Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha két éves kisfiam bölcsibe...

Ha két éves kisfiam bölcsibe jár és novemberben születik a kistesó, akkor mire számíthatok a bölcsivel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Szeretném ha járna, nem azért mert nem akarom hogy otthon legyen, hanem mert szereti a társait és a gondozóit is nagyon. Örömmel jár. Viszont ha nem dolgozom (mert a picivel vagyok otthon) akkor ugye nem jár az önkorm.i "szolgáltatás". De ha a kisfiam után gyest kapok, akkor miért nem járhat? Kifizetem a költségeit, ami rá vonatkoznak. Van aki tudta járatni a pici születése után is a nagyobbat bölcsibe?
2011. máj. 5. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk 2 hónapig engedik,utána ki kell venni.

Egyébként nem tudom ellenkező esetben te mit szólnál,ha azért nem lenne helyetek és nem tudnál vissza menni dolgozni,mert a tesóval otthon levő anyuka járatja a nagyobb gyereket,és úgymond "foglalja" a helyet!

A bölcsőde egy szükség megoldás,ha most születne a bölcsis gyerekem mellé babám,biztos kivenném a bölcsiből.


Nem akartalak megbántani,de nekem ez a véleményem.

2011. máj. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem, nem sértődöm meg. Azért is érdekelt a kérdés, mert a bölcsibe menet sok apróbabás anyuka jön a gyerkőcéért a bölcsibe. Így igen meglepődtem, mikor ezt az infót kaptam. És nem ebéd után viszik haza, hanem 4-5 óra felé. A "rászorulóknak" (és itt nem a ténylegesen rászorulókra gondolok) pedig még munkájuk sincs és az ellátásért sem kell fizetni. Így meglepne, ha az én gyerkőcöm foglalná igazán a helyet.
2011. máj. 5. 21:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Elvileg amíg TGYÁS-t kapsz, addig járhat (mármint, ha a bölcsi megengedi). Ha nem, esetleg meg lehetne próbálni az ovit, most már 2,5 éves kortól fölveszik a gyerekeket, ha szobatiszták. Én megértelek, gondolom, már megszokta a közösséget, és szereti.

GYED mellett, viszont tényleg nem járhat bölcsibe.

2011. máj. 6. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szia


én kislányom bölcsis, és szeptemberben jön a tesó, 20 hetes koráig maradhat "legálisan" utána megbeszélés, "támogatás" kérdése...

2011. máj. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!