Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretnék gyereket, de mielőtt...

Szeretnék gyereket, de mielőtt állapotos lennék, szeretnék igazán formában lendülni. Normális ez?

Figyelt kérdés
Úgy értem normális érzés az, hogy mielőtt várandós lennék, szeretnék fizikailag jó formába lendülni, ledolgozni a fölöslegem, újra csinos lenni és úgy babássá válni? Vagy ez azt jelenti, hogy nem vagyok még kész? Másnak is vannak ilyen érzései?
2008. febr. 15. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Ez nekem is gyakran eszembe jut (nem mintha ezen múlna). Igen, lehet, hogy van az emberben egy kis félsz, hogy mi lesz utánna. De, ha ez megnyugtat, én meg nyugtattam magam azzal, hogy gyerekkel is jó formában lehet valaki, ha akar!! (ugyanúgy, mint nélküle). Meg aztán, ha arra vár az ember, hogy minden tökéletes legyen, akkor aztán várhat is.. Úgyhogy szerintem ez valóban egy kifogás(magamat tekintve is), hogy még nem jött el az ideje....
2008. febr. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon megertelek! Masfel honapja (Ujev) tortem a fejem, mit tegyek? Hogyan is lenne jo? Tavaly is lefogytam 10 kg-t (90 napos dieta+torna) ami aztan vissza is jott. Nem akarom ezt megegyszer!...es nagyon anyuka szeretnek lenni! ...es igenis normalis, hogy mielott babas lennel ujra csini akarsz lenni! Bennem is ez van de nagyon! Mert nem tudhatjuk mit hoz a jovo es nem igaz, hogy babaval ugyanolyan jol lehet kinezni mert ez egyaltalan nem biztos. Mert nem mindenkinek van ott a nagymama v. a babysitter, hogy vigyazzon az aprosagra es sokak parja 2 munkat csinal egyszerre, hogy eltartsa a csaladot...szoval eljon az az ido, amikor annak is orul az ember, hogy a furdoszobaig eljutott ugy, hogy nem kiabaltak ra, hogy "adjal enni v. kakas vagyok cserelj pelust"!!!!

Persze lesznek akik ezt olvassak es szentek lesznek mert ok egyedul csinaltak vegig es peldas csaladanyak voltak koszfolt nelkul...

En azonban tobb mint 8 eve babakkal es mamakkal foglalkozom. Latom a kis zsarnokok hogyan keszitik ki anyjukat, ugyanakkor, hogy mekkora csoda ez es hogy mekkora orom es valtozas.

Elvezd ki az idot amit nem masok szolgalataban kell eltoltened - ezt nem negativ ertelemben irtam!!!!

Igenis legyel kesz fizikailag es lelkileg amennyire csak lehet arra, hogy anya leszel. Igenis legyel fitt ha ugy erzed szukseged van ra! Az, hogy ugy erzed nem akarsz egy tunya igenytelen no lenni, igenis azt jelenti tudatosan keszulsz a dolgokra...

En pl. minden nap hasznalom az ovulacios mikroszkopot, hogy mire odaerunk meglegyenek azok a napok amikor tuti a dolog... bolond vagyok?

2008. febr. 16. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, hogy formába akarsz lendülni! Az első terhességem előtt azt hitték az orvosok, hogy candidám van, ezért ilyen diétára ítéltek. 1.5 hónap alatt lefogytam 60-ról 54-re. Így indult a terhességem 54-ről, 73 kg-al szültem. A kórházból 63-al jöttem ki és hamar elértem a 60 kg-ot fogyókúra nélkül, szoptatás mellett. Valahogy leperegtek a kilók. Ja és előtte konditerembe is jártam. Meglátod, sokkal hamarabb visszanyered az alakodat, ha egy kicsit dolgozol rajta, sok vizet iszol és terhesség alatt is sok gyümölcsöt, zöldséget eszel. A vizesedés sajnos elkerülhetetlen az utolsó hónapban :( Mikor hazajöttem a kórházból, lógott a tokám :) mikor lefelé néztem :)

A második terhességem már nem ilyen egyszerű (3 hét múlva szülök), az első gyerek mellett itthon "eltunyultam", majdnem 78 kg vagyok, még a bokám is narancsbőrös, nem iszom vizet és nem eszem rendszeresen. Nagyon sok nasit és csokoládét fogyasztok. Tisztában vagyok a tetteimmel, de nem tudok változtatni rajta. Talán majd a 2. baba után lesz kihívás, hogy vissza kell menni dolgozni és formába kell lendülni. A lényeg a lényeg, hogy szerintem tegyél meg mindent azért, hogy szülés után is jól nézz ki! :)

2008. febr. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Öröm volt olvasni, hogy nem mindenki szerint vagyok egy antinő-gyerekellenes-szörnyeteg (amit talán sokan mondanának), hogy ilyenek járnak az agyamban! :)
2008. febr. 17. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!