Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a bíróság minimum 60. 000...

Ha a bíróság minimum 60. 000 Ft gyerektartást ítél meg, de nincs összesen annyi fizetésem, mi történik?

Figyelt kérdés
A gyerektartásom úgy lett megállapítva, hogy a fizetésem 45%-a, de legalább 60. 000Ft - Sajnos tartósan lebetegedtem és munkahelyet kellett váltanom, minimálbéres lettem, illetve annál azért többet kerestem, de az 50%-os levonás ellenére sem értük el a 60%-ot. Sajnos volt olyan hónap, amikor csak netto 44500, - Ft-ot kerestem, akkor ennek a felét vitték el. Ma kellett azzal szembesülnöm, hogy végrehajtásra terhelték a lakásomat - 250. 000 Ft-val. Teljesen kétségbe vagyok esve. A bírósági végrehajtó közölte, hogy egy dolog, hogy 44.500, - volt a netto és hiába nem kerestem többet, köteles lettem volna 60. 000 Ft-ot minimum fizetni. A fizetésemet központi levonás terheli gyerektartás szempontjából, az 50% mindig odamegy. Tehát volt olyan hónap, amikor 22. 000 Ft-ot kaptak, és volt amikor 110. 000-t, mert az elszámolásom csúszott. Tudok valamit tenni? Vagy be kell nyeljem, hogy ha több van, azt lenyelik, ha kevesebb, akkor meg duplán fizetek?
2009. márc. 11. 16:59
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Végzés után két évvel nem lehet beadni módosítást a bíróságon?Én úgy tudom,igen.Legalább is én ezért parázok,nehogy a gyerek apja módosítást kérjen.Mert ugyan sokat keres,de minimálra van bejelentve(vendéglátós).Próbálj meg utána nézni a papíron,amit kaptatok az ítéletkor.
2009. márc. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
csak annyi van rajta, hogy a végzésnél fellebbezésnek helye nincs. Na de ha csak max az 50%-ot vonhatják le, és az egész fizetésem nem éri el a netto 60.000-t akkor hogyan vannak ezek a dolgok? Mert most jól elárverezik a lakásom - úgy néz ki...
2009. márc. 11. 18:30
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Mindenképpen menj be a lakóhelyed szerinti bíróságon a panasznapra és ott adnak tanácsot. Adott esetben pert lehet indítani, gyermektartásdíj leszállításának hívják, de a panasznapon jogász foglalkozik az ügyfelekkel, mindent értelmesen elmagyaráz. Ne halmozd tovább az elmaradt gyt. miatt az adósságod, lépj minél előbb!
2009. márc. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
De ez nem fellebbezés. Ahogy megváltozott a fizetésed, jelezned kellett volna a bíróságon. Hiszen gondolom az akkori fizetésed alapján lett megállapítva. Amúgy hány gyerek után fizetsz 45%-ot?? Egy gyerek után 20-at szoktak megítélni. Jelezd a bíróságon mindenképp, hiszen más volt a tényállás amikor megállapították.
2009. márc. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazuk van az előzőeknek.

Ha változtak a végzés meghozatalakor fennálló körülmények(pl kevesebb lett a fizu) akkor perújításnak van helye, új eljárás lefolytatásának.Holnap megkérdezem neked az egyetemen egyik tanáromat,hogy mit tudsz még tenni.Jogra járok.

2009. márc. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a választ...

az az igazság, hogy ott ronthattam el, hogy azt hittem, ha automatikusan levonják az 50%-ot, mert kevesebb a fizum, akkor az a normális, és nem kell külön bejelentenem.

Illetve, most tudatosodott bennem, hogy a végrehajtó egy csomó dolgot elszámolt. Pl. az OEP-től kaptam közvetlenül a táppénzt, de csak 60 nap múlva számolták el. Ez azt jelenti, hogy pl. a decemberben esedékes gyt-re az oep csak februárban küldte nekik a pénzt. Mivel nincs maximalizálva az összeg, ezért összevonták a februári jövedelmemmel, a decembert pedig mínusz 60.000-nek könyvelték el.... eléggé felháborító, mert ez 4 hónapig volt így. Egyértelműen kijön a 240.000 Ft-nyi hiány... többlet meg ugye nincs, mert nincs maximum gyt.

2009. márc. 11. 21:56
 7/9 A kérdező kommentje:
Ma bent jártam a végrehajtónál és sikerült tisztáznunk, hogy egy fillérrel sem tartozok. Ettől függetlenül megint rámterheltek ügyintézési díj címszó alatt 50.000 Ft-ot. Jelenleg a semmiért kell ügyintézésként 200.000Ft-ot fizetnem, mivel eddig sem tartoztam, csak rosszindulatú bejelentés volt. Most nem tudom, hol tudom ezt az összeget megvétózni, mert egymáshoz küldözgetnek a szervek....
2009. márc. 12. 13:28
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. A 18,31-es válaszoló vagyok újra. Higgy nekem, menj be a bíróságra és kérj időpontot a panasznapra, ott jogászok foglalkoznak az ügyfelekkel, ők tudnak segíteni.
2009. márc. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 KLászló válasza:
A kérdés ősrégi, de ma is aktuális. Ha bárki olyan helyzetbe kerül, hogy a jövedelmi viszonyai romlanak, haladéktalanul (!!!!) tegyen bejelentést a bíróságon. Ha ezt nem teszi meg, könnyen hajléktalanná válhat! Eszébe se jusson az exxel egyezkedni, mert az esetleges "megegyezés" következtében elmaradt tartásdíjat, egy rossz hangulatában akár egyben is visszakövetelheti! Csak ésszel uraim, családjog területén mi vagyunk a gyengébb nem!
2011. dec. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!