Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A szülő a felelős vagy én?...

A szülő a felelős vagy én? Igazából nem néztem az apukára hogy szemrehányóan nézett e.

Figyelt kérdés
Az egyik nagyáruházban dolgozom pakoltam ki az árut s mikor megfordultam egy rekesszel a kezemben sajnos megütöttem vele egy kislányt,aki mögöttem állt./olyan 1.5-2 éves lehetett/ Bocsánatot kértem mondtam ne haragudj, sajnálom és meg cirógattam az arcát. Nagyon bántott a dolog meg féltem is hogy a szülei reklamálni fognak. De mérges is lettem mert nekem is van két törpém őket egy áruházban,soha nem hagyom hogy mögöttem jöjjenek illetve ha látom hogy az eladó dolgozik rászólok a gyerekre hogy jöjjön távolabb.
2011. máj. 30. 08:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond, ez egy véletlen volt. Valóban, a szülőnek kellett volna figyelnie, hogy ne kerüljön mögéd a gyerek, viszont ugye a szülő is csak ember, lehet, hogy csak egy pillanatra nézett másfelé. Nagyobb baj nem történt, szóval felesleges ezen rágni magad.
2011. máj. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 mokkacsino ***** válasza:
100%

Alapvetően azzal értek veled egyet, amit írtál. A szülő felelőssége kéne legyen ez. Egy olyan kicsi gyereket ne engedjen szabadon rohangálni a szülő.

De valójában, ha történt volna valami, akkor szerintem elég komolyan felmerülne a te felelősséged is, mármint törvényi szempontból. Mint pl: munkavédelem stb.

2011. máj. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
14%

Örülj, hogy nem csináltak balhét a szülők, mert te voltál a hibás és a te felelősséged, na meg az áruházé. Szerintem nem történhet árupakolás a vevők környezetében, pont emiatt. Vagy éjjel kell vagy nyitás előtt, vagy lezárt területen, de nem hinném, hogy olyankor, amikor megüthetsz-sérülést okozhatsz egy vevőnek. legyen bármely korú. Nyugaton úgy kirúgtak volna, a lábad nem érné a földet és fizethetnél a kártérítést.

Jó mondjuk nem lepődök meg, hogy egyáltalán feltetted a kérdést a szülő hibás e, meg mérges lettél-hiszen pont erről híresek az eladók és a magyar áruházak személyzete, hogy még felháborodnak a vevőkőn, hogy bemertek bemenni az ő munkaterületükre, és sajnos megtehetik, amíg megtehetik.

Több alázattal és figyelmességgel kéne a munkádat végezni, még ha csak egy polcrakodás is az egy nagyáruházban. Vagy ha nem sikerül ezt sem, akkor keress más munkahelyet, ahol nem okozhatsz sérülést más embernek és mérgelődnőd sem kell a vevők miatt.

2011. máj. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
79%
Másfél, kettő éves gyerek ne kóboroljon a polcok között, fogja a szülő kezét, vagy üljön a bevásárlókocsin, babakocsiban, biztonságos helyen. Ha nem te ütöd meg, nekimehet más is, fellökhetik mások a kocsival, lepakolhat számára veszélyes dolgokat a polcról. Van egy 2 évesem, de soha nem hagyom felügyelet nélkül, mint ahogy a másik kettő, már nagyobb gyerekemet sem hagytam.
2011. máj. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó köszönöm válaszodat ,de nem olvastad figyelmesen a történetet.

1. Szülőként lettem mérges! Hisz magamból indultam ki

2. Látszik hogy nem dolgoztál kereskedelemben és fogalmad sincs róla. Hiszen ha egy nagyáruházban csak reggel 5 kor raknának ki a kenyeret ,tejet , paradicsomot stb. akkor neked 8 kor már semmi sem lenne. Egyébként imádok a kereskedelemben dolgozni imádok az emberekkel foglalkozni

ezért tanultam ezt a szakmát!

