Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Viszonylag fiatal anyukák!...

Viszonylag fiatal anyukák! Rátok nem szoktak furcsán nézni az utcán, rendelőben? Esetleg beszólások?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, 1 éves a babám. Van férjem, lakásunk, autónk, az anyagiak rendezettek. A koromnál fiatalabbnak nézek ki, ezt elismerem...de néha olyan furán néznek rám, mintha 15 éves leányanya lennék...egyszer hallottam, hogy suttogják a hátam mögött, hogy minek gyereknek gyerek...?! Elég érdekes, néha már kellemetlenül érzem magam, pedig tudom, hogy nem kellene.... veletek volt ilyen?
2011. máj. 31. 13:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
25 éves vagyok, a lányom majdnem 2 éves. Engem sosem érdekelt, ki mit mondott, persze ha az negatív volt. Én összességében pozitívat kapok másoktól, és emiatt, ha nincs velem a gyerek, bevallom, még dicsekszem is. :D Én nagyon boldog vagyok, hogy ennyi idősen anya lettem, és meg sem hallom, ha valaki beszól. Pasik be szoktak nekem kiabálni még ha babakocsival vagyok, akkor is, ez néha terhes, héha örülök, mert afféle visszaigazolás. Amúgy meg senkinek semmi köze a másik életéhez és mindenki foglalkozzon a maga dolgával. :)
2011. máj. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
66%

Én 26 évesen szültem, de nagyon fiatalos arcom van, ráadásul nem is sminkelem magam! Rengetegen megnéztek rosszindulatúan, ha a férjemmel sétáltunk akkor volt aki fennhangon megjegyezte, hogy maga korabeli nőt kellett volna teherbe ejteni, főleg az öreg nénik nem tudták visszafogni magukat és beszólogattak, folyton bámultak, elég rossz volt... :(

Terhességem elején bevéreztem, rohantuk a kórházba, ügyeletes orvos beszólt:

Hány éves vagy te nagylány? Nem korai még babán gondolkodni?

2011. máj. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
100%
Felfordult világot élünk. Most az sem "késő" ha valaki 30-35 évesen szül, régen őket nézték meg. Most meg már az a furcsa ha valaki aránylag korán alapít családot. Ne foglalkozz hogy ki mit mond, ha neked így jó! Kit érdekel hogy mi a véleményük? Neked ott van a családod, többet ér mint az hogy ki mit mond.
2011. máj. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
61%

20 évesen szültem és 2 éves a fiam már:)

Nekem is voltak kellemetlen perceim főleg az ultrahangnál.Tele volt 30 feletti nőkkel én meg 20 évesen a párommal(igaz ő 6 évvel idősebb)néztek-néztek,de lesz..rtam őket.Én legalább biztos megérem az esküvőjét meg fiatalon leszek nagymama....ne foglalkozz velük.De se a faluba se a környezetembe senki nem szólt me vagy hasonló dolgok,de a városba kicsit más volt.Dokim azt mondta hogy örül hogy 20 évesen megtartom a babaát mert rengeteg esete van akik 25 alatt nem akarnak szülni.Van szakmám,autónk,házvásárlás előtt vagynk igaz,de mindenünk megvan szerencsére,Ne törödjél vele!

2011. máj. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Én 27 évesen szültem. A babám olyan 4 hónapos lehetett, amikor bementünk 1 boltba, ő a kenguruban volt. Egyszer csak odajött egy vénasszony, és felháborodva rám förmedt, hogy "Te meg honnan vetted ezt a gyereket?". Se köpni, se nyelni nem, tudtam! No comment!
2011. máj. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

27 évesen szültem az elsőt. Nem hiszem, hogy ez korai lenne, mégis mindenhol furán néztek rám, hogy: baba? már?

Nem tudom, meddig kellett volna még várnom...

Tény, hogy legtöbbször engem is fiatalabbnak néznek a koromnál.

A második babát 29 évesen szültem, akkor ugyanez volt a reakció, plusz ha közöltem, hogy már a második, akkor még nagyobb elképedés.

Valahol hízelgő- mert ezek szerint tényleg fiatalos vagyok, másrészt elgondolkodtató, hogy manapság az számít a "normálisnak", ha 35 táján szülünk.

2011. máj. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
20 éves vagyok, 39+5 hetes kismama. Nálunk is rendezettek az anyagiak, mint nálad kedves kérdező. Eddig nem tapasztaltam, hogy furcsán néznének rám, megjegyzést sem nagyon kaptam. Azt tudom mondani, hogy inkább lassan nekem kellemetlen, hogy UH-n szinte csak 35 év feletti nőket látok... már én érzem magam kellemetlenül. A koromnál idősebbnek nézek ki, azt mondják, fejben is idősebb vagyok. Nagyon boldog vagyok, hogy pár nap múlva anya lehetek, ha újra kezdhetném, akkor megint bevállalnám.
2011. máj. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én egyáltalán nem szültem hamar, 29 voltam az elsőnél 31 a másodiknál. Mégis fiatalnak számítok a játszótéren a többi anyuka között. Alig találkozok olyannal, aki 34-35 előtt szüli az első gyermekét. A terhesgondozáson, és a kórházban is szinte én voltam a legfiatalabb. Szerintem ez pedig nem normális dolog.
2011. máj. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Már nem érdekel, ha beszólnak ha nem. Az első beszólások még...

24évesen kér csodaszép törpém van, ezzel sokan sokkolódnak, de tojok rájuk:)

"18se lehet, minek még neki gyerek, nem is tud vele bánni..." szegény picur nagyon megijedt az első bevásárlóközpont látogatáskor.

2011. máj. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

24 vagyok, egy 3 hónapos kislány anyukája. Ráadásul fiatalabbnak szoktak nézni a koromnál. Volt már rá példa, hogy összesúgtak mögöttem. De nem zavar.

De van pozitív sztorim is: annak idején, mielőtt elkezdtük a babaprojektet, akkor voltam 22 éves. És kérdeztem a szokásos éves szűrésen a dokimat, hogy lassan elkezdenénk próbálkozni, mit hogyan kéne. És mondta, hogy milyen jó, hogy ilyen fiatalon vállalok babát, mert a legtöbb páciense erősen 30 felett van. És az jól esett. :)

2011. máj. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!