Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi ez az ellenszenves tendenci...

Mi ez az ellenszenves tendencia, hogy nagyon sok 6 vagy akár 8-9 éves kisgyerek már szinte nem is gyerek?

Figyelt kérdés
Legyen az a gyerek akár másodikos, akár harmadikos, még játszania kellene a játék öröméért. Ehhez képest már a nagycsoportban a gyerekek kistinik, nem orvososat vagy családosat játszanak, hanem divatoznak, sztárokért rajonganak, nem mesét hallgatnak, hanem felnőtteknek való műsort néznek, nem játszanak, hanem vérre mennek a dolgokért, nem sütnek együtt a nagyival, hanem PC-játékokat játszanak, és minden ciki már.
2011. jún. 12. 16:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Itt tartunk.

Tudom, közhely, de így van.


Egy ismerősöm polgárőrként dolgozott, és egy szombat este a parkban felszólított két fiatalt, akik a bokrok tövében "ficánkodtak", hogy legyenek szívesek befejezni, és hazamenni.

A fiú még el is szégyellte magát, gyorsan felöltözött, a lány azonban úgy, ahogy volt, letolt gatyával és bugyival cammogott az ismerősöm elé.

Újra felszólította, hogy öltözzön fel, és menjen haza. (Még így is rendes volt, rendőrt is hívhatott volna rájuk...)

A lány megtette.


Két héttel később be kellett mennie a helyi általános iskolába az ügyeit intézni, mikor is szembejött vele a lány a parkból - a barátaival viháncolna, táskával a hátán, kezében könyvekkel.

Ismerős megállította az egyik tanárt, és megkérdezte, hogy hogy hívják azt a kislányt, és hanyadik osztályba jár.


A lány 11 (!!!!!!!) éves volt. A neve is kiderült, a városban mindenki ismeri a szüleit: a két legjobb doki a városban: egy sebész és egy tündéri fogorvos.

És ez sajnos, bármennyire nem veszik a szülők tudomásul, nagyon is általános. Egyre több ilyen fordul elő, és nem csak a magas pigmentszámú egyedek között - sőt.

2011. jún. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem szabad általánosítani.A nagyfiam 9 éves lesz,most volt másodikos.Én látom,,ahogy az osztálytársaival JÁTSZANAK.Délután már egyedül mennek a játszótérre,könyvtárba,de akkor is játszani,nem csajozni,vagy isten tudja mit csinálni.A kisfiam 7 éves,ő aztán pláne gyerek,de a csoportjukban sem látok olyanokat akik koravének lennének.

Biztosan vannak olyanok akiket írsz,de az a környezet és a szülők hibája.Normális,szerető családban,ahol a családtagok törődnek egymással,játszanak a szülők a gyerekekkel,szerintem nagyon ritka az ilyesmi.

2011. jún. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Véletlenül sem általánosítok, azért is írtam, hogy nagyon sok - ez viszont sajnos így van.

A lányom középsős, és már a csoport nagyobb része a fentiekre hajlik. Játszanak, játszanak, de mit... A fiúk leölik egymást, a lányok divatcipőben billegnek, ócska tévéműsorokról beszélgetnek, nem mesékről, meg nem tervezgetnek, hogy mit találjanak ki holnap, vagy hogy folytassák a játékot, hanem értéktelen butaságokról.

Gyakran járok oktatási intézmény(ek)be, ott meg a folyosón a kicsik is úgy néznek ki, mint nemrég a 15-17 évesek, arról beszélnek, hogy milyen márkájú pólót kérnek majd, és hogy megveszik-e nekik a rúzst. És nem arról, hogy pónilovas vagy pillangós a táskájuk, hanem a legdurvább filmek erőszakos jelenetein vihognak.


Sokszor úgy érzem, mi lógunk ki a normális és persze gyerekes dolgainkkal.

2011. jún. 12. 21:11
 4/15 anonim ***** válasza:
Nálunk ez nem divat,a kisfiam óvis,de ők játszanak, még a nagyobbak is,a lányok szeretik a ruhákat,de nem a márkákat.Szerintem ez óvi és szülőfüggö.Pl. az én kisfiam nem nagyon lövöldöz, és nem néz felnőtt filmet.
2011. jún. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen sajnos ez tényleg így van.Nálunk az általános iskolában volt már olyan hatodikos lány aki terhes lett!