3.Igen vannak nehéz esetek. Kedves 3.! Ha esetleg visszanézel még ide ... téged nem zavar , ha a kedves vásárlótársaid bevásárló kocsijában ahova a kenyeredet pakolod ott ül nem egyszer 10-15!!!! éves gyerek?! Szerintem felháborító! Sőt a kosárban amit húzni lehet abba is belepréselte anyukája az 5 év körüli gyerekét.... Szóval mindennek van kultúrája.

Ettől függetlenül a kislány akit megütöttem nem sírt de én majdnem elbőgtem magam. Sajnálom.

2011. máj. 30. 10:20
 6/23 A kérdező kommentje:

Bocsánat a 3 as válaszolónak írtam /9:56/

Köszi a többieknek is

2011. máj. 30. 10:22
 7/23 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Nem úgy értettem, hogy oda ültessék a gyereket, ahová az árut kell pakolni, ha jól értettem, itt félreértjük egymást? Én oda soha életemben nem ültettem a gyerekeimet, pedig van egy kettő, egy nyolc és egy 11 évesem, tehát sok-sok bevásárlás áll már mögöttünk.

2011. máj. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
10:20 as nem értjük félre egymást mert nem neked szól az a hosszú a 9:59 nek csak hosszúra nyúlt és bejött a te válaszod is! szóval nem neked írtam! A 3. nak akinek szerintem gyereke sincs de vásárolni sem jár...
2011. máj. 30. 10:36
 9/23 A kérdező kommentje:
bocs elírtam 10:22
2011. máj. 30. 10:37
 10/23 anonim ***** válasza:
15%

Lehet hogy jó eladó vagy, de a munkavédelmi előrásokról fogalmad sincs.

Soha nem győzől meg, hogy szabályos és megengedi bármilyen törvény is, hogy te pakolj árut és megüthess bárkit a rekesszel. Oké most egy másfél éves volt, akinek nem esett baja. De... És munkavédelmi szempontból csak a de számít, a többi lényegtelen. Persze most voltunk az AUCHANBAn hétvégén, én olyan koszos, büdös, mocskos helyet még nem láttam, csak ahhoz nyúltunk, amihez nagyon muszáj volt és csomagolt árut vettünk, amit otthon lefertőtlenítettünk. (mondjuk rajtunk kívül nem is volt vevő, tök üres volt a parkoló) Úgyhogy nem lepődőm meg, hogy nagyáruházban a minimális higiéniai előírásokat nem tartják be, miért pont a munkavédelmieket tennék. És miért oktatnák az eladókat?


De hogy érzékeld ez komoly dolog a való világban,épp most bünették meg ismerősőmet, mert az építkezésen felnyújtottak neki az állványra egy darab lécet és azzal, hogy alatta állt az ember, aki felnyújtotta és ha visszaesett volna megütötte volna az alatta állót 750 ezer forintra büntették. Saját háznál, saját építkezés, családtagokkal és nem esett le a léc, ha leesett volna sem sírt volna az illető sőt baja sem lett volna és be kellett fizetni.


Úgyhogy ez semmiképp nem szabályos, így nem lehet és szabad munkát végezni. Mert okozhatsz akár komoly sérülést is. És munkavédelmi szempontból ld fent tök mindegy, hogy sírt az illető vagy nem. Dolgoznál mondjuk Fehérváron az Alcoánál vagy csak üzemlátogatásra mennél be és megtudnád mit jelent ez a szó. Az egyik ismerősőm virágot locsol ott, és ha megakarja nyitni a csapot az aknában, körbe kell keríteni az aknát, két ember figyel, amíg ő lemászik a nem túl mély aknába-egyik őt, a másik az arra járókat. És a legkisebb szabályszegésre, azonnal és végleges kitiltás jár a cég területéről. Egy ALCoAszintű áruházban a pakolás is így történne, lezárni a területet, két eladó figyelmezteti a vásárlókat, senki ne tévedjen oda, egy meg pakol. Tudom persze, messze vagyunk Amerikától, de még a nyugattól is és ez fantazmagória, de attól így írják elő a törvények és így kellene. (de egyébként láttam ilyet Magyarországon is, Fehérváron 2 áruházban is így történik a polcfeltöltés)Kint vannak a szalagok a polc végén, árufeltöltés, várjon. és 3 eladó a polcok közt.

2011. máj. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!