Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Genetikailag lehet barna...

Genetikailag lehet barna szemből kék?

Figyelt kérdés

A kisfiam 4 és fél éves. Mostanában sokat olvasgattam a szemszínekről, és szeretném tudni, hogy mi a magyarázat a szemére.

Az én szemem barna, a férjem szeme színváltós, de általában zöldes barna.

Mikor a fiunk megszületett, sötét barna szeme és haja volt. A haja kb 2-3 hónapos korára szőkült ki, a szeme 1-2 hetes korában kék lett.

Ha kapott barna gént, nem az lenne az erősebb, főleg, ha ki is jött nála? Eltűnhet és átveheti a helyét a világosabb, kék?

A szeme azóta is kék, ilyen:

[link]


Lehet, hogy visszabarnul majd?


Köszönöm a válaszokat!


2011. máj. 26. 14:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez mar ilyen marad szep kek es szoszi. Orulj neki
2011. máj. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Barnából a következőképpen lehet kék szem:

A barna szem színét meghatározó gének közül az egyik barna, a másik kék a szülőknél. Azért barna az ő szemük, mert a barna dominánsabb, így az jelenik meg. Ha neked és a férjednek is így van, akkor a megtermékenyüléskor találkozhatott a két világos szemszínt okozó gén, ezért ez fog megjelenni.

2011. máj. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem neki már ilyen színű marad..

A nagyszülők szeme milyen színű??

Nálunk én barna szemű vagyok a férjem szeme zöldes kék. Mindkét nagymama kék szemű.

A nagyobbik gyerek szeme sötétbarna, a kicsié világoskék igaz még csak 7 hónapos szóval még neki változhat.

2011. máj. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy van, hogy anyumnak és apumnak kék színű a szeme, nekem már inkább zöldnek lehet mondani. Páromé majdnem barna (kicsit zöldes beütéssel), és az ő szüleié is.

Kisfiunknak viszont gyönyörű kék szeme van, és szöszi haja - aminek nagyon örülök, igazi kis csábító lesz (20 hónapos).

2011. máj. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Amit a második válaszoló írt, azt értem, de akkor egyáltalán nem kellett volna, hogy barna szeme legyen, nem?

Nem azzal van a "bajom", hogy nekünk nem kék a szemünk, és a mi barnánkból hogy lett kék, hanem hogy az ő barnájából hogy lett.

A nagyszülők: anyukám:kék, apukámat nem ismerem, anyósom:színváltó, mint a férjemé:), apósomét sajnos nem tudom, sosem néztem, talán barna. :$


Természetesen nekem teljesen mindegy, hogy milyen színű a szeme és a haja, mindig úgy tökéletes, ahogy van, csak nem értem, hogy változhatott barnáról kékre.

2011. máj. 26. 15:12
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A - egyik szulo, B - masik szulo

[link]

2011. máj. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nekem barnás-zöldes a szemem, a férjemé barna, a kisfiúnké kék...most 1,5 éves.
2011. máj. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
2011. máj. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!