Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Őssejt levétel. Érdemes?

Őssejt levétel. Érdemes?

Figyelt kérdés
Kaptunk egy nagyon jó ajánlatot őssejt levételre, és ugye elég sok mindent lehet vele gyógyítani. Érdemes levetetni, belefeccölni a pénzt? Te levetetnéd, ha lenne rá lehetőséged?
2011. ápr. 29. 13:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekünk volt rá anyagi keretünk, így levetettük. A dokim annak idején egy hasonlattal élt: Az őssejt levétel olyan, mint hogy kötsz Casco-t az autódra. Adja az ég, hogy sose legyen rá szükség, lehet, hogy feleslegesen fizeted évekig, de ha mégis megtörtént a baj, akkor jó, ha van hová fordulni.
2011. ápr. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Mindenképp jól járjátok körül ezt a kérdést, kérdezzetek rá hol tart jelenleg az őssejt-kutatás? Személy szerinti véleményem, hogy sajnos az őssejtkezelés még nagyon gyerekcipőben jár, és ha ott is a levett vér, akkor is többszázezer forint a beavatkozás utána. De aztán az is lehet, hogy pl. 10 év múlva meg jön egy nagy áttörés és akkor meg nagyon jó, hogy van....Nehéz döntés, de gondoljátok át, hogy mivel érvelnek mellette , mennyibe kerül stb.?

2011. ápr. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha van rá mód, akkor mindenképp! Nekünk sajnos nem volt, remélem sosem kerülünk olyan helyzetbe, hogy szükségünk lenne rá!

Nagyon jól írta az előző válaszoló!!

2011. ápr. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Jelenleg sehol Európában nem végeznek vele műtétet, senki sem tudja, hogy mit lehetne vele kezdeni. Ezt persze nem mondják. Sőt, az a marketing, hogy a Szent László Kórházban végeznek őssejtbeültetést. Na, ja, csak éppen nem köldökzsinórvérből.

Később bármikor a csontvelőből akár a 10-szeresét is ki lehet nyerni. Persze, ha valaki rákos, akkor hiába, de azt is érdemes tudni, hogy ez a mennyiség kb 20 kg-s testsúlyig elegendő, ha pl. leukémiás valaki.

És az sem véletlen, hogy 20 évre szerződnek, ugyanis a jelenlegi hűtési technikával nem áll el tovább.

Én az első gyereknél levetettem, a másodiknál már nem, mert jobban utánajártam. Átverés az egész.

2011. ápr. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem vetettük le, egyrészt mert az első gyreknél 11 éve még nemigen voltt rá lehetőség, de a második gyereknek sem 2 éve.

Nagyon drága és csak speciális esetekben jó.

valamelyik nap volt ilyen kérdés:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2011. ápr. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha van rá keret, akkor vetessétek le, ki tudja...

Mi nem tehettük meg, de nem csak a levétel és a tárolás a drága, hanem a felhasználás, ha szükség lesz rá.

Milliós tétel a kezelés ára sajnos, ha szükséges.

Amúgy a szülésznőm mondta, hogy volt nemrég egy előadáson az őssejtlevétel-kezelésről és ott elmondták, hogy ugyanazokat az őssejteket ültetik vissza, amiből kifejlődött a halálos kór, így szinte biztos, hogy újra meg fog jelenni a kezelés után is!

Elgondolkodtató!

2011. ápr. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi is gondolkodunk most, de szerintem le fogjuk. Az egy dolog, hogy mindenki azt mondja,hogy még gyerekcipőben jár, de őssejtet nem két évre vetetsz le. Tehát simán lehet 5-10 év múlva valami haladás! Remélem nem lesz rá szükség, de ha Isten ne adja igen, akkor ne ezen múljon!
2011. ápr. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kedves 13:56! Tényleg jól utánajárhattál a dolgoknak, mert a 20 év az nem azért 20 év mert nem tudják tárolni, hanem mert 18 év után a gyerek rendelkezik felette. Neked már nincs jogod!
2011. ápr. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát látom eléggé megoszlanak a vélemények. Igaziból nekem az a gondom vele, hogy hiába mondják, hogy 20 évig tárolják, de mi van ha pl a cég csődbe megy, vagy ilyenek? Meg a felhasználás is tényleg elég drága. Abban is lehet igazság, hogy ha egyszer kialakult egy betegség, akkor mennyi az esély rá, hogy ugyanabból a vérből később nem fog-e ugyan úgy kialakulni?!
2011. ápr. 29. 16:00
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 15.30-as. Hidd el utánajártam. Az a duma, hogy 18 éves kora után majd a gyerek rendelkezik vele. De mi lesz 18 év múlva? Akkor lejár a szerződés, és ha mégis megromlik, akkor már ők nem szegtek szerződést.

Mellesleg mi az első gyereknek a Zelionnal vetettük le. Jó nagy marha voltam, mert aláírattak velünk egy papírt, miszerint ők semmilyen felelősséget nem vállalnak a levett őssejtekért. Nem is akartam aláírni, elég sokat veszekedtem velük emiatt, már a nagyfőnökkel is beszéltem. De sajnos elég későn álltunk már neki, nem volt lehetőség váltani, és akkor én mindenképpen le akartam vetetni. Végül aláírtam, és a gyermek megszületése után 2 hónappal be is csukott a cég. Rohangáltam fűhöz-fához, hogy ilyenkor mi van. Állítják, hogy megvan még a vér, de ha kéne véletlenül fogalmam sincs hova forduljak. De nem lényeg, mert senki nem vállalja, hogy beülteti. Egyedül Kínában, de egyrészt milliókba kerül, másrészt az ottani körülmények közt nem sok esély van a gyógyulásra.

Én tényleg utánajártam, mivel apukámnak volt csontvelő átültetése. A testvére volt a donor. Az esetek 90 %-ában nem sikerül, ha igen, akkor meg csak 5 évre, és kiújul. Apu fél évig kínlódott a kórházban, mire meghalt. És mint mondtam a köldökzsinór vér csak 20 kg-s testsúlyig jó. De ha ilyen probléma lenne, akkor először úgyis a szülőket, testvéreket vizsgálják meg, hogy jók-e donornak, mert a köldökzsinórvérhez senki nem ért. Szülő 50 %, hogy jó donornak, tesó 25. Ha van egy tesó, meg él a 2 szülője, szinte biztos, hogy valaki jó lesz donornak. És akkor nem használják fel. Kisebb műtétre, retinára, szívbillentyűre, ilyesmire meg a saját gerincvelőjéből ki tudják venni ennek a többszörösét. Nem megsértődni kell, meg a másikra fújni, hanem utánajárni, ha nekem nem hiszitek el. És ne a Sejtbanktól könyörgöm, ők nem a tényeket fogják elmondani!

Persze biztos hatalmasat fog fejlődni az orvostudomány hamarosan, de szerintetek költenek erre egyáltalán ebben az országban? Még azt is építik le, ami jelenleg van.

2011. ápr. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!