A másik dolog meg,hogy az öltözködés miatt is kicsúfolják egymást.A lányom harmadik osztályos,de ha nem márkás cipőben van valaki,az már csóró,pedig faluban lakunk.Az én lányomat pl.azért csúfolta ki az egyik "legjobb" barátnője(9 éves),mert a fehér nike cipőjén világoskék a pipa,és hát az fiús!

Na ez normális dolog?

2011. jún. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

"Az én lányomat pl.azért csúfolta ki az egyik "legjobb" barátnője(9 éves),mert a fehér nike cipőjén világoskék a pipa,és hát az fiús! "


Na az én 9 éves nagyobb lányom ki is osztotta volna az illetőt, ha beszólnak neki a fiúosztályon vett halálfejes pólója miatt.

Szerencsére az én gyerekeimnél ez még nincs (elsős és másodikos) jelen az osztályban, de ismerőstől hallottam már, hogy a másodikos kislánya egyszer sírva ment haza, mert egy divatmajom kislány kicsúfolta hogy nem öltözik elég divatosan.

2011. jún. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez a probléma egy-egy közösségben önmagát generálja. Barátnőm lánya egyidős az enyémmel. Messze költöztünk egymástól, ritkán találkozunk. Tavaly nyáron eljöttek hozzánk, a lányok 11 évesek voltak. Az övének rózsaszínre festett tincs a hajában, smink(!), olyan divatos passzos cucc kitömött melltartóval, hogy leülni sem nagyon tudott. Az enyém rövidnaciban, pólóban, maszatosan rohangált a bátyjaival. Megdöbbentem. Próbáltam erről beszélni a barátnőmmel, hogy miért engedi, hiszen még gyereknek kellene lennie ennek a leányzónak. Azt mondta, a korosztályában mindenki ilyen, kinézi a közösség, ha nem követi Őket.

Nem értem az egészet. Ha egy adott közösségben minden szülő így gondolkodik, akkor nincs megállás. Ráadásul azt sem hiszem, hogy ez korosztályi jellegzetesség lenne, pl. nálunk egyáltalán nem jellemző.

A fő baj, hogy ezek a külsőségek sokszor vonzzák a többi őrültséget is. Ezt a kislányt még akkor ősszel csípték el egy butikban lopás közben, nem sokra rá apukája kapta rajta az ágyban egy 15 éves fiúval.

Megértem, hogy halad a kor, és nem erőltethetjük rá az összes régi normát a gyerekre. De ennyi idősen még nincs eszük arra, hogy túléljék a farkasok között, és azzal, hogy rájuk hagyjuk ezt a mániát, hihetetlen veszélynek tesszük ki Őket.

2011. jún. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
2011. jún. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
az én hugom 4 éves középső csoportos bár fog egy évet pluszban maradni mert szeptemberben született. Ő nagyon jól elvan a babszobában, főzőcskézik karácsonykor az ovoda vett iylen játék partikészletet azt ő és egyik ovistárskislány kapta meg, rögtön játszottak vele. babázik, számítógépen is ha játszik akkor csak főzőcskéset az is fejleszti én úgy gondolom mert már tudja hogy mi miután jön sorba és ügyes.
2011. jún. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Múltkor láttam egy 6-7 éves forma kidfiút játszótéren, mobillal. Mi francnak egy ekkor gyereknek mobil??

Meg 8-9 éves gyrekek egyedűl kószálnak az utcán, aszülő nagy ívben sz@rik rájuk.


A fiam negyedikes:

-szeret játszani. legóból tök jó dolgokat épít

-nincs itthon PC játék

-baromira nem érdeklik a sztárok

-az öltözködés sem (mondjuk az nem lenne baj, ha egy kicsit jobban érdekelné, de ez van, oylan, mitn az apja, mind a kettő azt veszi fel, ami legfölül van:-))

-dokufilmeteket néz, de a rajzfilmek is simá lekötik

-szereti a szabadban lenni

2011. jún. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!