Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Angliai anyukák igénylés után...

Angliai anyukák igénylés után mikor kaptátok meg először a heti 20 fontot?

Figyelt kérdés
2011. máj. 6. 09:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan, hogy a child tax creditre gondolsz vagy a child benefitre? Mert nekem mind a ketto 20 font hetente.

A child benefitet a megigenyles utan kaptam meg 1 honapra ra.

A child tax creditet csak 3 honap mulva kaptam meg de visszamenoleg is kifizettek.

Bocsi ha nem ezekre gondoltal.

2011. máj. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attol is fugg, hogy mikor igenyelted. Ha mostani igenylesrol van szo, akkor arra varhatsz sajnos boven...


En epp a mult heten tettem fel errol kerdest: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


Amikor az elso gyermekunkre igenyeltuk (bo ket eve), akkor egy honapon belul kesz volt minden, benefit, tax credit, folyositottak is.

Most a masodik gyerekre oktober ota igenyeljuk, akkor leallitottak mindent, amit addig kaptunk arra hivatkozva, hogy a megvaltozott gyermekletszam miatt ujra biraljak az egeszet. Azota is biraljak. Szoval oktober ota meg az idosebbik gyermekre sem kapunk se csaladi potlekot, se tax creditet, se semmit...

Par napja mar irtam ket ismerosomnek, akik szinten tavaly ev vegen szultek (oktoberben es novemberben), meg ok sem kapnak egy fillert sem, az o igenylesukon is ulnek.


De elvileg nem angol allampolgarok eseteben 26 het a maximalis biralati ido, szerintem most ki is hasznaljak (plusz nalunk 2szer visszadobtak az igenylest hianypotlasra hivatkozva, igy nyertek meg 2-3 honapot).

2011. máj. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!2 hete igényeltük de a mi babánk megkapja az angol állampolgárságot
2011. máj. 6. 13:46
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem nem lesz gond.

Maximum amiatt csuszhat kicsit, mert aprilis 6-tol sok minden megvaltozott, elvileg a child benefitre jogosultsagot is csokkentettek (csak a nagyon magas jovedelmueknek), a tax creditet is csokkentik, plusz ugye adoev vege van, mindenki jelenti be az elmult evi jovedelmet. Most mindent atfuttatnak a rendszeren. Legalabbis nemre masfel heten at alig lehetett oket elerni telefonon es azt mondtak, hogy nagyon sok munka van, ezert kicsit lassabbak.

2011. máj. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!