Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem zavar anyukák, hogy olyat...

Nem zavar anyukák, hogy olyat felvesznek oviba, aki otthon van a kisebbel, aki meg dolgozna, annak a gyermekét nem?

Figyelt kérdés
Engem ledöbbentett, szegény ismerősöm járt így. Menne dolgozni, erre nem mehet egy szem gyermeke az oviba, mert azt mondták neki, hogy nincs hely már, erre a pár házzal arrébb lévő másik anyukának meg felvették a gyermekét, közben meg otthon van a kisebbel. Nekem is jövőre lesz aktuális a dolog, én is szeretnék majd visszamenni dolgozni, de ugyan ebbe az oviba szeretném íratni a lányom, amiről írok. Mi alapján döntik ezt el? Vagy a boríték és a gyorsaság számít? A 2 gyermekes család sokkal tehetősebb, mint ismerősömék. Ezért is akart volna az anyuka vissza menni dolgozni.
2011. jún. 3. 07:32
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
sajnálom az ismerősödet,de annak agyereknek is van joga közösségbe járni,akinek otthon van kistesóval az anyja.és nem azon múlik,hogy ki milyen gazdag,legalábbis az esetek többségében.sokszor amúgy ismeretség kell a felvételhez.az,hogy ilyen kevés óvoda,bölcsöde van,nem azok hibája,akik otthon nevelik a kisebb testvért.
2011. jún. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, én nem azokat szidom, akik otthon vannak a kicsivel, hanem csak igazságtalannak tartom, hogy azoktól "veszik" el a helyet, akiknek valóban szükségük lenne arra, hogy a gyermekük felügyelet alatt legyen.
2011. jún. 3. 08:00
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Minden 3 évet betöltött gyereknek joga van óvodába járni, tök mindegy, hogy hány testvére van, mit csinál az anyukája vagy milyen anyagi helyzetben él a család. Elképzelhető, hogy az a kisgyerek, akit nem vettek fel oviba csak ősszel vagy még később lesz 3 éves, a másik gyerek pedig hamarabb tölti be a 3. életévét.
2011. jún. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is szerencse kérdése.Ha több hely van akkor olyanokat is felvesznek akinek otthon van anyuka.ha meg nincs hely,akkor akkor sem,ha dolgozik.Pedig így is létszámon felül is felvesznek még 5-6 gyereket év közben ha anyuka hirtelen dolgozni kezd.Általában szeptemberben tudnak többet felvenni.Az ismerősöd egyszerűen "lecsúszott" az üres helyről...

Talán lehet fellebbezést benyújtani a jegyzőhöz,és írassa is be a kicsit az oviba,mert lehet,hogy a jövő héten már szólnak,hogy mehet.Mindig van kieső gyerek a kiscsoportba,Pl ha elköltöznek.Nálunk ha jelzés nélkül 1 hónapig nem visznek gyereket,akkor egyszerűen kiírják,és vesznek a helyére mást....

2011. jún. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%

Mikor felvették a fiamat az oviba, akkor még nem tudtunk ketteskéről. Sokan jelentkeztek, hetet elutasítottak a kiírás alapján, de odaírták nekik, hogy ki, melyik másik oviba jelentkezhet. Minket felvettek, így nem megyek vissza dolgozni, de eszembe sem jutott, hogy lelkifurdalás kellene gyötörjön, mert mást nem vettek fel. Ahogy egy válaszoló írta, három éves kortól joga van az ovihoz, úgyhogy ennyi.

Az ismerősöd esetleg fellebbezhet, amiért ők nem kaptak ott helyet.

2011. jún. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
28%

Szia


Nem lehetséges,hogy a beiratási sorrendben veszik fel a gyerekeket?

Lehet hoyg az a bizonyos anyuka már születése után nemsokkal beiratta a várólistára a nagyobb gyerkőcöt.


Egyébként pedig,én ís szeretném oviba járatni a lányomat majd,hiába leszek otthona kicsivel (aki most még csak pocaklakó).

És tudod miért?

Azért,mert annaka kicsinek is ugyanúgy jár az egyszemélyes osztatlan törődés,még akkro is ha nem is egész nap,másrészt pedig a lányom már most 2 évesen igényli a rendszeres gyermek társaságot,3 évesen ez fokozottan így lesz szerintem.


Úgyhogy szó nélkül beiratom,és nem lesz lelki ismeret furdalásom,ha valaki emiatt nem tud visszamenni dolgozni,mert nekem az a legfontosabb,hoyg a SAJÁT családomnak a legjobb legyen!

Aki pedig tudja,hogy dolgoznia kell,az készüljön erre időben,és irassa be mihamarabb a gyermekét.


Ja,és mi sem vagyunk gazdagok,félreértés ne essék. Ez az egész nem a pénzről szól,mi is jobban kijönnénk,ha dolgoznék,de mivel testvért mindenképpen szerettünk volna,jobbnak láttuk ha egymás után érkezik a két gyerkőc,és kisebb lesz a korkülönbség.

2011. jún. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!