Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igényelt itt valki GYED-et...

Igényelt itt valki GYED-et visszamenőleg?

Figyelt kérdés
A kisebbik gyerkőc most 4 hónapos,én eddig a nagyobbal voltam gyeden,de lejárt és mivel a kicsire én nem kapok,most a párom igényelte meg.De ő az elmúlt hónapokban dolgozott.Szerintetek megkapjuk visszamenőleg?
2011. ápr. 30. 11:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem így nem lehet. Legalábbis Magyarországon nem, mert a szülési szabadság idejére nem mehet az apuka GYED-re és az a kicsivel még nem telt le. Úgyhogy majd a gyerek x hónapos kora után mehet el.

De így visszamenőleg sem, mert egy családban egy ellátás jár. Ha te igénybe vetted a nagyra a GYED-et, akkor ő nem vehet igénybe semmilyen ellátást a kicsi után.

Ráadsául a gYED nem jár munkaviszony mellett (úgyhogy visszamenőleg, hogy gondolod, visszafizeti a jövedelmét és utólagosan kér fizetésnélküli szabit?) Munka mellett a gyerek 1 éves koráig a GYES-t sem veheti igénybe.

Majd ha a kicsi után lejárt a szülési szabadság, akkortól.

Te miért nem kapsz a kicsire? Nincs munkahelyed? És akkor most te fogsz visszamenni dolgozni vagy mindketten otthon maradtok? Bár ez már a magánügyetek, de így a párodnak fizetés nélküli szabadságra kell mennie vagy feketén dolgozhat tovább.


Úgyhogy én nem igazán értem a kérdésedet, ebben a formában így biztosan nem lehet családtámogatási ellátást igénybe venni.

2011. ápr. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!