébként, csak halkan megjegyzem:

Szerintem ha 2 ellátást is lehetne kapni egyszerre, akkor a kismamák szinte mind így lennének...

2011. ápr. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!biztos nem lenne ennyi ilyen kérdés ha lenne egy telefonszám ahol segítenének ilyen ügyekben az anyukáknak,mert sajnos nem mindenki tudja ezeket!

had kérdezzek még egyet:ha a gyed lejárta után gyest kapok és nincs semmi más jövedelmem,és ez idő alatt leszek terhes,akkor felhívhatom a munkaadómat hogy én mostantól tp.en vagyok?persze akkor most már tudom hogy vissza kell mondani ebben az esetben a gyest,de akkor ugye mehetek tp-re?

2011. ápr. 17. 12:27
 10/16 anonim ***** válasza:
Igen, mehetsz. A munkaadód nem írhatja elő, hogy ne menj táppénzre, hanem maradj fizetés nélküli szabin. Ilyenkor egyet tehet: elfogadja.
2011. ápr. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!