Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Merjek ezekkel az adatokkal...

Merjek ezekkel az adatokkal gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Én 100.000-et kapok párok kb 80.000-90.000 körül. Van

egy lakáshitelünk 63.000 meg egy személyi k 80.000 ft havonta. Segítsetek a döntésben nagyon szeretnénk már de nem nagyon merünk belevági


2009. márc. 9. 08:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha arra vársz hogy helyrejöjj anyagilag,soha nem lesz gyereked.
2009. márc. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Most ez komoly? Ha jól értem 37 ezer forint marad, hogy 3-an megéljetek... erre miért kérsz választ
2009. márc. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha lesz babád kapsz GYED.et CSp-ét azt is számod bele.Ha fiatalok vagytok még várhattok ,ha 30-on fölül érdems igyekzni.
2009. márc. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát kissé elgondolkodtató. Összesen kb 190000 Ft-t kerestek, amiből a hitel kb 140000 Ft. Akkor nem sok marad és még a rezsit nem is számoltuk. Egy gyerek azért elég sokba van. A pelenka, ruha, ha meg nem tudsz esetleg szoptatni, a tápszerek horror áron kaphatók. És még nem írtam a kiságyat meg a többi alapfelszerelést. Jó ezeket be lehet szerezni használtan is, de szerintem ez így elég necces. Szerintem várd meg míg letudtátok a személyi hitelt és akkor vágjatok bele. Neked is jobb lesz, ha nem azon jár az eszed, hogy mit vegyetek meg és mit nem. Mert a gyerekemnek én szeretek megadni mindent(ésszerű határokon belül persze), gondolom ezzel te is így vagy!
2009. márc. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

szia, csak viszonyításként:

párom dolgozik, én itthon vagyok a gyerkőccel.

170 000 az összjövedelmünk családi pótlékkal.

Összesen 80 000 hitelt fizetünk, többi rezsi és a megélhetés, és próbáljuk a 2. babát összehozni.

Nézd meg azt is mennyit kapsz, ha otthon vagy a gyerekkel, mert inkább az számít, hogy akkor mi a helyzet. Biztos ti se tudtok ennyiből félrerakni(mi se) ezért apukának esetleg másodállással vagy másikkal szoktak próbálkozni, de a mai helyzetben nem tudom ilyen sikerülne-e, vagy próbáljatok akár egy minimális összeget havonta félrerakni.

2009. márc. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem irtad el?Jó sok !Mi sem állunk fényesen:Férjem az egyik legkisebb közalkalmazotti bért kapja 73000ft,én 52000 gyed-et kapok +26600ft csp-ot 2 gyerekre de mi bevállalunk még egy babát!Nagyon spórolunk,minden be van osztva.Hitelünk 35000ft/hó.A válságnak előbb-utóbb vége!Kivánok Nektek boldog életet!
2009. márc. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Viszonyíts: én kapok tgyást kb.:65-73 ezret; csp:12200.-;apa kap kb 120-140 ezret,az ő fizuja elmegy a törlesztőre + a biztosításokra.Az enyémből fizetem a rezsit,ami most 33ezer körül volt+ nagybevásárlás 10 ezer és maradt erre a hónapra 20ezrem.Osszam be!a telefonsz. még nem küldték....szóval nehéz,de sok mindenért amiről lemondok kárpótol a fiam!!!

Amelett mi a kiságyat,babakocsit...kisruhákat,kádat egyszóval rengeteg mindent kaptunk használtat a családtól.

2009. márc. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne vállaljatok. Kb. 20-30 %-kal lesz kevesebb a zsetonotok, a havi kiadások meg nőni fognak, pelenka, esetleg tápszer, ha nem tudsz szoptatni ne adj isten stb. Ha az írtózatos összegű személyi hitel letelik, akkor esetleg? Siralmas évek elé néznétek hidd el.
2009. márc. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én igazából úgy gondolom, hogy ha aránylag biztos a munkahelyetek (amit ugye manapság furcsa mondani), és úgy érzitek hogy le tudtok sok mindenről mondani a gyerek érdekében és ha esetleg nem tudtok számlát befizetni miatta, de hajlandóak vagytok arra hogy csúsztatgassátok és néha úgy tudnátok élni hogy jaj nehogy kikösség mert utolsó pillanatban fizettük be, akkor vállaljatok! De ezeket komolyan gondolom, nem heccelésből írtam! Igazából ha tudnátok ruhákat meg a kicsinek kezdő cuccot kapni, de úgy mindent és csak tápszer, pelus ilyesmi kell az kijönne kb. 15e-ből, ha figyelitek az akciókat.

Úgy figyeltem meg hogy kb ha a későbbiekben is kapnátok legalább otthonra ruhákat a gyereknek és csak utcait kéne venni akkor is kijön a gyerek kb 15e-ből. Ebben ha otthon van és nem bölcsis benne van egy két utcai ruha, pelus, étel (gyüm., joghurt, felvágott, sajt kevés, ez az), tehát végül is nem mondom hogy a legegészségesebb mindenből, de aránylag egészségesen kapna minden kaját és meglenne mindene. De játékot ritkán és nem akármikor tudnátok neki venni. Meg a boltban is jól meg kéne gondolni mikor mit vehetsz meg.

Ha pedig bölcsis, ovis lesz akkor legalább havi 7-8e a kaja, plusz ez az amaz, legalább havi 1-2 új ruha, ugye vmi jobb mosószer foltokra, de még talán így is bent lehet maradni a 15e-ben. De itt is fennáll az hogy amiket ezeken kívül vennél neki nem biztos hogy megteheted. Tehát nehéz!

Ja és igazából itt az a baj, hogy ha te elmész gyedre ugye csak a 70 %-át kapod ami kevés, igaz kapsz családi pótlékot, de így sem lesz meg a 100e, amit most keresel.

Így végül én is arra jutottam, hogy ha még nem vagy 30 és tudsz várni a gyerekkel egy két évet, valamint ha tudsz várni annyit míg lemegy a személyi kölcsönötök, akkor az lenne a legbiztosabb. Mert így egyik napról a másikra fogtok tengődni és ha véletlenül a párod elveszíti az állását, soha ne legyen ilyen, de sajnos bekövetkezhet, akkor ott lesztek a nagyon nagyon nehéz helyzetben. Még csak azt sem lehet mondani hogy majd kap jó pár hónapig munkanélkülit, mert azt is max 3 hónapra adják, az meg kevés idő munkát találni, pláne a mai helyzetben, de az összege meg még kevesebb. Ilyen hitelek mellett amik nektek vannak gáz lenne, nagy gáz. Úgyhogy kívánok nektek kitartást, vagy valami csodát amivel hamar ki tudjátok fizetni ezt a rengetek adósságot és utána egy szép egészséges kisbabát!

2009. márc. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!