Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik lift nélküli házban...

Akik lift nélküli házban laknak, hogy oldják meg a babakocsi levitelét, amikor sétálni akarják vinni a kisbabájukat?

Figyelt kérdés

A 3. emeleten lakom, lift nélküli házban, 2 hete császároztak, de már levinném a babám. Viszont a babakocsi nagyon nehéz, és amikor megpróbáltam egyedül levinni a kocsit, egyből megfájdultak a belső varrataim.

Ti hogy oldjátok meg? Apuka sokat van távol a munka miatt, és nem mindig tudnak nekem segíteni a barátok.


2011. jún. 14. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Én direkt olyan kocsit vettem, aminek mózeskosaras része volt(van). Először levittem a kocsit, utána a gyereket a mózeskosárral. Visszafelé fordítva tettem.
2011. jún. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hogy Te milyen házban laksz,nálunk a lakótelepen van kimondottan babakocsi tároló,de most annyi gyerek van itt,hogy nem férnek el benne,így a bicikli tárolókat is használják.Az összes lakótelepen van ilyen tároló nálunk.Ja,az igaz,hogy volt nagy harc belőle,mert egyes lakók kisajátították a babakocsi tárolót,beraktak szekrényeket meg befőtett,megunt bútorokat,bicikliket,motorokat,és lezárták maguknak lakattal.Most viszont volt belőle gond,mert hirtelen tele lett a ház gyerekkel,és fellázadtak végre a lakók,és le lett vágva a lakat,bár a cuccaikat nem pakolták ki,és még mindig nem férnek be a babkocsik,de ki lesz minden onnan dobva,kaptak határidőt,hogy ürítsék ki a nem odavaló sz@rokat.Nálatok nincs ilyen tároló?
2011. jún. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jó a mózeses dolog, de nem császár után ennyi idővel, mert a baba súlya+mózes együtt még sok egy kicsit. Próbáld a kocsit a földszinten tartani, ha megoldható. Érdemes rádobni egy esővédőt, és akkor poros sem lesz. Jó sétát. De csak óvatosan!
2011. jún. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Milyen kocsitok van?

Akárhogy is, egyenlőre ne vidd le ha nincs segítséged!Fel kell hogy épüljél teljesen4Addig szerintem a teraszon levegőztess, és ha van segítséged akkor menj le.

Mi a 2.on lakunk, nincs lift.Az elején egy dög nehéz kocsink volt, de akkor még apa tudott segíteni.Mikor már nem dolgozott otthon, lecseréltük egy peg perego veneziára.8 hónapos a fiam,mikor lemegyek, akkor egyik kezembe a pici, másikba a kocsi.Egy kézzel ki tudom nyitni, össze tudom csukni.Viszont ha most kéne kocsit választanom, akkor ilyet vennék:

[link] (az első)

vagy peg perego p3 switch, de az nagyon drága.

Ezekkel le lehet úgy menni, hogy egyik kezedben a baba a hordozóban, másikban a váz.

De ehhez még várnod kell, míg teljesen meggyógyulsz!

2011. jún. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Amúgy ilyen kocsink van: [link]


Elég nehéz darab! :( De első baba révén fogalmam sem volt, hogy milyet lenne jó venni. Ennek meg jó ára volt, és minden volt hozzá.


Ez a külön mózes ötlet tetszik! Azt hiszem ez lesz a megoldás, csak sajnos várnom kell, amíg a belső varrataim meggyógyulnak, mert nagyon be vannak duzzadva, és most fájnak is a megterheléstől.


Valami tároló szerűség van, de még meg sem néztem, mert nemrég lakunk ebben a házban. Korábban két házzal odébb laktunk, de ott a tárolóból állandóan loptak, így itt sem merném betenni a kocsit. Vannak itt albérlők is, nem állandó lakók, akik hozzájutottak tárolókulcshoz, így nem tartom biztonságosnak.

2011. jún. 14. 17:01
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi is a 3.on lakunk lift nélkül. Nekem még annyi nehezítés lesz, hogy van egy kutyánk is akit naponta 3szor azért le kell vinni. Persze ha a párom itthon lesz, akkor nem gond, de minden 3. nap egyedül vagyok. Szerintem úgy fogom megoldani, hogy hordozóban megyünk le. Direkt olyat vettünk ami újszülött kortól használható. Más megoldást nem nagyon látok a saját helyzetemre :S
2011. jún. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amíg lift nélküli házban laktunk, addig a babakocsitárolóban volt, szerencsére volt ilyen. Utána költöztünk egyet, ott nem volt tároló (legalább is a lakáshoz nem járt), viszont a földszinten laktunk.
2011. jún. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

En elsokorben mindig levittem a babakocsit, osszeraktam, utana meg a babat. Mindezt rohanva, nehogy eltunjon a kocsi mire leerek a gyerekkel. Visszafele forditva.

De teny es valo, hogy mivel tudtam mi lesz a sorsom, igy direkt olyan babakocsit vettem, ami kompletten volt 10 kg. Amint lehetett csereltem sportbabakocsira, az kicsi, kocka alakura osszecsukhato volt, akkor mar nem kellett ket kort futnom. Egyik kezemmel tartottam a gyereket, azon a vallamon volt a taska, masik kezemben vittem a babakocsit.

Hazafele ismet ket korben mentem, mert ugye mar ott voltak a vasarolt cuccok is, de ez van. Tueltuk, de nem sirom vissza azt az idoszakot.


Autotok nem marad otthon? Mert akkor tarthatnad a babakocsit abban es csak a babaval kellene lemenned. Addig beraknad ot az ulesre amig osszerakod a babakocsit.

2011. jún. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!