Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek cumisüvegből kapta...

Akinek cumisüvegből kapta reggel/este a tejcsit/tápszert babája, az a cumisüveg után mire váltott át?

Figyelt kérdés

Úgy értem, h mikor végleg eltettétek a cumisüveget, akkor utána miből itta/issza a tejet reggel/este?

Mikor, és miért pont arra váltottatok?

Pl.:

Pohárra? Itatóra(milyenre?)? Szívószál?


2011. jún. 17. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:

2,5 évesen önszántából mondott le a cumisüvegről, nekem eszemben sem volt, hogy elvegyem tőle, mert látszólag úgy tűnt nagyon ragaszkodik a tejcsis (főleg az esti) rituáléhoz. Utána már azonnal aludt is, ez meg azért aggasztott, mert így a fogmosás csak a tej előtt lehetett ugye. Na, ez a probléma is megoldódott ezzel.

Azóta pohárból issza a tejet, legtöbbször uzsonnára kéri, nem vacsira. Nem tudom mennyi idős a gyerkőcöd, de lehet, hogy érdemes kivárni, amíg magától lemond a cumisüvegről - talán hamarabb bekövetkezik, mint gondolnád.

2011. jún. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Kb. 22-23 hónapos koráig a sima hagyományos cumisüvegből ivott. A fogaival kitépte a tetejét, úgyhogy nem volt más választás kipróbáltuk a vákuumos, műanyagtetejűt. Ezt most nagyon szereti. Kap majd tanulópoharat is, mert elméletileg tud már pohárból inni, de jobb ha "kéztartósból" issza magától. (2 éves)

2011. jún. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi 2 éves korától itatós poharat,majd szép lassan poharat használtunk,műanyagot,amikortól már biztonságosan megtudta fogni 2 kézzel.Ja,a cumisüveget magától 2 évesen letette egyik napról a másikra.Napközben itatóspohár mindig a szeme előtt volt.Én vizet és babamosoly teát adok mai napig,ami cukormentes,patikában kapható,a fogai védelmében,s nagyon szereti.
2011. jún. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

az enyém még mindig cumisüvegből issza (2 éves)

mindenből tud már inni, sima palackból is, már nem is használunk csőröst sem, de a tejhez még a cumisüveg dukál :))

és szerintem neki esze ágában nincs leszokni erről, úgyhogy egyelőre itt tartunk :) de engem nem zavar egyébként

2011. jún. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Cumisüveg után bögre. Semmi csőrös vagy szívószálas.
2011. jún. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!